July 9, 2025Jul 9 I tiplovi i srafovi moraju da budu kvalitetni.Racunajte da bojler od 80L tezi oko 20 kg prazan + tezina vode pa vidite.
July 9, 2025Jul 9 4 hours ago, petaras said:Najbitnija stvar je da se poklapaju nosaci, ako to mora opet da se busi bas je smor... Zato je mene majstor savetovao da uzmem identican bojler kad resim da ga menjam... I naravno, obavezno prohromski kazan, to je toliko malo jeftinije da ne vredi pricati, a dobije se bar 10 godina garancija na kazan...moj metalacbojler ima "šlicovan" nosač tako da pasuje na bilo koji prethodno napravljen razmak. naravno, ako je u granicama normalnog.
July 10, 2025Jul 10 Opet radim majstorski "remote support". U pitanju je PVC roletna sa elektromotorom. Podignuta skroz da se uvuce u kutiju. Kad je pokusano spustanje, motor je vrteo ali se nije spustala, kao da je zaglavila od neke prasine ili ostatka od fasade (skoro je sve izgradjeno). Naravno, spustanje je usred nestrpljivosti pokusano jos par puta, a onda je fizickim drmanjem roletne ona krenula i odrolala se skroz do dna. Ali sad nece da se podigne, a motor moze i dalje da okrece, i na otvaranje i na zatvaranje. Je l' to znaci da se unutra nesto raskacilo ili joj treba malo fizicki pomoci da se podigne dok ponovo ne ukaci? Nikad nisam video kako to unutra izgleda, pa nagadjam... Edited July 10, 2025Jul 10 by petaras
July 10, 2025Jul 10 2 minutes ago, petaras said:Opet radim majstorski "remote support". U pitanju je PVC roletna sa elektromotorom. Podignuta skroz da se uvuce u kutiju. Kad je pokusano spustanje, motor je vrteo ali se nije spustala, kao da je zaglavila od neke prasine ili ostatka od fasade (skoro je sve izgradjeno). Naravno, spustanje je usred nestrpljivosti pokusano jos par puta, a onda je fizickim drmanjem roletne ona krenula i odrolala se skroz do dna. Ali sad nece da se podigne, a motor moze i dalje da okrece, i na otvaranje i na zatvaranje. Je l' to znaci da se unutra nesto raskacilo ili joj treba malo fizicki pomoci da se podigne dok ponovo ne ukaci? Nikad nisam video kako to unutra izgleda, pa nagadjam...Pa moraćeš da "otvoriš" to pa da vidiš...
July 10, 2025Jul 10 To cu pokusati kad ne budem radio "remote support". Pokusavam da shvatim da li je moguce motor "namotati" i pomoci podizanje fizicki dok se to sto se desava unutra ne "zakaci" ponovo, ili to uopste ne funkcionise tako?
July 10, 2025Jul 10 imam u selu par komada trešnjinih otpadaka od fosni.nisu mali. debljina je 7 cm. može da se iz tih komada izrezbariše nešto. ako neko zna ili zna nekog ko zna da to iskoristi, mogao bih da slikam, pošaljem na viber i donesem.
July 11, 2025Jul 11 14 hours ago, đorđe geprat said:imam u selu par komada trešnjinih otpadaka od fosni.nisu mali. debljina je 7 cm. može da se iz tih komada izrezbariše nešto. ako neko zna ili zna nekog ko zna da to iskoristi, mogao bih da slikam, pošaljem na viber i donesem.Slikaj, posalji mi na PM - znam par njih koji se bave izradom nozeva, a tresnja je jedan od omiljenih materijala za drske.
July 13, 2025Jul 13 Drugari, ušao sam heads first u preambiciozan projekat sređivanja, ide sporo i ne baš najsjajnije na ovu vrućinu ali ide. Osim superbzrosušeće disperzije najveći, trenutno, problem mi je ovaj plafon u kupatilu.Kako ovo uopšte početi sanirati?Na sreću malecka je kvadratura pa ako treba pet slojeva to je u četir i po poteza povučeno...
July 13, 2025Jul 13 Valjda treba pre gletovanja da se stavi podloga da bolje uhvati. Edited July 13, 2025Jul 13 by brusli
July 13, 2025Jul 13 Pa, mislim da će biti problem, taj malter je peskast, nikakav, sa njega git otpada ko ništa, nema za šta da uhvati. BTW, sve suvo ko barut. Edited July 13, 2025Jul 13 by Vapad
July 14, 2025Jul 14 12 hours ago, Vapad said:Pa, mislim da će biti problem, taj malter je peskast, nikakav, sa njega git otpada ko ništa, nema za šta da uhvati. BTW, sve suvo ko barut.Da bi ga "vezao" - razmuti cementni lepak za plocice i premazi time par puta plafon.Vezace pesak, a i dobices odlicnu podlogu za gletovanje.
August 2, 2025Aug 2 Treba mi savet.Indukciona ploča koja je "ugradjena" u kuhinjsku "radnu ploču" nije fiksirana niti zalepljena. To se saznalo kada je voda iz jednog lonca iskipela preko ivica ploče po radnoj površini i onda je shvaćeno da je voda otišla u prostor ispod.E sad ja bih to "zadihtovao" nekim silikonom, ali me zanima da li moram da koristim neki specijalni koji je otporan na toplotu, ili...?
August 3, 2025Aug 3 7 hours ago, Frank Pembleton said:Treba mi savet.Indukciona ploča koja je "ugradjena" u kuhinjsku "radnu ploču" nije fiksirana niti zalepljena. To se saznalo kada je voda iz jednog lonca iskipela preko ivica ploče po radnoj površini i onda je shvaćeno da je voda otišla u prostor ispod.E sad ja bih to "zadihtovao" nekim silikonom, ali me zanima da li moram da koristim neki specijalni koji je otporan na toplotu, ili...?Mislim da mozes da zalepis to nekim transparentnim silikonom ali za svaki slucaj pogledaj i termootporne silikone.
Create an account or sign in to comment