Jump to content
IGNORED

Literatura iz školske klupe


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

a kad smo vec kod junaka s epski bizarnim imenima
Ono ti je bio titiz i džomet, pa pođu zajedno putovati po svijetu. Od novaca su imali svega pedeset groša, i to u džometa četerest a u titiza deset groša. Onda rekne džomet titizu: - Hoćemo li mojih četerest groša prije trošiti? - Titiz mu odgovori: - Pa de, vala! - Putujudi tako nekoliko vremena potroše džometovih svih četerest groša. Onda rekne džomet titizu: - Hoćemo li sada tvojijeh deset groša trošiti, dok ispane kakav krsmet? - Na to titiz odgovori: - Kako smo potrošili tvojijeh četerest groša, mojijeh ćemo deset još lakše. Nego ti sebi gledaj krsmeta, a ja ću sebi.Bio sam ubijeđen da su titiz&džomet Titiz&Džomet, ali gle vraga nijesu.
Link to comment
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Otto Katz

    14

  • Аврам Гојић

    10

  • Marvin (Paranoid Android)

    8

  • ToniAdams

    8

... i danas se sećam utiska koji je na mene ostavila Disova pesma Među svojima...
jel to ona - mama zašto plačeš, jel pisao tata?
Link to comment
jel to ona - mama zašto plačeš, jel pisao tata?
ta je.napolju je vidno kao pred svitanjek'o da će se dići grobovi i ljudi.
Link to comment

i moje srce od kad smo ga učili kuca u dvanestinama - nikad, nikad bolje, nikad biti nećea kad prođem pored skerlićeve kuće u jovanovoj, uvek pljunem.

Link to comment
i moje srce od kad smo ga učili kuca u dvanestinama - nikad, nikad bolje, nikad biti nećea kad prođem pored skerlićeve kuće u jovanovoj, uvek pljunem.
laugh.gifjesu ga opljunuli i on i b. popović, treba im vratiti za tu, evo već vekovnu, nepravdu.
Link to comment

Aleksandar VuchoMOJ OTAC TRAMVAJ VOZIMoj otac, kad tramvaj vozi,stoji na desnoj nozi,a drugom nogom zvonida se sa klizave šinenestašno dete skine;on grči nogu i zvonida pseto ne pogine;on zvoni, zvoni i zvonida se sa duge prugeumorni radnik skloni.Ujutru, kad pođem u školu,ja prvi ugledam trolu,ja prvi ugledam gde stenjetramvaj koji se penje;i kliknem: "Eno ga ide!"Da drugovi moji videza bremzom, u punom sjaju,mog oca na tramvaju.Ali kad stignu smenei otac kući krene,ja znam da ga bole venena tromoj, okoreloj nozina kojoj tramvaj vozi.Noću, kad tramvaji zamru,i pomru sumorne misli,ne spava otekla nogakoju su bolovi stisli.Moj otac kad tramvaj vozi,na bolesnoj stoji nozi,pa ipak on vozi i vozi...Stotine ljudi dnevnoputuje i noge odmara,stotine ljudi dnevnona ručak stigne brže,stotine ljudi dnevnonovine mirno otvara,prstom na prozoru šara,smeje se i razgovara...Moj otac vozi i vozi,stotine ljudi dnevnoon vozi, vozi i vozina svojoj bolesnoj nozi.znam da je moj otac voleo da se tripuje da je to on, jer je imao neki problem sa venom na nozi.

Edited by Olivera Mandic
Link to comment
Četiri dvojke, nove - novcate,svojina lična Kostića Rate,menjam, da znate,za jednu trojkuosrednju, staru,polovnu moždaili u kvaru.
meni je ovo bilo super Edited by morgana
Link to comment
i moje srce od kad smo ga učili kuca u dvanestinama - nikad, nikad bolje, nikad biti nećea kad prođem pored skerlićeve kuće u jovanovoj, uvek pljunem.
Hail.gifkako je taj covek voleo da sahranjuje...ono sto je pisao o Isidori Sekulic bio je trijumf palancarstva u oblandi nacionalnog prosvetiteljstva. i jos treba da mu budemo zahvalni sto ju je, mozes misliti, primetio. ma...ne podnosim ga organski. Edited by vasudeva418
Link to comment

Ja najvolim Predgradje tisineJednom sam ga cak i recitovao to u gimnaziji na casu, a nije je bilo u citanciblush.gifJa vidim zbilja da vec nemam snage...edit: izgubio se quote, govorim naravno o Disu

Edited by dusan1975
Link to comment

Setih se i Cehovljevog Cinovnika koji kine u pozoristu pa psole umre od stida i neke epske pesme gde zene neku polovnjachu pa ona redom sve gleda i ostaje jaka ali kada je videla decu svoju tu je umrla i onu kad umire Damjan pa mu konj vristi u pola noci.

Link to comment
neke epske pesme gde zene neku polovnjachu pa ona redom sve gleda i ostaje jaka ali kada je videla decu svoju tu je umrla
hasanaginica :lol:
i onu kad umire Damjan pa mu konj vristi u pola noci.
smrt majke jugovica.
Link to comment

"cas geografije", odlomak iz nusiceve autobiografije mi je u kul secanju.sada se ne radi taj odlomak vec jedan drugi, nije ni taj los, ali bolji je ovaj nas.

Link to comment
hasanaginica :lol: smrt majke jugovica.
2 pozitivna brojanja u jednom postu. Respekt! Ali valja primijetiti da onovremene polovnjače, još njegovane begovice, neće biti da bi bile za bacanje. Razmislite, udata u 16oj, razvedena u 22oj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...