Jump to content
IGNORED

TV Avala


Frank Pembleton

Recommended Posts

Da, mora da sam Mitrovićev spin doktor, krenuo sam od ovog foruma pa polako korak po korak dalje... Ko bi poverovao u to, zaista?Što se mene tiče, mogu nadležni da izbrišu sve od moje prve poruke pa nadalje, vaša stvar. Ali morate shvatiti jedno, nakoman i debeli nisu ista liga, iako ih povezuje žeđ za lakom zaradom. Za prvog moraju biti nađena sistemska rešenja, nije jedini a svakako ni najuticajniji, ali i pored toga u stanju je da drma jednom od glavnih poluga vlasti – medijima. Na pamet mi ne pada da branim Mitrovića, ponavljam da možete misliti šta hoćete, ali za ovog drugog bi rešenje trebalo da postoji u prostoj primeni zakona. Međutim, ako se već igramo igre gud gaj – bed gaj, ako u ovoj bednoj zemlji sve mora da funkcioniše crno-belo, dozvolite da ima i nas koji sve to vidimo u nijansama crnog. Ako vam je, drage bivše kolege, za objašnjavanje "protočnog bojlera" bio potreban onaj ventil kroz koji pri jačem pritisku uvek malo vode procuri na drugu stranu, okej, vaša borba, vaša stvar. Dokle god mislimo da je manji lopov "gud gaj", dotle ćemo glasati i za manje zlo na izborima. Dok se taj manji ne dohvati višeg položaja, naravno. Tek onda dođe iz dupeta u glavu da su svi oni trebali da dele ćeliju još u doba kad su nas zamajavali upiranjem prstom jedan u drugog vičući – ti si krao – ne ti si krao – itd. Bilo kako bilo, pozdrav. I iskreno – srećno.
Pa ti očigledno pišeš kolegama , a ne ljudima sa foruma.Valjda imaš i telefon od kolega pa se javiš i objasniš lepo.Ljudima koji nisu sa TV-a ništa ne znače te priče agencija ovo-ono.Poenta je u platama i kako je došlo do tog duga, barem naznake.A pošto si bio na uredničkim kolegijumima ti sigurno znaš kako je to išlo...
Link to comment
  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    95

  • stoka

    14

  • kud u maglu Simoviću

    13

  • Аврам Гојић

    9

Nemeček je od samog starta znao da je Avala protočni bojler Željka M. i tako je i pristupio datom poslu. Bez mnogo talasanja, i da se od vode iz tog bojlera malko prelije i u njegovu čantru. A KZN štrajkača Avale mu je dobro došla da malo opljuje Ž. M. zarad neraščišćenih računa. Na žalost po zaposlene na Avali, a zbog pred izbornog perioda, ne verujem da će uskoro doći do nekog rešenja povoljnog po njih.

Link to comment
jebem li ga, ja nemeceka, doduse povrsno, poznajem, ne bih rekao da je los, a svakako zna svoj posao. a ne bih nikako rekao ni da je lopov. ali fakat, nije on previse bitan u celoj prici.
Ja ga ne poznajem uopste, niti komentarisem da li zna svoj posao, vec sam pod prethodnim komentarom hteo da kazem, da je bilo malo dosadno, kada je prekidao pricu o Avali svojim vizijama posla itsl. Zato sto to u stvari nije bilo ni bitno. Ali ok, nasli su eto zajednicki interes, oni (zaposleni) da se isprica malo detaljnije o poslovanju firme, on malo da se opere, kako eto ne ide nista njemu na dusu, kako on zna pos'o itd. Zato mislim da je Simovicu u pravu kad kaze, da je i njemu bilo jasno kakva je Avala firma i da nije bas toliko naivan - nasao je i tad neki interes da u tome ucestvuje. Da je medjutim toliko umesan i da je sam toliko muljao, cisto sumnjam da je toliko mocan da moze da proziva drzavu sto ne salje finansijsku policiju, a da mu se to jednom u buducnosti ne vrati.My 2c.
Link to comment
Nemeček je od samog starta znao da je Avala protočni bojler Željka M. i tako je i pristupio datom poslu. Bez mnogo talasanja, i da se od vode iz tog bojlera malko prelije i u njegovu čantru. A KZN štrajkača Avale mu je dobro došla da malo opljuje Ž. M. zarad neraščišćenih računa. Na žalost po zaposlene na Avali, a zbog pred izbornog perioda, ne verujem da će uskoro doći do nekog rešenja povoljnog po njih.
Ma naravno debeli je sam sebe optuzio kad je objasnjavao kako je tekao razgovor sa zeljkom (ako je uopste to istina , ali onda je opet u banani sa druge strane), poenta je tu bila da se vidi kako su se fakturisale stvari avali od strane pinka i tako se izvlacila lova, bespotrebnim i suvisnim uposljavanjem kapaciteta RTV Pink i fakturisanjem ogromnih iznosa.Do tih papira su dosli i ljudi iz NUNS-a i okarakterisali ga kao "cudno cirkulisanje novca na relaciji RTV Pink - TV Avala".Sto se tice izbora , mislim da ce Zeljko morati ovo da zavrsi brzo, jer ide kampanja on mora nekim politicarima da vrati dugove, moraju se organizovati "spontana gostovanja" ministara jedne stranke.
Link to comment
Pa ti očigledno pišeš kolegama , a ne ljudima sa foruma.Valjda imaš i telefon od kolega pa se javiš i objasniš lepo.Ljudima koji nisu sa TV-a ništa ne znače te priče agencija ovo-ono.Poenta je u platama i kako je došlo do tog duga, barem naznake.A pošto si bio na uredničkim kolegijumima ti sigurno znaš kako je to išlo...
Ostao sam u kontaktu samo sa dve osobe s Avale koje nemaju neko bitnije učešće u štrajku. Te osobe i ranije znaju šta sam mislio. Niko mene unapred nije obavestio o KZN, a i što bi kad sam nevažan lik, svi honorari su mi davno isplaćeni, čak sam i za video snimak saznao preko dotičnih. Otud moje piskaranje ovde, pošto ne pratim preterano forume, a osim ovog još se samo neki rtvforum bavi televizijama, a ovaj iako netelevizijski ima zanimljivu temu o Avali. Za neko malo drugačije mišljenje prostor je veoma ograničen, sajtovi novina su mi odbili komentare, mogao bih da cimam neke poznanike novinare ali ne želim da se eksponiram javno. Jeste, kukavica sam, možda i prodavac magle, ali tako je. Živim gde živim i više mi maltretiranja od svakodnevnog života ne treba. Otkud ja znam da li je ovaj bitan igrač ili nije, kažu da je blizak s LDP-om, to je možda prazna priča, možda može da mi zagorča život, možda i ne. Ne želim ni da ulazim u detalje sastanaka, da li sam bio na kolegijumima, "običnim" zakazanim sastancima ili onima "u letu"... Sve ovo što se događa pokazuje da u ovoj državi ne postoji nikakava zaštita čoveka koji živi od svog rada, zato biram debelu anonimnost.Kome onda da se obratim? I sa čime, sa samo par tačkica koje sam sam spojio i ništa više? Doduše, ni debeli se na KZN nije pretrgao od konkretnih podataka, sve je bilo - Bojana je potpisivala neke papire koje ja nisam hteo, neko je u televiziji nešto mutio a meni je to bilo sumnjivo, neke dve banke, neke dve agencije... Ništa konkretno tipa - suma ta i ta tad i tad, ne ono bulažnjenje o kreditu koji je uplaćen drugome. Promašaj po meni, potpun. Samoreklamiranje i mlaćenje prazne slame, pa tako mogu i ja, ti, vi, oni, svako.Što se tiče priče o razgovoru sa Mitrovićem, to mi je isprva promaklo, pa se setih ovoga:http://www.mc.rs/pink-tuzi-nemeceka.6.html?eventId=28890Ništa nije bilo od te tužbe za klevetu, a koliko je ovaj govorio o Pinku 2 i ništa mu nije smetalo da se na njemu zaposli, bude najuren, pa ćuti godinu dana, pa on tuži njih, pa ćuti godinu dana, pa piše za Tabloid, pa se posle dva meseca štrajka seti da ne kaže ništa osim da je on Second Cumming za srpske televizije. Španska serija ili turska možda.Možda od ove sad tužbe za klevetu još nešto i bude, možda mu nameste Poresku, pa da vidimo i to čudo. Ali u svemu ovome meni lično je zanimljiv Danko Đunić, tihi tajkun, koji je najednom zahvaljujući ŽM dospeo u žižu interesovanja i to veoma negativno. Razmišljam, možda ga on pusti niz vodu ako proceni da Avala donosi više problema nego prihoda. Jer čemu toliko inaćenje da se ljudima ne isplate plate, osim ako nije neki power trip? Možda će se na kraju pojaviti neki spasilac, zbog izbora, isplatiti plate, ali Mitrović sigurno neće zaboraviti štrajk. Deluje kao opako zlopamtilo i paranoik, neće taj ovo zaboraviti čak i ako se spase bukagija. Samo je pitanje šta vlast misli da radi pred izbore, kaže mi jedna poznanica da na RTS-u plate kasne od Nove godine. Ne mnogo, ali počelo je polako, što navodno pričaju oni tamošnji metuzalemi nije bilo nikad. Zašto toliki problemi u medijima pred izbore, nije mi jasno, čak i ako se procenjuje da će "poštenjačine" tipa Naprdnjaka doći na vlast. Obrni-okreni, mrka kapa.
Link to comment
Prike a sto se ti toliko mucis da se registrujes i pises na nekom nebitnom forumu gde sa Avalom veze ima samo jedan clan i mozda jos neki???Ajde lepo odskakuci nazad i pusti nas da brinemo nase brige.
Slagao se s nekim ili ne, bilo bi lepo da se tako džukački ne teraju ljudi koji normalno komuniciraju. Ako je spiner i apologeta, neka se kontrira i pomenuti stavi na mesto, ovo sada je bezobrazluk.
Link to comment
Ja sam ti onako odgovorio jer si kao glavnog krivca naveo Nemeceka i popljuvao ga. U par recenica o Mitrovicu, o Đunicu ni slova. Pa kao da reagujem kada Nemecek vec duze vreme nije na Avali, ali ispade kriv za sve pa i za neplacanje zaposlenih.Cega se plasis? Pisi pod nadimkom, ali te molim bez onakvog spinovanja.
Link to comment
Slagao se s nekim ili ne, bilo bi lepo da se tako džukački ne teraju ljudi koji normalno komuniciraju. Ako je spiner i apologeta, neka se kontrira i pomenuti stavi na mesto, ovo sada je bezobrazluk.
+1000
Link to comment
Prike a sto se ti toliko mucis da se registrujes i pises na nekom nebitnom forumu gde sa Avalom veze ima samo jedan clan i mozda jos neki???Ajde lepo odskakuci nazad i pusti nas da brinemo nase brige.
Ne znam sa kojim ti pravom upadaš ljudima u civilizovan razgovor i kojom to fantastičnom tehnikom procenjuješ da li to zanima jednog, dvojicu ili pedeset forumaša? Oduvek sam mrzeo te mandrilske fore preglasnih i nevaspitanih.
Link to comment

To sto on uvije u oblande ove stvari ne znaci da treba da ga mazimo ovde. Ljudi nisu primili platu n meseci i sve u drzavu zabole za to jer je vlasnik jedan personaliti a on dosao da nas prosvetli pa salje pricu u pravcu Nemeceka.Send from my cigla

Link to comment
To sto on uvije u oblande ove stvari ne znaci da treba da ga mazimo ovde. Ljudi nisu primili platu n meseci i sve u drzavu zabole za to jer je vlasnik jedan personaliti a on dosao da nas prosvetli pa salje pricu u pravcu Nemeceka.
A ti si veliki baja koji ćeš zato da ga pošalješ u ćošak?Pa sigurno da me više zanima mišljenje insajdera iz TVAvala sa koje god strane da dođe, nego mudroser uvek istih forumaša koji na svaki topik moraju da prospu svoje bisere.
Link to comment

Ajde nemojte ljudi sad oko debelog i narkomana da se svadjate....BTW, narkoman danas dao sebi oduska, pa uplatio pola avgusta i pola septembra zaposlenima.Otvorio se snazno!!!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...