Jump to content
IGNORED

Nezavisno sudstvo i huligani


Idioteque

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    65

  • radisa

    47

  • Ted

    45

  • Milogled Bluff

    39

U međuvremenu se pojavio Gonzov post, pa mislim da se ništa s njim ne slažem. On stalno priča šta on misli da bi trebalo da se uradi, a ne vidi da nema ko da to uradi, niti ima poluge kojom bi se to izvelo (to bi recimo bilo pristupanje EU i potreba da se za to zadovolje određeni kriterijumi). Taj Gonzov scenario mi je nešto najužasnije što se može zamisliti, Goli Otoci i slične nepravde o kojima se ovde i danas svađamo su mala maca za to arbitrarno iživljavanje za koje se on nemudro zalaže.
da, verovatno je puko teoretisanje, sigurno nas nema ni blizu dovoljno da bi to mogli da uradimo, još sigurniji sam da se tebi od toga diže kosa na glavi, ali pokazalo se da ovde najbolje funkcioniše revolucionarna pravda. tako da u pravu si, u mom nemudrom svetu, adhok organi bi abritrarno, ali sasvim legitimno, hapsili i ubijali ove što su recimo palili i lupali pre neki dan, one što su ubili tatona, i sve slične primerke, i po mogućstvu i njihove familije, po severno korejskom modelu, da im se zatre zlo seme. prihvatam sva racionalna objašnjenja koja ćete ponuditi kontra ove teze, ali sam siguran koliko i u to kako se zovem, da bi nam u ovom nažalost samo hipotetičkom scenariju bilo mnogo bolje. Edited by Gonzo
Link to comment
tako da u pravu si, u mom nemudrom svetu, adhok organi bi abritrarno, ali sasvim legitimno, hapsili i ubijali ove što su recimo palili i lupali pre neki dan, one što su ubili tatona, i sve slične primerke, i po mogućstvu i njihove familije, po severno korejskom modelu, da im se zatre zlo seme.
Jel ovo govor mrznje?
Link to comment

Preterujes.To su klinci koji su u vreme sranja, `91-99. imali maksimalno 10 godina, a neki od njih nisu ni bili rodjeni. Oni, dakle, nisu ni bili svesni da se oko njih desavaju zlocini. Oni nisu savremenici zlocina i iz njih se ne mogu hraniti beskonacno jer kroz to nisu ni prosli. Oni sranja nisu osetili i nisu neposredno vezani za taj izvor.Sta je potrebno uraditi?Potrebno je klincima pruziti perspektivu: kroz kvalitetno obrazovanje i kroz garanciju da kada sa 25 g. zavrse fakultete nece vise postojati gradonacelnici koji proneveravaju 100 miliona evra nego te pare ulazu u znanje koje se moze otelotvoriti. Tada kada se to desi, ako uopste moze da se desi, niko od njih ili njihove dece nece razmisljati o nacionalnosti, gejevima ili adjelini dzoli.

Link to comment
Preterujes.
ne preterujem, te perspektive o kojima ti pričaš, kao i proceduralna suđenja, apelacije i sl., koja sam pominjao ranije, dolaze na red kad eliminišemo ovu zlu i nepopravljivu generaciju, i po mogućstvu njihove potomke i pretke. mene su podučavali onom izrekom od zla oca i od gore majke, i bome prečesto se pokazala tačnom da bi bila slučajna.ti izrodi su i više nego dovoljno forfitovali svoja prava na život, imovinu, pravo da se smatraju članovima zajednice, da bi mi sad nešto lupali mnogo glavu oko njih. te psihološke varijante ćemo posle, s normalnim ljudskim bićima. ova stvorenja ne znaju za milost i ljudskost, pa iste ni ne zaslužuju. Edited by Gonzo
Link to comment

Zaista preterujes, Gonzo. Kad nekome das arbitrarnu moc prica je gotova. Jedan ogradjen zatvor sa poljananom za voce, povrce i zivinu zajedno sa radionicama za izradu i prodaju svega i svacega dok se ne otplate obestecenja zrtvama bi bili sasvim dovoljna mera uz naravno prethodnu opciju konfiskacije postojece imovine i % plate/zarade do granice minimuma prezivljavanja ako nisu opasni vise po okolinu.

Edited by Anduril
Link to comment

I tako, za sve one koji kažu da sekiranje™ u NS nema posledica po odnose Srba i Hrvata...

Incidenti nakon utakmice Srbija-Hrvatska Nezadovoljni navijači napali Srbe u Splitu | 28. 01. 2012. - 14:21h | Komentara: 0 Grupa razočaranih navijača hrvatske rukometne reprezentacije nakon poraza u Beogradu napala je sinoć u Splitu Srbe, koji su se okupili u svom prostoru na Maružuranićevom šetalištu na slavi Svetoga Save, najvećeg srpskog sveca, javio je portal index.hr. 108740_split-park-marjan-viki_f.jpg?ver=1327756102 Split: Napadnuti članovi Srpske zajednice "Dobiše vaši", rekao je jedan od napadača, odmah sa ulaza. Bio je u društvu trojice huligana, a svi su bili maskirani kapuljačama, navodi index.hr, uz pretpostavku da se radi o lokalnoj ekipi iz kvarta. Prvi im se na udaru našao Predrag B., koji je jutros Indexu prenio svoje utiske. "Možda i nisu bili nabrijani na Srbe, možda im je zasmetalo što su izgubili na kladionici", prenosi index.hr ocenu svog sagovornika. Predrag je dobio udarac u glavu, pokušali su ga izudarati i rukama i nogama, ali se na kraju, uz pomoć dvojice kolega iz srpske zajednice, izvukao bez težih povreda te nije ni tražio lekarsku pomoć. Frustrirani zbog poraza u Beogradu, napadači su, kako navodi index.hr, uleteli u prostor zajednice splitskih Srba i porazbijali sve što im se našlo na putu - kompjuter, printer, monitor... . Policija je procenila šetu na oko 2.000 kuna (nepunih 300 evra), a istraga je u toku.
Edited by radisa
Link to comment
Dobro, kao što možeš vidjeti iz teksta, očito da motiv nije bila akcija srpskih huligana "Svi smo mi Duh sa sekirom" nego frustracija zbog poraza.
Mislim da se ovo možda ne bi desilo da nije počelo natjecanje u retardizmu, pa je podsetilo kolege sa druge strane da i oni mogu da učestvuju...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...