Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

edit: što Junkera?

 

pa jbg, izgleda da šta god da on priča - ipak ništa ne može. Što, naravno, znamo, ali ružnije izgleda kad se vidi. 

Link to comment

to može da traje mesecima. Plus - sta ako Syriza ponovo dobije vecinu na nekim vanrednim izborima?

 

Teško da će Siriza ostati cela posle svega, a moraće i da promeni izbornu ponudu u odnosu na januar.

Link to comment

meni ovo deluje kao igra oko krivice, ko je koliko i za sta odgovoran. posto ce efekat na ekonomskom planu biti manje ili vise los, politicki deo je presudan. u pokusaju da se promene pravila igre ili da ih kao do sada jaci odredjuje.

Edited by Takeshi
Link to comment

Teško da će Siriza ostati cela posle svega, a moraće i da promeni izbornu ponudu u odnosu na januar.

 

pazi, medju Syriznim glasacima ima dosta onih koji ce glasati "Da". Ako uspeju da održe jedinstvo stranke uopšte nije nemoguće da ponovo budu najjači u parlamentu. Čak i sa malo modigikovanom strategijom. 

Link to comment

 politicki deo je presudan u pokusaju da se promene pravila igre ili da ih kao do sada jaci odredjuje.

 

+1

 

Dok se ne uvede federalna Evropa gde će majorizacija u glasanju igrati glavnu ulogu, ja u Germany-dominated EU koja bazira na konsenzusu ne bih.

Link to comment

Meni ovaj poslednji predlog izgleda kao Ciprasov pokusaj da podeli lidere evrozone. Vec je od Nemaca dobio jasan signal da pregovora nema pre referenduma vise, i sad namerno salje ponudu gde naizgled pristaje na sve kako bi izazvao neki, predpostavljam, francusko-nemacki rascep.

Link to comment

Meni ovaj poslednji predlog izgleda kao Ciprasov pokusaj da podeli lidere evrozone. Vec je od Nemaca dobio jasan signal da pregovora nema pre referenduma vise, i sad namerno salje ponudu gde naizgled pristaje na sve kako bi izazvao neki, predpostavljam, francusko-nemacki rascep.

 

Ne verujem. Stvarno. 

Link to comment

+1

 

Dok se ne uvede federalna Evropa gde će majorizacija u glasanju igrati glavnu ulogu, ja u Germany-dominated EU koja bazira na konsenzusu ne bih.

 

Ne brini. Mi da i nekim cudom udjemo u EU, u EZ nema sanse i k a d a

Link to comment

Ne verujem. Stvarno. 

 

Pa ili je to ili je covek u svakom smislu nedorastao poslu kojim se bavi.

Edited by hazard
Link to comment

Pa ili je to ili je covek u svakom smislu nedorastao poslu kojim se bavi.

 

Ili mu je neko dao da pokuša sa tim "a mi cemo da vidimo sta možemo da uradimo s naše strane". Ali ono...no guarantees. To već ne bi isključio. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Haha do jaja im je ovo.

Klasican primer u bankarstvu kada neciji dug postane toliki da ti vise nije duznik vec poslovni partner. 270 milijardi lol

 

Sve u svemu, bice interesantno. Grcka ne moze ovaj dug vratiti u jos 10 generacija.

Kapiram da ce ECB nastampati evra da malo smanji dug i polako se spremati da isutiraju Grke iz EU.

 

Zao mi samo sto sam menjao evre na 1.1 u dolar i nisam sacekao koju nedelju. Sada ce verovatno E da ojaca privremeno, dok ce dolar dugorocno da jaca.

Edited by Ravanelli
Link to comment
×
×
  • Create New...