Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

 
hvala, juče kupila.
sad slede pripreme za boj.
Obrati pažnju na toksičnost, znam da je ranije bio neki koji je zahtevao dobru ventila iju prostorije...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

41 minutes ago, Frank Pembleton said:

Obrati pažnju na toksičnost, znam da je ranije bio neki koji je zahtevao dobru ventila iju prostorije...



... Shiit has hit the fan...
 

 

sve znam 

Link to comment

65481739_1299946853498597_2502906077373267968_n.jpg.627bc20a10d37b763f841d00854928ce.jpg

 

jel postoji neka supermocna farba kojom bih mogao da zastitim deo zida iznad sudopere i radne ploce od prskanja vode, masti i lubenice ili se mora  na zid lepiti neka zastita

Link to comment
40 minutes ago, Matilda Ivancic said:

65481739_1299946853498597_2502906077373267968_n.jpg.627bc20a10d37b763f841d00854928ce.jpg

 

jel postoji neka supermocna farba kojom bih mogao da zastitim deo zida iznad sudopere i radne ploce od prskanja vode, masti i lubenice ili se mora  na zid lepiti neka zastita

 

Uzmes obican beli emajl na vodenoj bazi (mozes i na uljanoj ako ces masnu farbu) i resen problem.

Link to comment
3 minutes ago, Блок_64 said:

 

Uzmes obican beli emajl na vodenoj bazi (mozes i na uljanoj ako ces masnu farbu) i resen problem.

 

ne naglasih da je zid od gipsane ploce,  ne znam ima li neke razlike

Link to comment

Ima li u prodavnicama snažnijih LED sijalica, nečega što bi bilo ekvivalent starih sijalica od otprilike 150W? Po tržnim centrima viđam LEDaljke ne jače od ekvivalenta starih od 100W. Svojevremeno je bio poduhvat naći i CFL takve snage, jedino je Leuci pre desetak godina imao nešto od 30W,a  poslednje što sam uz muku nalazio je bilo snage 23 ili 26W, ali su prava mesečina kad se po sjaju porede sa starim sijalicama.

Link to comment

Vidi koliko je ostvetlenje u lumenima tih sijalica od 150W pa trazi te LED sijalice. Bilo je u Maxiju da se kupe filipsove od oko 1000 lumena, po mom subjektivnom osecaju svetle kao one od 100W ako ne i jace, a bilo je i u prodaji sa vecim brojem lumena, tih filipsovih.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Izvršiću jebeno samoubistvo... :frust:

 

2015. godine sam renovirao ceo stan, što je uključivalo i renoviranje kuhinje. Tom prilikom smo produžili vodovodnu cev iz kuhinje na sprat iznad, što nas je zamolila komšinica iznad, obzirom da je ona planirala rekonstrukciju svog stana, koja bi podrazumevala da prostorija iznad naše kuhinje bude i njena kuhinja (pri čemu je iz nekog razloga u toj prostoriji imala samo kanalizacioni odvod, a ne i vodovod, možda zbog toga što je u pitanju bivša vešernica). Ona je tu rekonstrukciju počela pre dva meseca, i sada je privodi kraju.

 

Sve je bilo u redu do pre mesec dana, kada me je zvao komšija ispod, da mi kaže da mu plafona izbija vlaga, ne mnogo ali konstantno (sam sam video). Nakon što sam bio kod njega, obišao sam celu zgradu i imao sam šta da vidim - ogromnu vlažnu fleku u visini moje kuhinje koja je izbila na spoljni zid zgrade. Obzirom da se ovo poklopilo sa komšinicinim aktiviranjem kuhinje, izgleda da neki od spojeva iz produžene vodovodne cevi nije dobar, i da voda iz vodovodne cevi izlazi i vlaži zid, ali da ja to ne vidim iznutra, jer su mi tu pločice i fugomal, već ta voda ide ka spolja i nadole. Kako stoje stvari, najverovatnije ću morati da rušim zid u tom delu da bih zamenio cev, a obzirom da nemam dovoljno pločica da popravim rušenje, moraću da rušim celu kuhinju, i da pravim novu.

 

U vezi ovoga, postoji li neka dijagnostika koja bi mi omogućila da saznam u čemu je tačno stvar, pre nego što krenem da ruiniram sopstveni stan...

Link to comment

Da li postoji ventil u vodovodnoj cevi između tebe i komšinice, koji je do nedavno bio zatvoren, pa si sada otvorio taj ventil da bi ona imala vode?

 

Ako ne postoji ventil (što mi deluje  verovatnije), onda je cev pod pritiskom svo vreme, da je bilo lošeg spoja puštao bi od početka.

U tom slučaju, verovatnije je da je problem kod komšinicinog odvoda, ili je tokom radova kod nje vodovodna cev malo oštećena pa stalno pušta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...