Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

jel se isplati popravljati krevet onaj najbanalniji s kutijom dole, koja se otvara dizanjem lezeceg dela pomocu makaza i ima ledja i jednus stranu. osim materijala propale su i opruge skroz, rupa se nacinila.
ne isplati se, sad ima jeftinih novh. Ali pre bacanja razvali ga i izvadi makaze, cuvaj ih, uvek trebaju
Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    535

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

Na LOVE topiku napisah da sam juče našla par isječenih pločica (restlovi) za kupatilo, pa kako ništa ne mogu da radim dok mi je stan u haosu, odlučila sam da se malo zabavim.Ljuttko mi je tražila da na ovom topiku malko objasnim oko dekupaža na pločicama, pa evo ih:Ovo sam radila jučeP8220005-1.jpgKući sam imala neke salvete sa različitim motivima, pa evo šta je ispalo. Dakle, izrezati motiv i odstraniti ona zadnja dva (bijela) sloja salvete, da ostane samo gornji sa motivom. Ja koristim specijalno mat lak ljepilo za dekupaž (kupuje se u hobby trgovinama), ali izuzetno dobro radi i blago umućeni bjelanjak od jednog običnog kokošijeg jajeta. Znači viljuškom blago razbiti bjelanjak, ali ne da se previše zapjeni, jer se onda teško nanosi na salvetni motiv. Prema pravilima dekupaža, prvo se nanese ljepilo, pa tek onda stavi salveta, ali ja ne radim tako, već prvo pozicioniram motiv, pa tek onda mekanom četkicom umočenom u ljepilo/bjelanjak pažljivo pređem preko salvete, počevši od sredine motiva, pa prema krajevima. Ovo traži preciznost, jer ako se previše pritišće, ode sve u helać, a opet ako se fino ne poravna, ostanu mjehurići vazduha ili se salveta nabora (kao u gornjem slučaju) :D Obzirom da koristim lak-ljepilo, nema potrebe da kasnije prelakiram. Kada koristim bjelanjak, onda kada se salvetni motiv osuši, prelakiram bezbojnim lakom. Ja koristim autolak, jer mi je bezbojni lak u spreju koji koriste profesionalni slikari, preskup.Na donjim slikama sam koristila kombinovanu tehniku dekupaž-vitraž, sa specijalnim bojama i konturerima za staklo. Koristim neke francuske, kupljene u art galeriji, a mogu se takođe naći u hobby trgovinama.P8230002.jpgP8230004.jpgP8230007.jpgP8230009.jpgDekupaž tehnika nudi hiljadu mogućnosti; od ukrašavanja uskršnjih jaja, do reparacije namještaja, do neprepoznatljivosti. :) Sa malo para, daška kreativnosti mogu se stvoriti čuda.Primjeri od ranije: 218671_10150162939634247_741919246_6682920_7820413_o.jpg53088_451612629246_741919246_5406925_3619951_o.jpgJa ću ove pločice odnijeti staklaru da mi stavi tanke ramove za slike i voila! Ići će ili kao poklon nekome ili će da krase zidove nove kuće iz snova koja je još uvijek u izgradnji :wub: Izvinjavam se na oooogromnom postu i još više ako sam omašila topik. Gledala sam, ali nigdje ne nađoh neki topik za ovakve hobije. Nova sam ovdje, a i sa selektivnom sam ćoroćom, tako da ne zamjerite :)

Link to comment
Izvinjavam se na oooogromnom postu i još više ako sam omašila topik. Gledala sam, ali nigdje ne nađoh neki topik za ovakve hobije. Nova sam ovdje, a i sa selektivnom sam ćoroćom, tako da ne zamjerite :)
ovo je suvišni deo postaza ostalo :Hail:
Link to comment
Primjeri od ranije: 218671_10150162939634247_741919246_6682920_7820413_o.jpg53088_451612629246_741919246_5406925_3619951_o.jpgJa ću ove pločice odnijeti staklaru da mi stavi tanke ramove za slike i voila! Ići će ili kao poklon nekome ili će da krase zidove nove kuće iz snova koja je još uvijek u izgradnji :wub:
ovo je suvišni deo postaza ostalo :Hail:
+100 za Rasov komentar i :thumbup: za sve prikazano. Hvala, hvala, hvala za ideju sa belancetom, to nigde nisam pročitala nit čula od koga i lepo me sad svrbe prsti da odmah probam na nekim drvenim sitnicama. Do sada sam po drvetu sama oslikavala koješta a dekupaž mi je ideja koja stalno čeka , e ako se ne razmašem u najskorije vreme nikad neću .Inače majstorska tema je pravo mesto :)eno malo unazad kad se prošeta, Ivy majstorisala a mi malo suflirali , svašta interesantnog ima
Link to comment
blush.gifblush.gifRene, nekako imam osjećaj da baš voleš da se bakćeš sa hranom, pa evo ti jedna jestiva majstorska fotka :) Sve se jede, sem čačkalica koje imitiraju skelet ovog nazovi_izviđača. :lol:n741919246_1392080_6687.jpgEdit: Ras i ljuttko, hvala vam :)ljuttko, bjelanjak je zakon. Ne znam da li radiš sa temperama. Ako da, jesi li probala da u boju dodaš žumanjak? Auuuu kakva tekstura..kao baršun :wub: Za sve što te zanima u vezi ovih kraftova, slobodno pitaj. :) Edited by Avik
Link to comment

Znam za žumance, sa prah pigmentima to je zakon. Belanca su kad ostanu okončavala kao puslice a sad i ona idu na majstorije umesto u krkanluk. :lol: Douddžavola , izvidjač je ko puslica :wub: . Kako imati srca da mu odgrizeš ... šta god :lol: Podsetilo me scene sa tortom medvedićem, ko živ, sečenje počelo od nogu uz skrik slavljenika :cry: i družine

blush.gifblush.gifEdit: Ras i ljuttko, hvala vam :)ljuttko, bjelanjak je zakon. Ne znam da li radiš sa temperama. Ako da, jesi li probala da u boju dodaš žumanjak? Auuuu kakva tekstura..kao baršun :wub: Za sve što te zanima u vezi ovih kraftova, slobodno pitaj. :)
Link to comment

I ja sam bila skeptik oko smrada. Bjelanjak se nanosi u veoma tankom sloju i zatim se predmet tretiran bjelanjkom suši na vazduhu. Kada se sve fino osuši, bude onako koravo, kao da si nanio ljepilo, a ne bjelanjak (iako sam čula da su svojevremeno bosanskohercegovački neimari bjelanjcima spajali kamen kada su gradili mostove).A plus odozgo se nanosi i bezbojni lak, pa valjda i to ima nekakvu vezu s time.Što se žumanjka tiče, ebi ga, pomiješano je sa bojom. Do prije par mjeseci smo kući imali jednu sličicu koja je rađena sa temperom i žumanjkom i nije smrdilo ništa. ALI, recimo, ako mi sada padne uskršnje jaje koje se nalazi tačno iznad moje glave... smrdićemo danima. To znam sa sigurnošću. :lol:

Link to comment

Još malo o trajnosti i nesmrdljivosti :) Žumance se koristi kao razredjivač kada se koriste i boje tj pigmenti u prahu, za ikonopis recimo. Dodaje se i par kapi sirćeta, kada se pripremi ta mala smesa od vode žumanceta i kiseline može danima da stoji u frižideru i da se ne pokvari. Sa dodatkom boje pri slikanju to se nikada ne dešava, suviše je malo da bi se pokvarilo. Lakiranje dodatno fiksira sve . Imam već desetak godina dopola uradjen i neprelakiran rad ,niš mu nije, interesantno je da je žumance takav vezivni materijal za pigment boje da se ni one nisu ni malo promenile iako nisu ničim drugim fiksirane ni zaštićene. Stari majstori ikonopisci nisu imali lak, slikali su isključivo jajčanim bojama, fiksirali voskom... traje

Kako se prilikom korišćenja belanceta (umesto lepka) i žumanceta (dodavanjem u boju) od jaja isto posle nekog vremena ne usmrdi?
I ja sam bila skeptik oko smrada. Bjelanjak se nanosi u veoma tankom sloju i zatim se predmet tretiran bjelanjkom suši na vazduhu. Kada se sve fino osuši, bude onako koravo, kao da si nanio ljepilo, a ne bjelanjak (iako sam čula da su svojevremeno bosanskohercegovački neimari bjelanjcima spajali kamen kada su gradili mostove).A plus odozgo se nanosi i bezbojni lak, pa valjda i to ima nekakvu vezu s time.Što se žumanjka tiče, ebi ga, pomiješano je sa bojom. Do prije par mjeseci smo kući imali jednu sličicu koja je rađena sa temperom i žumanjkom i nije smrdilo ništa. ALI, recimo, ako mi sada padne uskršnje jaje koje se nalazi tačno iznad moje glave... smrdićemo danima. To znam sa sigurnošću. :lol:
Link to comment
Na LOVE topiku napisah da sam juče našla par isječenih pločica (restlovi) za kupatilo, pa kako ništa ne mogu da radim dok mi je stan u haosu, odlučila sam da se malo zabavim.Ljuttko mi je tražila da na ovom topiku malko objasnim oko dekupaža na pločicama, pa evo ih:Ovo sam radila jučeP8220005-1.jpgKući sam imala neke salvete sa različitim motivima, pa evo šta je ispalo. Dakle, izrezati motiv i odstraniti ona zadnja dva (bijela) sloja salvete, da ostane samo gornji sa motivom. Ja koristim specijalno mat lak ljepilo za dekupaž (kupuje se u hobby trgovinama), ali izuzetno dobro radi i blago umućeni bjelanjak od jednog običnog kokošijeg jajeta. Znači viljuškom blago razbiti bjelanjak, ali ne da se previše zapjeni, jer se onda teško nanosi na salvetni motiv. Prema pravilima dekupaža, prvo se nanese ljepilo, pa tek onda stavi salveta, ali ja ne radim tako, već prvo pozicioniram motiv, pa tek onda mekanom četkicom umočenom u ljepilo/bjelanjak pažljivo pređem preko salvete, počevši od sredine motiva, pa prema krajevima. Ovo traži preciznost, jer ako se previše pritišće, ode sve u helać, a opet ako se fino ne poravna, ostanu mjehurići vazduha ili se salveta nabora (kao u gornjem slučaju) :D Obzirom da koristim lak-ljepilo, nema potrebe da kasnije prelakiram. Kada koristim bjelanjak, onda kada se salvetni motiv osuši, prelakiram bezbojnim lakom. Ja koristim autolak, jer mi je bezbojni lak u spreju koji koriste profesionalni slikari, preskup.Na donjim slikama sam koristila kombinovanu tehniku dekupaž-vitraž, sa specijalnim bojama i konturerima za staklo. Koristim neke francuske, kupljene u art galeriji, a mogu se takođe naći u hobby trgovinama.P8230002.jpgP8230004.jpgP8230007.jpgP8230009.jpgDekupaž tehnika nudi hiljadu mogućnosti; od ukrašavanja uskršnjih jaja, do reparacije namještaja, do neprepoznatljivosti. :) Sa malo para, daška kreativnosti mogu se stvoriti čuda.Primjeri od ranije: 218671_10150162939634247_741919246_6682920_7820413_o.jpg53088_451612629246_741919246_5406925_3619951_o.jpgJa ću ove pločice odnijeti staklaru da mi stavi tanke ramove za slike i voila! Ići će ili kao poklon nekome ili će da krase zidove nove kuće iz snova koja je još uvijek u izgradnji :wub: Izvinjavam se na oooogromnom postu i još više ako sam omašila topik. Gledala sam, ali nigdje ne nađoh neki topik za ovakve hobije. Nova sam ovdje, a i sa selektivnom sam ćoroćom, tako da ne zamjerite :)
uvaauu super,super je :) a izgleda da nije ni teško..hm..moglo bi se probati :)
Link to comment

Pizdim zbog osica sa obližnjeg duda, koje mi se svakodnevno uvlače ispod prozorske zavese.Svako jutro me probude svojim zujanjem, mada me dosad nijedna nije ubola.Elem, stavila bih mrežu, ali prozor je povisoko, merdevine prekratke, pa da ne rizikujem svojili tuđi pad.. stavila bih je s unutrašnje strane.Problem - prozor je PVC, super dihtuje..Bi li mu se narušio diht-kapacitet za to malo tanke mrežice, koju bih zalepila trakom, belim flasteromili nečim sličnim (da ne oštećujem okno ekserčićima ili nekim pribadačama), samo koliko da seprometnem do hladnijih dana?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...