Jump to content
IGNORED

Filmski kviz


apotekarica

Recommended Posts

Ništa mi ne pada napamet...Sve mi se vrti da bi jedan od reditelja mogao da bude Zemeckis. Sada, kada si ovo napisao, možda Forest Gamp i Tom Henks...To bi onda bile devedesete. Spilberg i Kejt Kepšo, ali ne uklapa mi se nijedan film. Istvud i Sandra Lok nisu, Skorsesi je imao dosta supruga, ali nije imao megahitove u devedesetim...Pojma nemam, samo poštujem odlično pitanje...
jeste, tom hanks i jim hanks, koji ga dublira valjda u nekoj sceni trčanja sa bradurinom.e sad glumica i njena sestra. film je drugi deo tetralogije.evo ga jimHanksJim55061281.jpg
Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ulis

    668

  • MocaVukotic

    602

  • Ajant23

    477

  • kobni zelaya

    304

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nešto mi i ne liči na Henksovog brata, a kamoli blizanca. U najbolju ruku, pomislio bih da su dalji rođaci preko očuha :unsure: Auh, da nisu devedesete, pomislio bio opet na Indijanu, ali on je iz osamdesetih...Doner, Harlin nisu dobijali Oskare... Drugi deo tetralogije iz devedesetih, pri tome megahit... Huh... :huh: Mislim, ne kažem da po prirodi stvari ono odmah nisam pomislio uz Zemeckisa na Kamerona, ali nemam pojma da je on bio u braku sa Sigurni Viver... Mislim, ne bi me iznenadilo da se i ta Kameronova ljubavna priča završila razvodom, ali iznenadio bih se da su bili u braku, a nešto mi maglovit i taj kadar...Pojma nemam...

Link to comment
Nešto mi i ne liči na Henksovog brata, a kamoli blizanca. U najbolju ruku, pomislio bih da su dalji rođaci preko očuha :unsure: Auh, da nisu devedesete, pomislio bio opet na Indijanu, ali on je iz osamdesetih...Doner, Harlin nisu dobijali Oskare... Drugi deo tetralogije iz devedesetih, pri tome megahit... Huh... :huh: Mislim, ne kažem da po prirodi stvari ono odmah nisam pomislio uz Zemeckisa na Kamerona, ali nemam pojma da je on bio u braku sa Sigurni Viver... Mislim, ne bi me iznenadilo da se i ta Kameronova ljubavna priča završila razvodom, ali iznenadio bih se da su bili u braku, a nešto mi maglovit i taj kadar...Pojma nemam...
pa nije cela tetralogija iz 90-ih. samo taj drugi deo je, čini mi se. inače, na dobrom si tragu.
Link to comment

Hajde, ovako... Na ovom američkom ostrvu, osnovana je prva škola koju su pohađali Indijanci, prvi nastavnik u njoj je bio deda jednog od likova sa $zelembaća$... Čudno je povezana sa jednom od najčuvenijih američkih porodica - jednim skandalom i jednom pogibijom, i još ponekom sitnicom... Na njemu je praktično sniman veliki povratak Holivuda, a na njemu se dogodila jedna od najuticajnijih smrti od overdosea u istoriji američkog filma. Mnogo kasnije, radnja jednog filma mahom se događa na ovom ostrvu na koje glavnog junaka praktično šalje lik koga glumi rođeni brat čoveka koji je umro od prekomerne količine droge na njemu.Veliki povratak Holivuda? Porodica? Braća? Film?

Link to comment

Traženi film je vrlo nov...Na braću sasvim opravdano mogu da asociraju i jedna čuvena filmska braća...Sniman je film, koji je bitan za novi Holivud...

Link to comment

pretpostavljam da mislis na the ghost writer, belushi bros, martin vinograd koga u filmu u stvari glumi provincetown. John Belushi nije umro tamo tako da sam zbunjen.

Link to comment

ja sam otpisao belušija i finiksa jer su valjda umrli u el eju. mene muči to američko ostrvo, jedino mi padaju na pamet havaji... a ghost writera nisam gledao.

Link to comment
pretpostavljam da mislis na the ghost writer, belushi bros, martin vinograd koga u filmu u stvari glumi provincetown. John Belushi nije umro tamo tako da sam zbunjen.
Jao, izvinjavam se... Nije tamo umro, nego je tamo sahranjen... Napravio sam lapsus... Dakle, JB je umro u LA, a sahranjen je na ostrvu...Inače, da za sve ostalo... Deda Bendžamina Frenklina, Čapakvidik i Ted Kenedi, pogibija Kenedijevog sina, Spilberg je tamo snimao Ajkulu, Džon Beluši je tamo sahranjen, i The Ghost Writer...3opqe, nastavljaš...
Link to comment

Tokom proba na početku snjimanja ovog filma, dva glavna glumca nisu uspevali da pronađu pravu hemiju. Onda je jedan od glumaca došao na ideju da iz eksperimenta izmene uloge. Odjednom su probe krenule sjajno i sve je išlo toliko dobro da je ovaj glumac predložio reditelju da njih dvojica međusobno zamene likove i u samom filmu. Ipak, do toga nije došlo i glumci su, iako su na probama tumačili uloge namenjene onom drugom, u samom filmu glumili likove koji su im prvobitno dodeljeni. Glumac koji je došao na ideju o promeni uloga za probe, i koji je na kraju predložio reditelju da u filmu tumači lik dodeljen drugom glavnom glumcu, a da ovome prepusti tumačenje lika koji je dodeljen njemu, na kraju je... Heh... Dobio Oskara za glavnu mušku ulogu upravo za tumačenje tog lika koji mu je prvobitno i dodeljen, i koga umalo da se odrekne...Film, glumac?EDIT: Inače, njegovu ulogu želela je da tumači jedna velika holivudska zvezda. On je četiri godine sakupljao novac za taj film, nakon što mu je reditelj dao roman koji je nameravao da ekranizuje. Međutim, infarkt i višestruki bajpasovi udaljili su ovu veliku zvezdu od celog projekta koji je kasnije realizovan i doneo Oskara njegovoj "zameni"...

Edited by Ajant23
Link to comment
:cry: Reditelj filma nije ni iz Severne Amerike, niti iz Evrope, niti iz Australije...Drugi glavi glumac, onaj koji nije dobio nagradu, više nije živ...A, glumac, koji je dobio Oskara, jedan je sa liste omiljenih kod reditelja (nema veze sa ovim filmom), koji je kao scenarista bio upleten u dva ekstra-mega-blockbuster serijala...
Link to comment

kiss of the spider woman... w.hurt / r.julia?šta je sa zorgetovim pitanjem?edit: aha, izbrisano. ok.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...