Jump to content
IGNORED

Filmski kviz


apotekarica

Recommended Posts

Pa, zar nije odgovor "Idemo dalje"?Mislio sam da mi 3opqe kaže idemo dalje, posle mog lapsusa... :unsure:
da da, ladno nisam provalio, treba me ubiti...evo i pitanja. traži se reditelj, englez. jedno od najvećih tamošnjih imena, mada relativno nepoznat, malo i zbog toga što, ako se ne varam, nije išao u holivud/ameriku. pripada staroj gardi, umro 1990. kod njega je, kao montažer, počeo možda i najveći (uz hičkoka) engleski reditelj. posredno je (preko supruge)čvrsto povezan sa martinom scorseseom.reditelj?montažer/reditelj?supruga? Edited by MocaVukotic
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ulis

    668

  • MocaVukotic

    602

  • Ajant23

    477

  • kobni zelaya

    304

Top Posters In This Topic

Posted Images

da da, ladno nisam provalio, treba me ubiti...evo i pitanja. traži se reditelj, englez. jedno od najvećih tamošnjih imena, mada relativno nepoznat, malo i zbog toga što, ako se ne varam, nije išao u holivud/ameriku. pripada staroj gardi, umro 1990. kod njega je, kao montažer, počeo možda i najveći (uz hičkoka) engleski reditelj. posredno je (preko supruge)čvrsto povezan sa martinom scorseseom.reditelj?montažer/reditelj?supruga?
reditelj - Michael Powellsupruga - Thelma Schoonmakermontazer/reditelj - nemam pojma cool.gif
Link to comment
reditelj - Michael Powellsupruga - Thelma Schoonmakermontazer/reditelj - nemam pojma cool.gif
ok, 2 od 3. montažer je david lean. nastavljaš.
Link to comment

Kad neće niko - ja ću:Iste godine pojavila su se dva filma čije fabule bi se mogle opisati istom početnom rečenicom: tri odbjegla robijaša upadaju u kuću jedne čestite porodice. Međutim, jedan film je triler, a drugi komedija. Ovo, dakle, podsjeća na priču o tankoj liniji između komedije i drame koju je Woody Allen razradio u filmu Melinda and Melinda.Drugi detalj koji povezuje ova dva filma je taj što u oba filma najpametnijeg među robijašima igra isti glumac.Koji su to filmovi?

Link to comment

Donald Sutherland?(igrao je Kazanovu kod Fellinia, a u The Day of the Locust njegov lik se zvao upravo Homer Simpson)

Edited by colonelo
Link to comment

Na imdb biografiji jednog našeg velkog glumca stoji da je bio predviđen za ulogu koju je tumačio naš drugi veliki glumac.Takođe, na imdb biografiji tog drugog glumca stoji da je bio predviđen za ulogu koju je tumačio ovaj prvi glumac.Na imdb piše i da su njih dvojica veliki prijatelji, a da je razlika u godinama između njih dvojice oko 13 godina.Koja dva glumca i koje uloge su u pitanju?

Link to comment

Evo, da dam jedno pitanje u ime današnjeg dana:Na današnji dan praktično se dogodio kraj i klimaks velike afere, koja je počela nekoliko godina ranije. Tačno godinu dana ranije od dana kada je ta afera počela, prema IMDB-u u američke bioskope pušten je ovaj film.Intresantno je da je prekretnica koja je donela razrešenje tog velikog skandala postalo nešto što vrlo liči na naziv ovog filmskog ostvarenja. Naime, ukoliko se u nazivu filma prezime glavnog junaka zameni sa drugom rečju, dobija se naziv odlučujuće stvari za konačno razrešenje afere.Zanimljivo je da je i početak afere odredio motiv o kome je kao o temi ovo filmsko delo progovorilo prvi put u istoriji američkog filma. Tema kojom će se kasnije baviti mnogi filmovi.Film?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...