Jump to content
IGNORED

Literatura iz školske klupe


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

ufff, za nemecekom sam prvi put plakao citajuci knjigu.A iz copicevih sabranih dela sam ucio da citam i sve ih procitao jos pre skole. Malo mi je bila dosadna Osma ofanziva, a Bojovnike i bjegunce sam jedva uspeo da procitam. I nista nisam shvatio i niceg se i ne secam.

Link to comment
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Otto Katz

    14

  • Аврам Гојић

    10

  • Marvin (Paranoid Android)

    8

  • ToniAdams

    8

kasnije sam iz dna duse prezirao pesmu, na klancu, a najvise lelejsku goru . e, da, i jade mladoga vertera. obozavao krlezine drame, cak mi nije smetalo sto je pola na nemackom i francuskom pa ima pola lista teksta i pola prevoda.
:isuse: obrijao bradu da ga četnici ne poznadu, obrij i uši da te ne poznadu rusiNajmučnije su bile epske narodne pesme iz bilo kog ciklusa. Jedan (m)učenik izjavio da su hajduci bili teroristi pa fasovao kec. I ja sam isto, ali na istoriji i Gavrila Principa. Edited by Kelt
Link to comment
:isuse: obrijao bradu da ga četnici ne poznadu, obrij i uši da te ne poznadu rusiNajmučnije su bile epske narodne pesme iz bilo kog ciklusa. Jedan (m)učenik izjavio da su hajduci bili teroristi pa fasovao kec. I ja sam isto, ali na istoriji i Gavrila Principa.
Mi smo u gimnaziji voleli da pokrecemo ovakve teme o kojima se vodila rasprava sa profesorkom vise casova. Secam se da je Banovic Strahinja bio los covek zato sto je ubica, hajduci su, naravno, bili teroristi, po Bibliji covecanstvo je nastalo iz incesta i to u dva navrata...
Link to comment

moje detinjstvo su obelezile epske narodne , mala prosvetina enciklopedija i duplerice startasve drugo je bila tek privremena zanimacija. rado se secam "podviga loca radovana" zbog nepoznate reci i herojskog dela i"rata dugmica" zbog pominjanja muda i to mlitavih.generalno knjige su mi uz lutke a posle crtanja bile najdraza zanimacija mladog doba.

Link to comment
moje detinjstvo su obelezile epske narodne , mala prosvetina enciklopedija i duplerice startasve drugo je bila tek privremena zanimacija. rado se secam "podviga loca radovana" zbog nepoznate reci i herojskog dela i"rata dugmica" zbog pominjanja muda i to mlitavih.generalno knjige su mi uz lutke a posle crtanja bile najdraza zanimacija mladog doba.
jel se secas onog stripica iz starta?kako se zvase, gobosi?(od goli i bosi)
Link to comment

a pripovetke?! citao i iscitavao milion puta. i to i bajke iz raznih zemalja. jes da bajke nisu bile u lektiri ali moram da ih pomenem. i naravno, mark tven! godinama sam zeleo da budem haklberi fin. on je bio kulji od toma jer nije imao nikakve matorce oko sebe da ga dave pravilima nego je ziveo kako je hteo. i tajno drustvo pgc je super. jes da spada sa decacima i perom kvrzicom ali zasluzuje da se pomene. nikad procitao don kihota, to cu jednom kad/ako odrastem. e, sad, svi o tome pricaju kao o babaroga delu pa prosto krivim sebe sto nisam izdrzao, mozda bi mi se i dopao. nekako mi se cini da sam se o tu knjigu ogresio ali ako uzmem u obzir katastrofalne prevode spanaca kod nas verovatno nije samo moja greska. a i tihi don je bio ogavno dosadan, osim sto je imao nesto malo ruralnog seksa.

Link to comment

a tek cik? dobro, to jeste davna proslost.(a mnogo su smesni bili softcore dvoje i kao hardcore zum reporter)

...tajno drustvo pgc...
najomiljenija lektira, definitivno. citala sam pre par godina ponovo, mnogo je super, necete zazaliti na ponovnom citanju.ipak imam dva favorita, belu grivu, mada ne mogu da se setim da li je to bilo u lektiri ili smo to ko streberi citali na dodatnoj nastavi, i zgode iz grada ric-rac, dobila u 4. razredu za sve petice.od epova i ciklusa pamtim samo banovic strahinju, al to zbog franka nera.njegos se, naravno, ne racuna.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...