Jump to content
IGNORED

TV Avala


Frank Pembleton

Recommended Posts

pa hajde neka neko to iskopa i uploaduje.
Mrka kapa...No danas (tj. sinoc) je Zeljkov direktor/urednik/cuvar para Dusan Pancic poiskljucivao sluzbene telefone svima (kao da svi nemaju svoje privatne) i sklonio obavestenje o strajku sa ekrana (mali "baner" gore levo).Iznervirao se covek...
Link to comment
  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    95

  • stoka

    14

  • kud u maglu Simoviću

    13

  • Аврам Гојић

    9

A koliko ono žeks ima udela u kapitalu "Avale", ispod pet odsto?! Hahahahahaha, dobar vic! Da u RRA ne sede paraziti koje mi plaćamo, TV Avala sa ovakvom vlasničkom strukturom bi davno bila ukinuta, a žeks disciplinovan oduzimanjem nacionalne frekvencije tv roze đubretu ...Uostalom, TV Avala sada ima istu gledanost kao i kada je imala neki svoj program, neke autorske emisije njihovih novinarskih titana. Te, prema tome, u čemu je smisao postojanja tolike redakcije? I naravno da država pušta TV AValu niz vodu. Pored tolikih drugih problema, ova televizija je zadnja rupa na svirali i trinaesto prase ... Što je i normalno, i logično ...

Edited by stoka
Link to comment

Pozdrav.Registrovao sam se na forum koji povremeno pratim zato što sam shvatio da ovde učestvuje jedan moj bivši kolega, pa da ga "javno" podržim, a i zato što sam bio ne toliko zapanjen besramnošću nastupa Roberta Nemečeka, pošto očigledno ništa drugo od njega i ne može da se očekuje, nego činjenicom da štrajkači aboliraju jednog od krivaca za stanje na TV Avala time što mu daju priliku za pranje krivice i samopromociju. To je nepotrebno rušenje intregriteta štrajka.TV Avalu sam napustio usred te tzv. "Nemečekove šeme", krajem avgusta te godine. Iako sam u novu firmu došao praktično pod identičnim uslovima, čak i sa radnim vremenom koje mi je manje odgovaralo, bio sam verovatno jedini kome je bilo jasno da je Avala brod koji tone i da od tog obećanog trećeg mesta u gledanosti nema ništa. Nekim kolegama sam pokušao da skrenem pažnju da nova šema prosto ne pije vodu i da nabavka programa nema za cilj privlačenje gledalaca, već je izgleda Nemečeku bilo važnije od koga program kupuje, da to uglavnom budu njegovi stari znanci i saradnici, s kojima je – uveren sam – i sam proneverio prilično veliki novac. Nemam čvrste dokaze za to, pošto je "ugrađivanje" ionako veoma teško dokazati, a dotični je mehanizme mudro objasnio u nizu tekstova koji su izašli u "Tabloidu" krajem prošle godine, predstavljajući sebe kao jedinog nevinog u javnim kućama. U šemi TV Avala nalazio se skupo plaćeni program koji se već mogao videti na drugim, kablovskim, televizijama – House MD, Californication, NCIS... Neke su čak reklamirane na bilbordima, tačno se sećam da sam se zapitao zašto nema logoa Avale na bilbordu za nove epizode Californication, kad ono reklamira se AXN! Dakle, Avala je sa kašnjenjem emitovala serije za koje na konferenciji za štampu Nemeček drži slovo kako su sadašnjost televizijskog programa.Da se vratim na moj odlazak. Osim što je bilo očigledno da skupi program ne funkcioniše, da "udvostručena gledanost" znači da je šer od 1 dignut na možda 2 i da se Avala više ne bori za pretposlednje mesto sa Hepijem, nego je čvrsto pretposlednja... U opštem očekivanju da će televizija uzleteti, mnogi su previđali bahatost menadžmenta, koja je – kako sam čuo – nastavljena i po učvršćivanju položaja Bojane Lekić, možda čak i povećana. Imate šeficu PR službe, da joj ne spominjem sad ime jer je nebitan lik, čiji smo "uspešan" rad na promociji televizije imali priliku da vidimo, koja u montaži otvoreno preti ljudima kako je citiram "obraćanje njoj isto što i obraćanje Nemečeku" uz hvalisanje kako je ona osoba od vrhunskog poverenja i kako je on dodatno plaća NA RUKE, pa joj plata jedva da je i potrebna... Znate da ste u velikom problemu. Otkud pare za plaćanje na ruke? Isto tako, za nekoliko sastanaka sa glavnim i odgovornim urednikom, došao sam do zaključka da on veoma slabo poznaje funkcionisanje televizije i na direktna pitanja o izvesnim tehničkim, a naročito organizacionim pitanjima, dobijao sam smušene odgovore i prazne priče poput onog više puta spomenutog "mi pravimo program za one koji nemaju šta da gledaju". Zvuči logično, ali zapravo je prazna parola. Isto tako, saveti koje sam dobijao bili su uglavnom – vi ste profesionalac, neću da se mešam u vaš posao, tako da smo kolege i ja dolazili u situaciju da sami organizujemo tekuće poslove na televiziji i onda o tome samo obaveštavamo nadležnog, uz gledanje u pasulj da li će nešto od tekućih troškova biti plaćeno ili ne jer se ništa nismo ni dogovorili. Pa onda posao stoji jer bez amina nadležnog ne možemo ništa, a on ima preča posla... Lepo je imati odrešene ruke, ali onda bar dajte nekog ko može da potpiše šta treba, da kaže s kolikim se budžetom može raspolagati, umesto praznog "ovako ćemo – onako ćemo". I videlo se to na ekranu, TV Avala je praktično dobila samo urednika filmskog programa, ne i glavnog koji zna svoj posao.Osim tlapnje o serijama, na konferenciji za novinare bila je jedna izjava za koju stvarno čovek mora da se zapita ko u nju može da poveruje. Navodno "dve banke i dve agencije" dale su novac... Prvo, kako neka firma može da podigne kredit, a banka isplati novac nekoj drugoj? Hajde da čujemo koja je to banka pa da nikad ne podižemo kredite kod njih, šta to znači, ja odem u banku, dam garancije i menice, a oni isplate novac kolegi Pembltonu recimo, a da ja to ne znam?!? Dalje, kakav je to "nepotrošeni brend" Nemeček? Koliko beše, više od dve godine je bio bez posla, Zekina TV Nacionalna doživela je potpuni kolaps (opet s Universalovim programom, a o tome ću kasnije), moljakao je za posao i levo i desno, pa Mitrović mu je učinio uslugu što ga je zaposlio. Postoji li uopšte čovek u Srbiji koji je takav brend da mu banke i agencije na neviđeno daju 11 miliona evra?! Novak Đoković, možda, ali i on bi morao neke garancije da da. Ta izjava je čisto samoreklamerstvo, ništa drugo. Tog "nepotrošenog brenda" nisu hteli šefovi nijedne televizije u Srbiji (osim Zeke :) ), pa sad samo Željko Mitrović ne valja? Dobro je bilo pitanje onog novinara, zašto nije obavestio nekog ili bar izašao u javnost kad je već video te silne pronevere? Zašto je čekao ne samo dve godine, nego još i dva meseca štrajka? Odgovor: u ovom trenutku je video priliku da opere sebe, a bio je jedan od učesnika. A pranje može da mu prođe, jer...Mitrovića je lako mrzeti zbog onog užasa od televizije i opšteg primitivizma, ali on je obezbedio novac za poslednji trazaj Avale. Značajnije kašnjenje plata i na Pinku poklopilo se sa fijaskom koji je doživela Nemečekova šema i tu leži njegov udeo u krivici. Novac je potrošen na tzv. premijerni program koji je već eksploatisan drugde, šema je započeta kad joj vreme nije, u proleće pred leto prepuno sporta, a vala novac je delom završio i po džepovima. I na Avali se pojavila firma Zdravka Karanovića, zastupnika Universala iz Hrvatske. O tome je u javnosti već bilo mnogo reči i Universalov program volšebno "prati" Nemečeka, od RTS, preko Nacionalne, do Avale. Da li je Universalov program presudan za gledanost? Videli smo da nije. Druga firma s kojom je mnogo rađeno, koja je bila angažovana za titlovanje, a i od koje je mnogo programa kupljeno, bila je MCF Megacom Ivana Stankovića, mali distributer koji je posle tehničko-poslovne saradnje s Avalom naprasno postao distributer 20th Century Foxa za Srbiju. Kakve su usluge bile u suprotnom smeru, možemo samo da nagađamo, a tehničke usluge nije ni trebalo plaćati da je odgovarajuća oprema kupljena na vreme. Što se tiče paketa filmova, to nameravam malo više da istražim preko jedne koleginice koja radi u arhivi RTS, pa pošto nisam siguran u zakonitost istraga na svoju ruku, zato ću i svoj i njen identitet zasad sakriti. Mada i ne gajim iluzije gde živim, pa čak i ako se ispostavi da "brend" nije tako čist kao što se predstavlja, niko od nadležnih neće reagovati. Oni nikad ne reaguju. A mogli bi, otkud zlatne kreditne kartice, putovanja i vozikanje svuda taksijem? Od uredničke plate? Pa se to krcka nekoliko godina tokom perioda besposlenosti? Da i ovoj državi postoji ozbiljna Poreska služba, bilo bi tu materijala za razmatranje.Držite se, kolege, i manite se mutnih likova. Samo tako vaš štrajk... ne samo štrajk, nego i protest protiv bahatosti moćnika, može imati nekog uspeha.

Link to comment
Pozdrav.
Ti si se javio sa klasicnom spin pricom.ZM nije kriv.Ovde ima ljudi koji misle svojom glavom, a ovo tvoje je suplja prica. Mogao si to malo bolje da uradis. Ne uci se sve na seminarima.
Link to comment
Pozdrav.

Registrovao sam se na forum koji povremeno pratim zato što sam shvatio da ovde učestvuje jedan moj bivši kolega, pa da ga "javno" podržim, a i zato što sam bio ne toliko zapanjen besramnošću nastupa Roberta Nemečeka, pošto očigledno ništa drugo od njega i ne može da se očekuje, nego činjenicom da štrajkači aboliraju jednog od krivaca za stanje na TV Avala time što mu daju priliku za pranje krivice i samopromociju. To je nepotrebno rušenje intregriteta štrajka.TV Avalu sam napustio usred te tzv. "Nemečekove šeme", krajem avgusta te godine. Iako sam u novu firmu došao praktično pod identičnim uslovima, čak i sa radnim vremenom koje mi je manje odgovaralo, bio sam verovatno jedini kome je bilo jasno da je Avala brod koji tone i da od tog obećanog trećeg mesta u gledanosti nema ništa. Nekim kolegama sam pokušao da skrenem pažnju da nova šema prosto ne pije vodu i da nabavka programa nema za cilj privlačenje gledalaca, već je izgleda Nemečeku bilo važnije od koga program kupuje, da to uglavnom budu njegovi stari znanci i saradnici, s kojima je – uveren sam – i sam proneverio prilično veliki novac. Nemam čvrste dokaze za to, pošto je "ugrađivanje" ionako veoma teško dokazati, a dotični je mehanizme mudro objasnio u nizu tekstova koji su izašli u "Tabloidu" krajem prošle godine, predstavljajući sebe kao jedinog nevinog u javnim kućama. U šemi TV Avala nalazio se skupo plaćeni program koji se već mogao videti na drugim, kablovskim, televizijama – House MD, Californication, NCIS... Neke su čak reklamirane na bilbordima, tačno se sećam da sam se zapitao zašto nema logoa Avale na bilbordu za nove epizode Californication, kad ono reklamira se AXN! Dakle, Avala je sa kašnjenjem emitovala serije za koje na konferenciji za štampu Nemeček drži slovo kako su sadašnjost televizijskog programa.Da se vratim na moj odlazak. Osim što je bilo očigledno da skupi program ne funkcioniše, da "udvostručena gledanost" znači da je šer od 1 dignut na možda 2 i da se Avala više ne bori za pretposlednje mesto sa Hepijem, nego je čvrsto pretposlednja... U opštem očekivanju da će televizija uzleteti, mnogi su previđali bahatost menadžmenta, koja je – kako sam čuo – nastavljena i po učvršćivanju položaja Bojane Lekić, možda čak i povećana. Imate šeficu PR službe, da joj ne spominjem sad ime jer je nebitan lik, čiji smo "uspešan" rad na promociji televizije imali priliku da vidimo, koja u montaži otvoreno preti ljudima kako je citiram "obraćanje njoj isto što i obraćanje Nemečeku" uz hvalisanje kako je ona osoba od vrhunskog poverenja i kako je on dodatno plaća NA RUKE, pa joj plata jedva da je i potrebna... Znate da ste u velikom problemu. Otkud pare za plaćanje na ruke? Isto tako, za nekoliko sastanaka sa glavnim i odgovornim urednikom, došao sam do zaključka da on veoma slabo poznaje funkcionisanje televizije i na direktna pitanja o izvesnim tehničkim, a naročito organizacionim pitanjima, dobijao sam smušene odgovore i prazne priče poput onog više puta spomenutog "mi pravimo program za one koji nemaju šta da gledaju". Zvuči logično, ali zapravo je prazna parola. Isto tako, saveti koje sam dobijao bili su uglavnom – vi ste profesionalac, neću da se mešam u vaš posao, tako da smo kolege i ja dolazili u situaciju da sami organizujemo tekuće poslove na televiziji i onda o tome samo obaveštavamo nadležnog, uz gledanje u pasulj da li će nešto od tekućih troškova biti plaćeno ili ne jer se ništa nismo ni dogovorili. Pa onda posao stoji jer bez amina nadležnog ne možemo ništa, a on ima preča posla... Lepo je imati odrešene ruke, ali onda bar dajte nekog ko može da potpiše šta treba, da kaže s kolikim se budžetom može raspolagati, umesto praznog "ovako ćemo – onako ćemo". I videlo se to na ekranu, TV Avala je praktično dobila samo urednika filmskog programa, ne i glavnog koji zna svoj posao.Osim tlapnje o serijama, na konferenciji za novinare bila je jedna izjava za koju stvarno čovek mora da se zapita ko u nju može da poveruje. Navodno "dve banke i dve agencije" dale su novac... Prvo, kako neka firma može da podigne kredit, a banka isplati novac nekoj drugoj? Hajde da čujemo koja je to banka pa da nikad ne podižemo kredite kod njih, šta to znači, ja odem u banku, dam garancije i menice, a oni isplate novac kolegi Pembltonu recimo, a da ja to ne znam?!? Dalje, kakav je to "nepotrošeni brend" Nemeček? Koliko beše, više od dve godine je bio bez posla, Zekina TV Nacionalna doživela je potpuni kolaps (opet s Universalovim programom, a o tome ću kasnije), moljakao je za posao i levo i desno, pa Mitrović mu je učinio uslugu što ga je zaposlio. Postoji li uopšte čovek u Srbiji koji je takav brend da mu banke i agencije na neviđeno daju 11 miliona evra?! Novak Đoković, možda, ali i on bi morao neke garancije da da. Ta izjava je čisto samoreklamerstvo, ništa drugo. Tog "nepotrošenog brenda" nisu hteli šefovi nijedne televizije u Srbiji (osim Zeke :) ), pa sad samo Željko Mitrović ne valja? Dobro je bilo pitanje onog novinara, zašto nije obavestio nekog ili bar izašao u javnost kad je već video te silne pronevere? Zašto je čekao ne samo dve godine, nego još i dva meseca štrajka? Odgovor: u ovom trenutku je video priliku da opere sebe, a bio je jedan od učesnika. A pranje može da mu prođe, jer...Mitrovića je lako mrzeti zbog onog užasa od televizije i opšteg primitivizma, ali on je obezbedio novac za poslednji trazaj Avale. Značajnije kašnjenje plata i na Pinku poklopilo se sa fijaskom koji je doživela Nemečekova šema i tu leži njegov udeo u krivici. Novac je potrošen na tzv. premijerni program koji je već eksploatisan drugde, šema je započeta kad joj vreme nije, u proleće pred leto prepuno sporta, a vala novac je delom završio i po džepovima. I na Avali se pojavila firma Zdravka Karanovića, zastupnika Universala iz Hrvatske. O tome je u javnosti već bilo mnogo reči i Universalov program volšebno "prati" Nemečeka, od RTS, preko Nacionalne, do Avale. Da li je Universalov program presudan za gledanost? Videli smo da nije. Druga firma s kojom je mnogo rađeno, koja je bila angažovana za titlovanje, a i od koje je mnogo programa kupljeno, bila je MCF Megacom Ivana Stankovića, mali distributer koji je posle tehničko-poslovne saradnje s Avalom naprasno postao distributer 20th Century Foxa za Srbiju. Kakve su usluge bile u suprotnom smeru, možemo samo da nagađamo, a tehničke usluge nije ni trebalo plaćati da je odgovarajuća oprema kupljena na vreme. Što se tiče paketa filmova, to nameravam malo više da istražim preko jedne koleginice koja radi u arhivi RTS, pa pošto nisam siguran u zakonitost istraga na svoju ruku, zato ću i svoj i njen identitet zasad sakriti. Mada i ne gajim iluzije gde živim, pa čak i ako se ispostavi da "brend" nije tako čist kao što se predstavlja, niko od nadležnih neće reagovati. Oni nikad ne reaguju. A mogli bi, otkud zlatne kreditne kartice, putovanja i vozikanje svuda taksijem? Od uredničke plate? Pa se to krcka nekoliko godina tokom perioda besposlenosti? Da i ovoj državi postoji ozbiljna Poreska služba, bilo bi tu materijala za razmatranje.Držite se, kolege, i manite se mutnih likova. Samo tako vaš štrajk... ne samo štrajk, nego i protest protiv bahatosti moćnika, može imati nekog uspeha.

Sve si ti pobrkao...Niko ništa ne oprašta nemečeku nego su ga ovi doveli da objasni kako su tekle pare i odlučivanje o parama na jednoj televiziji koja je bila "protočni bojler" i fina kombina sa "živim računom" i pre nemečeka...Nemam ništa sa Nemečekom i nemoj da me stavljaš sa njim u kolo...To se radilo svih 5,5 godina na TVA i to je poenta svega, ali vidim da je tebi bitno da nagrdiš debelog i odbraniš narkomana.Pa srećno ti bilo...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Da, mora da sam Mitrovićev spin doktor, krenuo sam od ovog foruma pa polako korak po korak dalje... Ko bi poverovao u to, zaista?Što se mene tiče, mogu nadležni da izbrišu sve od moje prve poruke pa nadalje, vaša stvar. Ali morate shvatiti jedno, nakoman i debeli nisu ista liga, iako ih povezuje žeđ za lakom zaradom. Za prvog moraju biti nađena sistemska rešenja, nije jedini a svakako ni najuticajniji, ali i pored toga u stanju je da drma jednom od glavnih poluga vlasti – medijima. Na pamet mi ne pada da branim Mitrovića, ponavljam da možete misliti šta hoćete, ali za ovog drugog bi rešenje trebalo da postoji u prostoj primeni zakona. Međutim, ako se već igramo igre gud gaj – bed gaj, ako u ovoj bednoj zemlji sve mora da funkcioniše crno-belo, dozvolite da ima i nas koji sve to vidimo u nijansama crnog. Ako vam je, drage bivše kolege, za objašnjavanje "protočnog bojlera" bio potreban onaj ventil kroz koji pri jačem pritisku uvek malo vode procuri na drugu stranu, okej, vaša borba, vaša stvar. Dokle god mislimo da je manji lopov "gud gaj", dotle ćemo glasati i za manje zlo na izborima. Dok se taj manji ne dohvati višeg položaja, naravno. Tek onda dođe iz dupeta u glavu da su svi oni trebali da dele ćeliju još u doba kad su nas zamajavali upiranjem prstom jedan u drugog vičući – ti si krao – ne ti si krao – itd. Bilo kako bilo, pozdrav. I iskreno – srećno.

Link to comment

Sve si ti pobrkao...Niko ništa ne oprašta nemečeku nego su ga ovi doveli da objasni kako su tekle pare i odlučivanje o parama na jednoj televiziji koja je bila "protočni bojler" i fina kombina sa "živim računom" i pre nemečeka...Nemam ništa sa Nemečekom i nemoj da me stavljaš sa njim u kolo...To se radilo svih 5,5 godina na TVA i to je poenta svega, ali vidim da je tebi bitno da nagrdiš debelog i odbraniš narkomana.Pa srećno ti bilo...Da, jedino na toj konferenciji za stampu sto je "malo" smaralo su bile Nemecekove digresije o svojim uspesima, vizijama, sta je uspesan program itsl. Ali to je ionako bilo manje bitno, vise sam doziveo kao njegovu potrebu da se opere. Sustina je ovo sto stoji u citatu, Nemecek kao Nemecek nije preterano bitan u prici.

Link to comment

jebem li ga, ja nemeceka, doduse povrsno, poznajem, ne bih rekao da je los, a svakako zna svoj posao. a ne bih nikako rekao ni da je lopov. ali fakat, nije on previse bitan u celoj prici.

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...