Jump to content
IGNORED

Filmski kviz


apotekarica

Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ulis

    668

  • MocaVukotic

    602

  • Ajant23

    477

  • kobni zelaya

    304

Top Posters In This Topic

Posted Images

Glumac koji je u jednom filmu igrao tipa koji je javio Krajzleru da Kadilak prestaje sa perajima* zajedno sa glumcem koji je u prethodnom filmu istog reditelja ovog filma igrao džankija, putuje na istok. Mornar i oslobođeni robijaš planiraju da otvore auto-perionicu. Svi filmovi su sa početka sedamdesetih. *nisam siguran kako se prevodi to "fin", misli se na deo karoserije.

Link to comment

Ništa nisam razumeo, ali da ne misliš na Al Paćina, Džin Hekmana, Džerija Šacberga, ili Strašilo, kao i Paniku u parku droga...

Link to comment

Jbt, na Sportu bi me me banovalio zbog ovoga... Mislim, pijanog dopingovanog postovanja...Bio je istorijska, a još uvek je živa ličnost... Poslužio je kao inspiracija za jednog od negativaca u TV seriji u kojoj je lično igrao sveštenika.Ko je on?

Link to comment

Melvin Vilijams, iliti Ejvon Barksdejl, Vajr inkorporejted :)Pitanje: ko je trebalo da glumi Sheenovu ulogu u Apokalipsi danas, i zasto ju je odbio?

Link to comment

Impresivna je lista glumaca koji su bili opcije za kapetana Villarda:Steve McQueen je bio prvi izbor, ali je odbio ulogu.Harvey Keitel je počeo snimanje filma, ali ga je Coppola zamijenio Martinom Sheenom.Nick Nolte je želio tu ulogu, ali je oba puta izvisio (prvi put zbog Keitela, drugi put zbog Sheena).Coppola je razmatrao i Al Pacina i Jacka Nicholsona kao kandidate.Al Pacino je odbio ulogu zbog očekivanih loših uslova snimanja (to je dobro pretpostavio).I Jeff Bridges je bio na audiciji za ovu ulogu.Neki izvori pominju i Roberta Redforda i Clinta Eastwooda kao potencijalne kandidate (navodo je i Eastwood odbio ulogu).Nicholson, Redford i Pacino su razmatrani i za ulogu pukovnika Kurtza, kada je Marlon Brando počeo da ucjenjuje.James Caan je odbio ulogu pukovnika Lucasa, jer je po njemu bila isuviše mala (tu ulogu je dobio Harrison Ford).Gene Hackman je bio kandidat za jednu od većih uloga u prvoj verziji scenarija. Ta uloga je izbačena u kasnijoj verziji.No, i ovako, glumačka ekipa je fenomenalna, rekao bih, jedna od najboljih ikada!

Link to comment

halal vera, ja sam mislio samo na onu anegdotu sa Al Pacjinom koji je odbio ulogu sa recima "da ne zeli da provede sest meseci u mocvari, kaljuzi i vuko***ini, slusajuci izvoljevanja Kopole iz helikoptera" :D

Link to comment

Traži se film izrazito mračne atmosfere koju generišu dvije dame koje se mrze.Međutim, ni atmosfera na snimanju ovog filma nije bila mnogo bolja, zbog mržnje između dvije glavne (velike) glumice, koje su koristile svaku priliku da napakoste jedna drugoj.

Link to comment

ajd ovako, dvojica američkih reditelja (obojica imaju oskara za režiju) su u jednom svom filmu angažovali blizance (u jednom slučaju brata, u drugom sestru) svojih zvezda. u oba slučaja, samo su zvezde poznati glumci, dok je brat prve zvezde nepoznati tv epizodista, a sestra druge zvezde se uopšte ne bavi glumom, tu je samo da reši problem dva ista lika u jednom kadru, i to joj je jedino pojavljivanje na filmu.oba filma su mega hitovi iz iste decenije.dakle, koji reditelji, u kojim svojim filmovima, su koristili blizance kojih poznatih glumaca?

Link to comment

dobro.glumac koga je u jednoj sceni dublirao brat blizanac je dobio oskara za tu ulogu, a napadali su ga novinari zato što se prilikom dodele nije zahvalio i bratu.glumica čija je sestra bliznakinja poslužila kao duplikat je bila jedno vreme i žena reditelja tog filma.

Link to comment

Ništa mi ne pada napamet...Sve mi se vrti da bi jedan od reditelja mogao da bude Zemeckis. Sada, kada si ovo napisao, možda Forest Gamp i Tom Henks...To bi onda bile devedesete. Spilberg i Kejt Kepšo, ali ne uklapa mi se nijedan film. Istvud i Sandra Lok nisu, Skorsesi je imao dosta supruga, ali nije imao megahitove u devedesetim...Pojma nemam, samo poštujem odlično pitanje...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...