Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    535

  • Блок_64

    502

  • kud u maglu Simoviću

    410

ja sam imao dobrog majstora koji mi je resio problem kada je nula probila negde u mrezi. to je bio dosta gadan i lud kvar, tipa ukljucim bojler u kupatilu a upali se svetlo za ribice u akvarijumu 20 metara dalje u stanu, i tako na jos X mesta. plus sto nista sto je osetljivo nije htelo da radi, tipa plazma TV itd. enivej, kada je otvorio tablu nasao je neke ugljenisane ostatke zice i onda je izvadio celu tablu napolje, lepo sve ocistio, spojeve skratio za koridirane ili spaljene delove, resio problem nule, vratio sve nazad, jos mi pride odrzao predavanje o stedljivim sijalicama, bacio pogled da nema jos koje sranje u stanu. ostao oko 2 sata, uzeo mi 1500 din. totalno majstor starog kova, iako uopste nije mator (odokativno 40 plus).

Link to comment

e, ako nije baš baš neophodno, izbegnite borbu protiv buđi biocidima i bez njih imate dovoljno otrova oko sebe

 

ima dovoljno dobrih čistača koji to mogu da izoksiduju ili imate ove kineske flomastere za fuge

Link to comment

e, ako nije baš baš neophodno, izbegnite borbu protiv buđi biocidima i bez njih imate dovoljno otrova oko sebe

 

ima dovoljno dobrih čistača koji to mogu da izoksiduju ili imate ove kineske flomastere za fuge

 

Све је то отров друже мој.Што се каже постоји отровна и мање отровна варијанта нечега.

Фломастер је тај који ублажи тренутно проблем али га не решава.

Link to comment

Mogu da ti izlistam sve aktivne komponente biocida i prezervativa koji se koriste protiv buđi, sa listom negativnih efekata, ali nema potrebe za tim možeš da mi veruješ ili ne.

Mesto gde se primenjuje je obično u konstantnom dodiru sa vodom, a preko nje smo izloženi većem ili manjem uticaju primenjenih biocida, u zavisnosti gde je primenjeno. Ako je uz ivicu kade, eto radosti.

 

Tako da je moj stav da je bolje obnavljati povremeno premaz ili već šta - najbolje je aplicirati neki gladak materijal sa koga se lako pere - nego sebe izlagati svakodnevnom kontaktu sa supstancama koje potencijalno izazivaju koješta.

 

I nije sve to otrov, nego se zna poprilično tačno šta je od primenjenog u kojoj meri otrovno.

Link to comment

Dozvolite da Vam na pitanje odgovorim pitanjem, a što sam se ženio ako ga ja perem?

 

To bi bilo to što se tiče humora, održavam ga što suvljim, a povremeno menjam sloj silikona koji mi je neophodan uz kadu.

 

Perem nečim što ima aktivni hlor u sebi. Mislim da je poslednji bio neki cilit bang, ali ima i drugih koji su ok.

 

Ima boljih rešenja od tog silikona, kao što je pominjana traka, ali kad se nakanim da uradim, obično me mrzi da idem da kupim, pa samo skinem jedan silikon i stavim drugi, a traku ću kad se setim, što se do današnjeg dana nije desilo.

Link to comment

Dozvolite da Vam na pitanje odgovorim pitanjem, a što sam se ženio ako ga ja perem?

 

To bi bilo to što se tiče humora, održavam ga što suvljim, a povremeno menjam sloj silikona koji mi je neophodan uz kadu.

 

Perem nečim što ima aktivni hlor u sebi. Mislim da je poslednji bio neki cilit bang, ali ima i drugih koji su ok.

 

Ima boljih rešenja od tog silikona, kao što je pominjana traka, ali kad se nakanim da uradim, obično me mrzi da idem da kupim, pa samo skinem jedan silikon i stavim drugi, a traku ću kad se setim, što se do današnjeg dana nije desilo.

Jel to skidanje silikona mukotrpno?

Link to comment

Jel to skidanje silikona mukotrpno?

Nije.

 

Uzmi nov skalper™, zavuci sečivo između zida i silikona i vuci polako. Isto to ponovi i između kade i silikona.

 

Dobićeš relativno čiste površine, a stari silikon ćeš skinuti u par komada.

 

Za stavljanje novog silikona preporučujem da prvo trakom (krep, molerskom) zalepiš površine sa kojih ne želiš da skidaš silikon nakon nanošenja. Ostavi nezaštićen samo prostor koji želiš da ispuniš.

 

Nakon ispune i modelovanja, prstima ili nekom alatkom, trake skini dok je silikon svež.

Link to comment

imam sledeći problem

razbila mi se jedna kugla na lusteru, tj. nije kugla nego valjak

e sad, ima ih tri a ja ne mogu da nađem posebno da se kupi.

 

nije se sasvim razbila nego se odlomio jedan deo

zvala sam nekoliko staklarskih radnji sa idejom da mi to odseku, tj. da se otseče taj razbijeni deo i da se valjak tako praktično skrati što bi mi rešilo problem,

ali svi su me otkačili momentalno, kao, seku samo ravne površine

 

zna li neko neku dobru dušu koja bi htela da pokuša to da mi uradi

ne pravim problem ni ako se razbije pri pokušaju

Link to comment

tesko se to moze iseci a da ne pukne.

 

To su tanko duvana stakla i jako su osetljiva. Pogledaj Kupujem/Prodajem ili Kupindo, mozda pronadjes isto staklo. Ili kupis tri nova koja ce da pasuju jelte

Link to comment

Tja.. To bi se dalo rešiti brusilicom.

 

Ili kanapom koji se obmota oko tog valjka na mestu gde treba preseći, natopi se nečim zapaljivim, zapali se pa se potopi u hladnu vodu. Trebalo bi da pukne na tom mestu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...