Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

@Valkyrie bukvalno! 

Osisah se al rezultat nije neki spektakl, ispala sam pomalo kao sa onih bombonjera iz 80tih.

 

Sad me zulja boja, ova 'joico bez' nije losa al bih vise sunca u kosi .... Videcemo, mozda padnu pramenovi. Stalno neko traumljenje😂

  • Haha 1
Link to comment

Ošišala si dugu kosu na kratko ili…?

Meni naspelo da puštam kosu.
Peer-pressure da mnogo lepše izgledam sa dugom kosom (i malo okolnost da moj frizer def nije vešt sa kratkim kosama).

Link to comment

Ni kratko ni dugačko, ostavio mi je malo ispod ramena.

Samo je poravnao, izgleda kulturno ali nije neka bitna promena, za te novce očekivala sam više.

Sledeći put idem kod nekog novog-takođe-izvikanog frizera:D

Link to comment
7 minutes ago, pt 2.0 said:

Ošišala si dugu kosu na kratko ili…?

Meni naspelo da puštam kosu.
Peer-pressure da mnogo lepše izgledam sa dugom kosom (i malo okolnost da moj frizer def nije vešt sa kratkim kosama).

Možda ti je prosto dosadilo i treba ti promena :)

Evo frizure za tebe :)

 

Spoiler

4aa46a0a3270d051e53cf5c339ec355b.jpg

 

Ja sam imala takvu, pa je sad došlo do pola leđa. Idem danas na šišanje.

  • Hvala 1
Link to comment

Sviđa mi se ta frizurica, sačuvaću je za jednom kad moja kosa dovoljno poraste.
(Što nilako da se desi jer izgubim živce pre ili kasnije u međufazi večitog nemanja frizure.)

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

I ja sam do toga došla iz neke dosta kraće varijante (nakon što sam jednog dana otišla i otfikarila pola metra kose jer mi tako došlo :isuse: ).

To mi bio neki zadati pravac i prošla sam kroz te faze prerastanja bez nekih problema. Svaki put imaš malo dužu i drugačiju frizuru i bude zanimljivo :)

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
40 minutes ago, Sara said:

Jedno pitanjce, ima li neko preporuku za dobru presu za kosu?

 

Kupila sam neku cetku u Lidlu ali se pokazala kao promasaj.

 

000000000001114098-main-webp-580-conversion-media-format.webp.6f5e7d59dcae5d00d29e5acf2ddcec8b.webp

 

https://www.tehnomanija.rs/lepota-i-zdravlje/prese-za-kosu/remington-presa-za-kosu-rose-luxe-s9505-000000000001114098

 

Imam je 6 godina, kosa s njom večito kao isfenirana. Radi možda koji procenat slabije nego prvog dana (treba joj nekih 20 sekundi više da se zagreje).

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

pohvaljujem olaplex 3, koristi se prije pranja. preporucila mi ga je @beta

 

dodajem olaplex 6, leave in, odlican je. ubacila sam ga nekidan i vidi se razlika.

 

kosa mi konacno izgleda ok, za par mjeseci, kad osisam jos jedno 3-4 cm (zao mi je da to uradim odjednom, ne volim da mi kosa bude mnogo iznad ramena ako vec nije kratka), moci cu od nje ponovo da radim sta hocu.

 

osim olaplexa koristim i redken all soft masku.

Edited by morgana
Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

Čitam ove što kukaju zbog guste kose, a u mene kosa kao paperje .

Nije frka gusta kosa kad je ovako preko celih leđa, kao sad što mi je. Jedino što i tu ima dve kile koje treba nositi :D

Link to comment
11 minutes ago, dùda said:

Di ima da se kupi taj olaplex i šta on čini kosi ?

 

Čitam ove što kukaju zbog guste kose, a u mene kosa kao paperje .

 

Može li olaplex tu nešto da pomogne ?

@morgana ?

 

hm, tebi mozda treba nesto za volumen? 

prije bih gledala neku pjenu ili slican leave in i izbjegavala sampone za suvu kosu i prejake balzame ali nisam bas strucna za oblast - moja kosa jeste ravna i paperjasta kad je zdrava, ali prevashodno je isusena pa bolje znam to.

 

olaplex ima u dm-u i sephori. dm doduse svega par proizvoda.

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam svašta nešto isprobavala za volumen ali nikada nisam bila zadovoljna. To je doduše bilo poodavno, pošto sam posle tih neuspelih pokušaja odustala.

Sad možda ima i boljih preparata , moraću ponovo da pokušam.

Bavim se mišlju da se ošišam skroz na kratko, nekada mi je dobro stajala ona frizura, zvana "dugi vrat" :D, ako se neko seća, al to bilo pre Hrista, haha.

 

Kad sam bila mlada devojka nosila sam dugu kosu i ta kosa, iako tanka, tada je lepo izgledala, bila zdrava, lepo padala i imala lepu sivo-plavu boju.

 

Moj otac je imao takvu kosu da nije mogla tri dana da mu prokisne, a ja pokupila taj gen od majke :angry:.

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...