Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    545

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

ne znam sta bih ti rekao, mislim da je u svetu ogrebotina ovo nesto dosta duboko, ne znam koja je to tehnika izrade, kakva je ta povrsina, posto je unutrasnjost brazde belicasta nekako

Link to comment

Ако добро видим слику предпостављам да је лакирано само безбојним лаком,да би се задржала структура дрвета.

Ако је безбојни лак и ако није оштећено дрво то је макар мало среће.

Link to comment

i taj lak ili politura, noce li napraviti vece sranje u smislu razlike s okolnim, vec postojecim lakom ?

Edited by Matilda Ivancic
Link to comment

Ima u Golsvordijevoj, malo pre Kalenića

 

Edit, pročitao sam bigvladin post kao da pita : Ima li

 

Zajeb, izvinjavam se. 

 

Inače, dobra prodavnica ali su prodavci malo arogantni ili si bili, ne znam kako je sad.

Edited by Bujodrag
Link to comment

Ne radi mi tockic tajmera na LG mikrotalasnoj. Stampana ploca sa zadnje strane izgleda ovako

 

tockic.jpg

 

tockic je kontra onoga gde pise backside work i en 01

 

Koliko se meni cini tu je ispao neki andrak (strucni izraz) koji je bio na tim nozicama. Zanima me da li je to andrak koji moze svuda da se nadje i da moze svaki elektricar da ga namesti ili moram da ga nosim u ovlasceni LG servis.

Jbg, đavo je u detaljima. Uzmi odšrafi to kako treba, pa vidi šta je ispalo, nemoj da slikaš sa kontra strane, gde se ništa ne vidi. Da li zvecka nešto, da li se čuje kad prodrmaš?

 

Tu piše EN01, što može biti rotirajući enkoder za taj točkić, ali ne mora, može biti višepolni prekidač, ili potenciometar (koji opet može biti logaritamski ili linearni), dakle može biti svašta, ali verujem da će jedna kvalitetna slika odgonetnuti misteriju. Čini mi se da ima 3 kontakta koji prolaze kroz štampanu ploču, što je verovatno rotary encoder.

Link to comment

i taj lak ili politura, noce li napraviti vece sranje u smislu razlike s okolnim, vec postojecim lakom ?

 

Politura ide na potpuno išmirglanu i izbajcovanu povrsinu, providni lak može da se koristi za sitne popravke. 

Link to comment

Jbg, đavo je u detaljima. Uzmi odšrafi to kako treba, pa vidi šta je ispalo, nemoj da slikaš sa kontra strane, gde se ništa ne vidi. Da li zvecka nešto, da li se čuje kad prodrmaš?

 

Tu piše EN01, što može biti rotirajući enkoder za taj točkić, ali ne mora, može biti višepolni prekidač, ili potenciometar (koji opet može biti logaritamski ili linearni), dakle može biti svašta, ali verujem da će jedna kvalitetna slika odgonetnuti misteriju. Čini mi se da ima 3 kontakta koji prolaze kroz štampanu ploču, što je verovatno rotary encoder.

I ja mislim da je taj encoder. Ako je to da je nosim u ovlasceni LG servis a da ne jurim druge majstore?

 

Nisam jos ovo sredjivao jer sam u guzvi a mikrotalasna u sustini sljaka. Na jedno dugme je pustim 30 sekundi a na drugo 02:30 pa ga prekinem ako je to previse.

 

nemoj da slikaš sa kontra strane, gde se ništa ne vidi

 

Ako mislis na tu plocu nema leba od mog slikanja. Otelio sam se dok sam je otvorio i poskidao srafove sa ploce al opet nije htela da mrdne pa sam je samo zatvorio.

 

Da li zvecka nešto, da li se čuje kad prodrmaš?

 

Nisam primetio. Nisam ni naleteo na neki delic kad sam je otvorio.

Edited by katamaran
Link to comment

imam neka klizna vrata od iverice između predsoblja i ovog drugog prostora. ne sviđa mi se boja s ove strane, za predsoblje me zabole. jel može to da se farba? tu mi je ostala drvenarija bela jer je dosta mračan deo stana. ovo je neka mučena trešnja ili takvo što. dakle, farbanje, da ili ne, ako da čime kako šta? 

Link to comment

Moj ti je savet da ivericu i slične materijale od univera ne farbaš, nego da ih prelepiš samolepljivom folijom - tapetama. U radnjama i na netu možeš naći veliki izbor u raznim dezenima. Pre nanošenja folije površinu dobro očistiti od prljavštine i masnoće. Sve bude gotovo kroz par minuta, poput stavljanja zaštitne folije na ekran telefona. Ko bre da se zeza sa četkama, bojom, flekama i kasnijim smradom. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...