Jump to content
IGNORED

Literatura iz školske klupe


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Otto Katz

    14

  • Аврам Гојић

    10

  • Marvin (Paranoid Android)

    8

  • ToniAdams

    8

Sin Puka (Valentin Katajev), procitala sam je jednog leta kod bake i dede na tavanu iznad ambara. Bockale su me neke slamke koje su tu i tamo strcale kroz cilim prebacen preko slamarice. Duga letnja predvecerja a meni dosadnoooo pa citaj, citaj sta god se nadje; tu na slamarici medju nekim cupovima i ramovima sa sacem iz kosnica. Mislim da nije bila lektira u pitanju nego jedna od knjizica koje sam dobila za odlicno ucenje i primereno vladanje :lol:

Link to comment
  • 7 months later...
i Hajduk cuva domovinu iz 2000. godine.
:isuse:Kao klinac sam dobio "u beogradu", "protiv vetrenjača" i "sa druge strane", i bile su mi odlične knjige, mislim da sam ih pročitao za nedelju dana."Hajduk ostaje hajduk" mi nije bila nešto.a ovaj poslednji info me je skroz ubio sad.gif
Link to comment

ono cega se secam je moje odgovaranje iz jebenih Seoba. 3 srednje, ako se ne varam. celo polugodiste mi zvacemo Seobe, Kostanu i Necistu Krv. 3 knjige, celo polugodiste. prva dosadna u picku materinu, ove dve ne razumes pa sve da si iz Vranje...elem, odgovaranje. posle 10minuta, koje je profesorica pazljivo saslusala, i kada mi je vec nestajao inspiracije, samo me prekinula i rekla nesto "au bre, 10 minuta a ti nisi dosao ni do 10. strane"... no shit, pa procitao sam do 15. negde :s zavukla mi kecinu ko vrata, sve na polugodistu... onda nam se promenio profesor(oh how lucky was i...) i sve bilo OK, do negde maja meseca kada mi rece da za pozitivnu moram da odgovaram Seobe. i dao mi neku kritiku, boga pitaj od koga, koju isto tako nisam imao nameru citati(inace to mi je uvek bilo do jaja... pazi ti sada, meni 17 godina, oni mi prvo daju Seobe, pa onda kao da me nisu dovoljno smorili pridodaju kritiku knjige da procitas. pa dobro jebote, u kom univerzumu to moze biti normalno?!!?!?), ali sam procitao 5 stranica, odgovarao, dobio 2, i boleo me vise kurac za Seobe. i danas me isto tako boli, nikada ih nisam procitao, niti imam nameru, i najmanje od svega me zanima sa kime se jebala ona glavna junakinja. u vezi sa svim ovim, koji jebeni retard osmislja program za knjizevnost u gimnaziji?! pazi, jedno za drugim ti strpaju prvo Proces pa Stranca pa Zlocin i Kaznu. aj majke ti, koje dete od 16 godina moze da skapira Kafkine i Kamijeve tripove, i na koji fazon od svega sto je Dostojevski napisao oni odaberu otiske njegovo brisanja guzice, posto ne znam za sta drugo mu je sluzio Zlocin i Kazna(inace, jedno od retkih njegovih dela koje nisam procitao)... secam se cak i da je jedna od tema za maturski bila Dostojevski. Andric je bio druga, trece ne mogu da se setim, ali mislim da je bila Antigona. i profesor me pohvalio za odlican sastav o Dostojevskom, ali mi dao 3 jer nisam se koncentrisao na Zlocin i Kaznu, vec na Karamazove, Idiota i Selo Stepancikovo... ja se koncentrisao na ono sto sam procitao, to sam mu i rekao, sreca te me nije oborio u nadoknadi vremena, vec mu samo bilo smesno. nema bre nista gluplje od lektire, ali nista. potpuno neprimereno uzrastu

Link to comment
Nisi ti čitao Šiška Menčetića i Džora Držića..
imao sam u prvom srednje Marina Drzica! jel taj i nekoj vezi sa tim Dzorom? secam se bre onog jebenog Dunda Maroja, kuku meni i majci sto je rodila tog Drzica... pa koje su ono gluposti, sunce ti kalajisano... i opet, to radimo u prvoj godini, dobro se secam! a onda Molijera, koji je preveden na srpski, za razliku od Drzica(a onom stvarno treba prevod!), to nam daju u cetvrtoj. pa stvarno, tacno mislim da su idioti napisali imena pisaca, strpali u sesir, onda izvlacili i tako pravili program...
Link to comment
imao sam u prvom srednje Marina Drzica! jel taj i nekoj vezi sa tim Dzorom? secam se bre onog jebenog Dunda Maroja, kuku meni i majci sto je rodila tog Drzica... pa koje su ono gluposti, sunce ti kalajisano... i opet, to radimo u prvoj godini, dobro se secam! a onda Molijera, koji je preveden na srpski, za razliku od Drzica(a onom stvarno treba prevod!), to nam daju u cetvrtoj. pa stvarno, tacno mislim da su idioti napisali imena pisaca, strpali u sesir, onda izvlacili i tako pravili program...
A, Džore je Džore, nije Marin, niti je Dživo Ivan (Gundulić) ;)
Link to comment

Najveci missmatch sto se tice lektire u nasem obrazovnom sistemu je Tihi Don u cca drugom razredu srednje.Honorable mention goes to Ana Karenjina.

Link to comment
imao sam u prvom srednje Marina Drzica! jel taj i nekoj vezi sa tim Dzorom? secam se bre onog jebenog Dunda Maroja, kuku meni i majci sto je rodila tog Drzica... pa koje su ono gluposti, sunce ti kalajisano... i opet, to radimo u prvoj godini, dobro se secam! a onda Molijera, koji je preveden na srpski, za razliku od Drzica(a onom stvarno treba prevod!), to nam daju u cetvrtoj. pa stvarno, tacno mislim da su idioti napisali imena pisaca, strpali u sesir, onda izvlacili i tako pravili program...
Е бре... Дундоје је пиш живи, ал' ти дјечарац слабо стојиш са језицима... Мени било уживанција да читам како они тамо кваре италијански по свом ћефу, као ми овде што смо кварили швапски и мађарски.Нашао сам у неком предратном Јежу како се једном скупила списатељска братија у Дубровнику да оснује друштво за очување чистоте језика. Председавајући отвори скуп речима "Ево смо се липо овод конгрегали да пурификамо нашу липу лингву од талијанскијех вокабула".
Link to comment

Bez zezanja, Antigona u prvoj godini je kretenizam teski! Treba deca od 15 godina da skapiraju tamo neku katarzu i sta ti ja znam. Da ne pricam da su sad Romea i Juliju prebacili u osmi razred osnovne. I jos nesto od lektire koja je do skoro bila za prvi srednje, ali ne znam sta tacno. A Stranac i Proces se rade u cetvrtoj, bar u moje vreme™ (a to je bilo pre 5 godina :D ).

Edited by Sludge Factory
Link to comment

ма најбоље би било гроздана олујић до трећег средње, па после полако... пунолетан човек да одлучи шта ће како ће.

Link to comment
ма најбоље би било гроздана олујић до трећег средње, па после полако... пунолетан човек да одлучи шта ће како ће.
Daleko bilo, ali moze umesto Antigone recimo Okovani Prometej! Ionako je Sofokle bio teska smorina (i kucence vladajuceg establismenta :P ). Eshil, Euripid i Aristofan su zakon, though!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...