Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Objašnjavam gostima da u trenutku dok povlače potezač moraju da skoče sa obe noge što višlje....neki me nisu poslušali....

Razmatrao sam i varijantu da produžim kanapče do ispred kupatila, pa da potežu tek kada su na sigurnom.

Razne varijante se tu otvaraju, samo ne i nova šolja :whistle:

Link to comment

eto ideje za biznis plan, živana radi na 3d printeru i lako može da napravi ovaj deo a onda da ga lepo unovči po ceni od 2 crvene :happy:

- mnogo povoljnije od nove šolje

Link to comment
8 hours ago, gone fishing said:

eto ideje za biznis plan, živana radi na 3d printeru i lako može da napravi ovaj deo a onda da ga lepo unovči po ceni od 2 crvene :happy:

- mnogo povoljnije od nove šolje

:lolol: tačno to sam i mislila. mi na poslu imamo 10 3d štampača i služe tome da neki kolega elektroničar koji čeka penziju, štampa ajfelove kule u raznim bojama i veličinama. ne ume sam da projektuje, pa to skine s neta i samo piči. svi na stolu imamo po jednu ajfelovu kulu.

dajte ljudi da projektujemo prigušnice :lolol:

8 hours ago, mlatko said:

Treba ici po kucama i meriti, nisi uracunao teren u te dve crvene.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk
 

volim ja teren. dolazak bi naplaćivala u obrocima. mislim da bi to bilo pristupačno korisnicima.

Link to comment

WC šolja update:
Kod mene nije ta "jezičak " nego od keramike razdelnik sa tri rupe levo desno i dole...
Sad treba smisliti šta sa tim može da se uradi... IMG_20190702_135333784.jpg




...shiit has hit the fan...

Link to comment

1. Smanjiti količinu vode u kazančetu podešavanjem plovka

2. Prigušiti količnu vode u slivu, odnosno brzinu isticanja na zvonu, ako za to postoji mogućnost

3. Ubaciti neku gumenu lopticu kroz zvono u cilju smanjenja protoka kroz ispirnu cev, a samim tim i prigušenje završnog mlaza

4. Nova šolja

Nešto od ovoga bi trebalo da pomogne.

Link to comment

Za sada ekstremno smanjenje količine vode u kazančetu (ne samo smanjenje regulacijom plovka nego dodavanjem "cigle") daje polovične rezultate...




...shiit has hit the fan...

Link to comment

hakeriši jezičak: uglavi nešto (komadiće drveta, na primer) u otvore jezička sa ciljem da smanjiš prečnik izliva, odnosno da regulišeš pravac isticanja

Link to comment
On 2.7.2019. at 14:58, Frank Pembleton said:

WC šolja update:
Kod mene nije ta "jezičak " nego od keramike razdelnik sa tri rupe levo desno i dole...
Sad treba smisliti šta sa tim može da se uradi...
 

 

Уградиш вентилатор и добијеш

 

23 hours ago, Frank Pembleton said:


...shiit has hit the fan...
 

 

:Jova:

Link to comment

frenk i ja izgleda sipamo u sličnu šolju. proverih ovu rakovičku. piše na njoj "Fayans" unutra je keramička budža sa dve rupe sa strane u koje palac "ladno" ulazi. na dole nema rupe.

 

na kazančetu piše "geberit", taster je na sredini poklopca. mislim da bi pomoglo da se pritiskanje ograniči podmetanjem nečega ispod dela gde se pritiska. rasečeno parče gumenog creva, recimo. 

 

ono što sam potvrdio jeste da kontrolisani pritisak sprečava prskanje napolje.

 

EDIT: bolji pogled na frenkov post i moju šolju.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...