Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

2 hours ago, Ayatollah said:

Izvršiću jebeno samoubistvo... :frust:

 

2015. godine sam renovirao ceo stan, što je uključivalo i renoviranje kuhinje. Tom prilikom smo produžili vodovodnu cev iz kuhinje na sprat iznad, što nas je zamolila komšinica iznad, obzirom da je ona planirala rekonstrukciju svog stana, koja bi podrazumevala da prostorija iznad naše kuhinje bude i njena kuhinja (pri čemu je iz nekog razloga u toj prostoriji imala samo kanalizacioni odvod, a ne i vodovod, možda zbog toga što je u pitanju bivša vešernica). Ona je tu rekonstrukciju počela pre dva meseca, i sada je privodi kraju.

 

Sve je bilo u redu do pre mesec dana, kada me je zvao komšija ispod, da mi kaže da mu plafona izbija vlaga, ne mnogo ali konstantno (sam sam video). Nakon što sam bio kod njega, obišao sam celu zgradu i imao sam šta da vidim - ogromnu vlažnu fleku u visini moje kuhinje koja je izbila na spoljni zid zgrade. Obzirom da se ovo poklopilo sa komšinicinim aktiviranjem kuhinje, izgleda da neki od spojeva iz produžene vodovodne cevi nije dobar, i da voda iz vodovodne cevi izlazi i vlaži zid, ali da ja to ne vidim iznutra, jer su mi tu pločice i fugomal, već ta voda ide ka spolja i nadole. Kako stoje stvari, najverovatnije ću morati da rušim zid u tom delu da bih zamenio cev, a obzirom da nemam dovoljno pločica da popravim rušenje, moraću da rušim celu kuhinju, i da pravim novu.

 

U vezi ovoga, postoji li neka dijagnostika koja bi mi omogućila da saznam u čemu je tačno stvar, pre nego što krenem da ruiniram sopstveni stan...

 

 

Ajmo redom.

Ako sam shvatio vi ste tu cev dodali ti i bivsa (alal vera kada si bio veren sa komsinicom :D),tako da nisam siguran da mozes da se ogrebes o infostan da to oni urade besplatno jer su cevi i dalje njihovo vlasnistvo i oni to popravljaju besplatno.Postoji i mogucnost da ako ti je stan osiguran da se naplatis od osiguranja za potrebne radove.

Sada da ti pricamo o tome da zatvaras ventil da vidis gde curi je verovatno kasno.Postoji dijagnostika tacnije detektor curenja vode koji moze da otkrije gde curi voda pa da se samo tu neko parce zameni da ne moras da rusis sve.Pokusaj da nadjes nekoga da ti to radi ko ima taj detektor,mada manje vise sada skoro svi ozbiljni vodoinstalateri to imaju.Naravno dobro razmisli pre nego sto angazujes nekoga sa tim detektorom jer to naplacuju kao bubreg,tako da prvo razmisli o ovovome sto je frle napisao.

 

Edited by Блок_64
Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Vešernica, Bloče, ne verenica :lol:

Kad si tu, da se utrapim i pitam te da li da za probijanje spoljnjeg zida od terase kupim produženu burgiju za beton ili ciglu? (ne znam od čega je zid jer imam izolaciju preko) 

Link to comment
5 hours ago, Valkyrie said:

Vešernica, Bloče, ne verenica :lol:

Kad si tu, da se utrapim i pitam te da li da za probijanje spoljnjeg zida od terase kupim produženu burgiju za beton ili ciglu? (ne znam od čega je zid jer imam izolaciju preko) 

A u cemu je razlika? 

Link to comment
21 hours ago, Valkyrie said:

Vešernica, Bloče, ne verenica :lol:

Kad si tu, da se utrapim i pitam te da li da za probijanje spoljnjeg zida od terase kupim produženu burgiju za beton ili ciglu? (ne znam od čega je zid jer imam izolaciju preko) 

Nekad te burgije koštale svetogpetra... pa bio luksuz kupovati za 2-3 bušenja godišnje, sada se mogu naći od 300 din (recimo womax Φ12 450mm SDS-plus).

Proceni debljinu zida, pošto je spoljni, jer onda klasa burgija ~400mm može biti kratka.

 

Kad se buši sa bušilicama koje primenjuju "pneumatski čekić", valja računati da izlazna rupa ne bude ravna nakon probijanja zida, odnosno da pri kraju bušenja burgija može da odvali poveći komad, kod betona manji, ali ako je zid od cigle, burgija može na kraju odvaliti pola cigle. Pošto postoji sloj izolacije, verovatno to neće biti toliko bitno ako se buši iznutra ka spolja.

 

Link to comment

Izolaciju*, sam već izbušila i raščeprkala, duboka je jedno 11-12 mm pa dalje ne mogu da "dobacim" ovim mojim kućnim burgijama. Probala bih da ne uključujem čekić jer me strah da ne odvali fasadu kad probije napolje pa padne nekom dole na auto, a da razvlačim trake i upozorenja da ne parkiraju zbog 1 rupice, to mi smor, iskreno. Zapravo ono što hoću je da proturim odvodno crevo od klime, znači baš mali prečnik rupe. Čak samo da probijem zid pa onda da turpijam iznutra kolko mi treba. 

 

* - sa unutrašnje je strane

Edited by Valkyrie
Link to comment
26 minutes ago, gospa buba said:

a jel imash ti sine kakijeh obaveza? :hihi:

sent from bubamoto
 

Pa ovo je gospo moja obaveza. Gdegod su sužnji, tu sam ja da pomognem savetom. Kao recimo neki betmen intelektualac. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...