Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

3 hours ago, morgana said:

ali 10 zenama sa crvenim pigmentom (ja) zna da izvuce narandzasti ton (ja) koji na vecini ne izgleda dobro (isto ja).

 

I ja sam žena sa crvenim pigmentom :)

Ranije sam koristila Wellaton 12.1 jer ima tu pepeljastu nijansu koja neutrališe crveni pigment, a ne ode u sivo. To mi je vremenom dosta posvetlelo kosu, pa sam bila, što bi rekla jedna moja drugarica, dramatično plava :lolol:

Ova boja sad je lightest pearl blonde, pa opet uspeva da neutrališe taj nesrećni pigment, ali deluje dosta prirodnije.

  • Wub 1
Link to comment

ma super ti je kosa, potpuno prirodno izgleda, zavidim :)

 

probala sam i sa 12 i bila narandzasta, prosto mi je kosa takva, zasicena tim pigmentom (inace u nivou sedmice, pepeljasta, ko bi rekao), ali sredim stvar sa blagim blansom i prelivom

 

 

  • Wub 1
Link to comment
  • 1 month later...

treba mi preporuka za leave in preparat :)

 

kosa mi je postala skroz bezivotna dok sam bila bolesna, nije mi jasno kako jer je u pitanju samo duzina, njegovala sam je kao i inace, a farbala samo izrastak. ne opada, istovjetno se masti kao i ranije ali sad izgleda krs.

 

ne bih ulje, radije neku laganiju konzistenciju.

Link to comment
On 21. 5. 2023. at 17:19, morgana said:

ma super ti je kosa, potpuno prirodno izgleda, zavidim :)

 

probala sam i sa 12 i bila narandzasta, prosto mi je kosa takva, zasicena tim pigmentom (inace u nivou sedmice, pepeljasta, ko bi rekao), ali sredim stvar sa blagim blansom i prelivom

 

 

 

Jel to neki uradi sam ili se farbas kod frizera?

Ja sam presla na home farbanje, sestra svaki put kad me ponovo vidi prvo odradi zalopojenje nad stanjem moje kose, pa tek onda mozemo nesto da prichamo.

 

Link to comment
37 minutes ago, Mel said:

 

Jel to neki uradi sam ili se farbas kod frizera?

Ja sam presla na home farbanje, sestra svaki put kad me ponovo vidi prvo odradi zalopojenje nad stanjem moje kose, pa tek onda mozemo nesto da prichamo.

 

 

 

vec duze se farbam sama, to nije napravilo ovu razliku, ne poklapa se vremenski. farba je kvalitetna, postotak hidrogena i za blans i za farbanje nizak (6 i 2%) a metlasto mi izgleda duzina, od sredine ka krajevima, dok je ostatak od tjemena do sredine, dakle ono sto je farbano u posljednje vrijeme, totalno ok.

 

mozda mi je na naplatu doslo proslogodisnje prefarbavanje (2x nezadovoljna kod frizera) ali opet mi se cudno poklopilo sa zdravstvenim problemom, a duzina je pa ni tu nema logike. mozda se kosa zasitila ovih preparata koje sad koristim, uz ostalo.

 

necu da se sisam radikalno, uvescu leave in i promijeniti masku, s tim da za masku znam sta cu (redken dvofaznu) ali leave in-ovima ne vladam otkad na trzistu nema revlon 10 necega s mirisom kokosa.

 

Edited by morgana
Link to comment
10 hours ago, morgana said:

treba mi preporuka za leave in preparat :)

 

kosa mi je postala skroz bezivotna dok sam bila bolesna, nije mi jasno kako jer je u pitanju samo duzina, njegovala sam je kao i inace, a farbala samo izrastak. ne opada, istovjetno se masti kao i ranije ali sad izgleda krs.

 

ne bih ulje, radije neku laganiju konzistenciju.

 

ako nisi vec, mozda probaj kerastase 8H Magic Night Serum.

 

meni je taj proizvod apsolutno fenomenalan, super hrani farbanu kosu. makar je to moje iskustvo. kad god mi je kosa previse suva (isto se sada farbam u plavo i imam dugu kosu) ovaj proizvod uvek uvek pomogne. ogromna preporuka.

 

naravno, kosta poprilicno 😔 pa pokusavam da ga doziram ali kupovacu ga dok ga god bude na trzistu!! 

 

 

e da, posto je leave-in ja ga koristim i preko dana ako vidim da mi treba i super radi posao.

 

Edited by roksi
  • Hvala 1
Link to comment

@morgana

preporuka za olaplex masku (ne znam sad koji je broj) za kosu koja se nanese pre pranja. koristi se jednom nedeljno i odlična je.

imaju i leave in. trebalo bi da ima u sefori. skupu ali efikasno.

 

u našoj sefori sam jednom videla i ouai proizvode koji su isto jako dobri. imaju i leave in. skupo ali efikasno.

 

ovo ja koristim. kupljeno u olive & young verovatno može i online. stavlja se mrva traje sto godina. nije preskupo ali je efikasno.PAEKJUN BEAUTY LAB Protein LPP Leave In Treatment 200mL + 80mL Special Set

  • Hvala 2
Link to comment
16 hours ago, morgana said:

 

 

vec duze se farbam sama, to nije napravilo ovu razliku, ne poklapa se vremenski. farba je kvalitetna, postotak hidrogena i za blans i za farbanje nizak (6 i 2%) a metlasto mi izgleda duzina, od sredine ka krajevima, dok je ostatak od tjemena do sredine, dakle ono sto je farbano u posljednje vrijeme, totalno ok.

 

mozda mi je na naplatu doslo proslogodisnje prefarbavanje (2x nezadovoljna kod frizera) ali opet mi se cudno poklopilo sa zdravstvenim problemom, a duzina je pa ni tu nema logike. mozda se kosa zasitila ovih preparata koje sad koristim, uz ostalo.

 

necu da se sisam radikalno, uvescu leave in i promijeniti masku, s tim da za masku znam sta cu (redken dvofaznu) ali leave in-ovima ne vladam otkad na trzistu nema revlon 10 necega s mirisom kokosa.

 

 

Mozda uzmi i neki od onih clarifying sampona pa na to nova maska itd.

  • Hvala 1
Link to comment

@roksi hvala, vidim da ga ima u par nasih prodavnica, kerestase ponekad bude na snizenju pa cus acekati, zvuci odlicno

 

@beta kentauri super, olaplex cu da vidim u dm-u. 

 

koristis li ovaj terci, proteinski preparat stalno ili povremeno? meni proteini, ako je procenat visok, isuse kosu ali sad razmisljam da mi trebaju i oni da ih kombinujem s ahidrantnim pakovanjem.

 

@Mel dobra ideja, tenks, kupicu nesto tako

 

 

 

 

Link to comment

@morgana kad vidim da kosa izgleda ko metla stavim na krajeve i pretvorim se od strašila u bajnu vilu svilene kose.

koristim uglavnom zimi ali to je moja lenjost. sad jednom nedeljno koristim olaplex.

ne isušuje kosu. jako dobar preparat. daću ti da probaš.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, beta kentauri said:

@morgana kad vidim da kosa izgleda ko metla stavim na krajeve i pretvorim se od strašila u bajnu vilu svilene kose.

koristim uglavnom zimi ali to je moja lenjost. sad jednom nedeljno koristim olaplex.

ne isušuje kosu. jako dobar preparat. daću ti da probaš.

 

hvala, zvuci super, metla je taman opis moje kose trenutno.

 

uzecu olaplex leave in, preci na redken dvofaznu masku jer sam je imala i znam da mi odgovara, pa se javljam i za uzorak proteina ako mi to ne odradi posao. srce si :)

 

Link to comment
16 hours ago, beta kentauri said:

 

ovo ja koristim. kupljeno u olive & young verovatno može i online. stavlja se mrva traje sto godina. nije preskupo ali je efikasno.PAEKJUN BEAUTY LAB Protein LPP Leave In Treatment 200mL + 80mL Special Set

 

uuu to dobro zvuci, beta, hvala i od mene za ovaj tip! (potrazicu to ovde kod mene)

Link to comment

Javlja se jos jedna metla i mislim da cu da kupim taj kerastase jer se nabacah para da ne kupim to skupo

(postoji i dalje onaj crveni revlon uniqe 1 ako ti on radi) 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
32 minutes ago, Katikon said:

Javlja se jos jedna metla i mislim da cu da kupim taj kerastase jer se nabacah para da ne kupim to skupo

(postoji i dalje onaj crveni revlon uniqe 1 ako ti on radi) 

 

o pa vrh!

gdje da nadjem revlon unique? uzimam bijeli doduse, zbog mirisa kokosa, ali trebalo bi da se samo po mirisu i razlikuju.

 

a za kerastase, svakako vrijedi kupiti jedan dobar proizvod umjesto tri beskorisna.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...