Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

Pazi, nacin na koji postavljas pitanje moze vuci u opasnom pravcu. Ne kazem da na to ciljas ali je to zajednicka tacka mnogih apologeta.
Nisam nikakav apologeta, jasno sam vec stavio do znanja sta treba sa raznoraznim patriotskim/navijackim organizacijama raditi. Ne bas Gonzove metode, ali poprilicno radikalne.U isto vreme je sasvim ocigledno da su i Slovenci i Makedonci, i oni ini koji nisu 'odavde' dosli, zabavili se, gledali svoj tim i uzivali sa lokalcima. Kao ustalom i Hrvati - prvu noc. Dok nisu odlucili da propevaju 'rodoljubive' pesme jer im se odjednom krv udarila u lobanju i pluca 'domoljubna' rasirila. A nije bilo apsolutno nikakve potrebe za tim, docekani su kao i svi drugi, bez razlike. Cak sta vise, secam se kad je Zvezda pre nekih 6-7 godina gostovala po prvi put posle rata u Hrvatskoj, nije se cula jedna rec ili pesma koja bi provocirala domacina, a pevalo se na kraju 'o kako je dobro videti te opet' (doduse malo podrugljivo jer je bilo neko nakantavanje). Ako su argumentovano najveci huligani u ovo delu Evrope mogli da se ponasaju normalno 90 min, ne vidim zasto ne ocekivati od ovih tkz 'normalnih' rukometnih navijaca da suzdrze svoje naci porive. .Tako da, batinase i huligane osuditi po kratkom postupku (mada gledajuci slucaj Tatona, tesko da ce se to desiti, ali to je druga tema), a Hrvati nek' se ponasju ko ljudi za promenu pa pretpostavljam da nece biti ni ovakvih problema.
Link to comment

ti stvarno mislis da su ovi divljaci razmisljali po sablonu "e bas super se ponasaju hrvati, necemo da ih diramo", a onda "uuu, poceli da pevaju ustaske pesme, dizimo se na sekire junaci"??? sta god da neko peva bilo gde, ne mozes ga tuci sekirom.

Link to comment

Znate onaj vic kad se meda i vuk se dogovore da biju zeku? Pa pita meda vuka zašto da ga bijemo? Ovaj odgovori: "Pitamo ga da li ima cigare, ako ima sa filterom, bijemo ga zato štu su sa filterom, a ako su bez filtera, zato što nemaju filter"...I tako nađu oni zeku, pa traže cigare, a zeka će njima:"A koje će te, sa filterom ili bez?"Na to će vuk: "A gde ti je kapa, zeko?" i raspizdi ga u glavu...Ne znam što sam ovo napisao, ali ne može da škodi...

Edited by radisa
Link to comment

Pa gde sam ja rekao da bilo koga mozes tuci (sekirom) iz bilo kog razloga? Meni je sasvim jasno kakav i koliki je problem takvo ponasanje izveznih grupacija, kao i gde je koren tog problema. Ali sto se ovog incidenta konkretno tice, ne pada na pamet da pricam o nekim finim i pristojnim navijacima koji su dosli da gledaju svoj tim, a eto, bez ikakvog povoda dobili po tintari. Na Maksimiru moze da se ustasija, ali takvo ponasanje van Hrvatske ce naci plodno tlo za ovakve incidente - sto se mene tice, svoj svome. ;)

Link to comment
a Hrvati nek' se ponasju ko ljudi za promenu pa pretpostavljam da nece biti ni ovakvih problema.
pa da, i Taton je divljao i mahao ustaskim simbolima. Da se ponasao kao covek ne bi bilo problema. a u Srbiji u ovom trenutku nema uslova za normalno odrzavanje sporskih desavanja, i posto je volja vecinskog dela stanovnistva da se sport pretvara u klanicu, trebalo bi staviti moratorijum na sve utakmice i cao dovidjenja. ako ne moze Prajd, ne moze ni utakmica. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Znaci, dok nisu provocirali nije bilo ni haosa, sve do tada je bilo ok?FSN:

Очекујем још више банде усташке у НС.Сада нека се покажу Крајишници и не дозволе усташама да се превише одомаће.Нема потребе да се нервирате. Нека се хрчци опусте, нека их што више дође. Сасвим је сигурно да ће доћи до блиског сусрета са њима :razz:Не сумњам да се увелико припрема акција.Почело је, мељи гамад.Није то била велика туча,али добро је да им је неко показао да су дошли у Србију.Не сметају мени нормални хрвати.То су бивши Срби ,и нажалост данас их не можемо вратити у Србе.Да смо ми у Задру имали нормалан дочек не би они мени сметали ни у НС,међутим они се данас понашају као да су у хрватској ,носе оне своје одвратне шаховнице ,а ту су и керови да их штите.Драго ми је што изгубише од Шпанаца.Каква смо ми господа, ми смо југоносталгичари и пичкице. Шеткају се ује са шаховњачама усред Србије, а нико сем Гробара се не усуди да им покаже гдје су дошли, :( а што је празна хала кад играју наши је друга ствар , још срамотнија и поразнија по нас.Усташе добиле шта су тражиле.Да нема ових наших навијачких група ује би се осјећале као у љепој њиховој, ако већ и нисмо усташија пошто је на челу Србије усраша. Поједини коментатори на Пресу који кажу како како их је срамота назови хулигана је најмање за затвор. :( Но браво за навијаче и фала богу да нас нешто уједини. =D>
Link to comment
pa da, i Taton je divljao i mahao ustaskim simbolima. Da se ponasao kao covek ne bi bilo problema. a u Srbiji u ovom trenutku nema uslova za normalno odrzavanje sporskih desavanja, i posto je volja vecinskog dela stanovnistva da se sport pretvara u klanicu, trebalo bi staviti moratorijum na sve utakmice i cao dovidjenja. ako ne moze Prajd, ne moze ni utakmica.
+1neka gledaju prenose stranih i igraju utakmice na plejstejsnu u svoja 4 zida...
Link to comment
pa da, i Taton je divljao i mahao ustaskim simbolima. Da se ponasao kao covek ne bi bilo problema. a u Srbiji u ovom trenutku nema uslova za normalno odrzavanje sporskih desavanja, i posto je volja vecinskog dela stanovnistva da se sport pretvara u klanicu, trebalo bi staviti moratorijum na sve utakmice i cao dovidjenja. ako ne moze Prajd, ne moze ni utakmica.
Stvarno ne znam a cemu pricas, a iskreno, i nisi se potrudio da to izgleda bar malo smisleno te me i ne zanima.
Link to comment
Ali sto se ovog incidenta konkretno tice, ne pada na pamet da pricam o nekim finim i pristojnim navijacima koji su dosli da gledaju svoj tim, a eto, bez ikakvog povoda dobili po tintari. Na Maksimiru moze da se ustasija, ali takvo ponasanje van Hrvatske ce naci plodno tlo za ovakve incidente - sto se mene tice, svoj svome.
pa da, i Taton je divljao pa su mu pokazali njegovog Boga. to sto je radio moze u Tuluzu, ali takvo ponasanje van Francuske ce naci plodno tlo za ovakve incidente.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...