Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

Just now, gospa buba said:

na usluzi :hihi:

mene ne moraš da se setiš još jedno 15 godina ;) posle kako oćeš. Kad pričate o kosama, ja se farbam desetljećima sama sa  mešavinom nekih bakarnih tonova i 6 posto hidrogena( a i farbu i pripadajući hidrogen , neku italijansku istu kupujem u nekadašnjoj frizerskoj zadruzi na Bajloniju isto godinama. Cenim da mi je  ta bakarna boja prilično do mozga stigla  mada za sad ne osećam posledice. Plus, delimično nepravilno kovržavu kosu jednom godišnje dopravim sa nekom vrstom,  tzv samo da prelomi mini vala a onda  te kovrdže oblikujem nekom frčko kremom posle pranja ( čas jedna francuska, čas italijanska) Količina hemije na mojoj glavi je  otprilike da možda i svetlim u mraku a da ne znam ali za neko divno čudo i dalje imam mnogo kose . Tek od skoro sam počela da dodajem pantenol u šampon :D no pošto bi trebalo da ozbiljno počnem da pijem one vitamin D vigantol kapi nadam se da će mi preduprediti moguće ćelavljenje od hemije jer  moja keva od 86 uzima te kapi zbog osteporoze i posle 3 godine kosa krenula da joj bude sve bolja i to još kako raste ufrčkana blago. A farbaću se ovako dokle god mogu, volim tu nijansu , farba mi omekša  sedu koja se neda ukrotiti, znači bar još 15 g ;) 

  • Haha 2
Link to comment

kasmo kod farbanja, i poslednji ehoton iz svetog trojstva sivih ehotona, takozvani golubije siv - testiran i nije losh! golub vuche malo na diskretno mishprdi sivo, dim sivo  vuche na plavo sivo, a biser sivo ne vuche ni na shta, nego nako, neko lajt sivskato. svi su dobri, odsad cu da se polivam random pa koje ispadne :lolol:

Link to comment
  • 2 months later...
13 minutes ago, beta kentauri said:

ponovo kratak bob.

godinu dana trpela kosu do ramena i puko mi film.

makaze su spas.

Sad kad si decko, ima da te muva Manijak.

  • Wub 1
Link to comment
  • 1 month later...

Postoje ona dva tipična izgleda, dve nijanse kose koje krase babe (minus crvena paleta horora):

1. baba lešnik boja

2. baba srednje smedja mrtva

 

Uspela sam da se jutros ofarbam u 2 i izgledam kao socijalni slučaj koji dugo nije primio pomoć. Na kutiji farbe je bila zanosna plavuša, boja je počinjala na 8. 
I kad želim da uštedim novac - jebeno mi ne ide. Ubuduće se farbam kako bog zapoveda - kod frizera!

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, pt 2.0 said:

Postoje ona dva tipična izgleda, dve nijanse kose koje krase babe (minus crvena paleta horora):

1. baba lešnik boja

2. baba srednje smedja mrtva

 

Uspela sam da se jutros ofarbam u 2 i izgledam kao socijalni slučaj koji dugo nije primio pomoć. Na kutiji farbe je bila zanosna plavuša, boja je počinjala na 8. 
I kad želim da uštedim novac - jebeno mi ne ide. Ubuduće se farbam kako bog zapoveda - kod frizera!

 

Ne idi ispod 10 ako hoćeš da budeš plavuša.

Kod mene je L'oreal Excellence 10.21, farbam se sama za 5 minuta. Pramenovi urađeni jednom u životu pre nekih 5-6 godina.

Spoiler

20230521_124236.jpg

 

  • +1 1
  • Wub 5
Link to comment

ali 10 zenama sa crvenim pigmentom (ja) zna da izvuce narandzasti ton (ja) koji na vecini ne izgleda dobro (isto ja).

 

@Lena super ti je kosa. ja recimo tu boju mogu da dobijem samo blajhanjem pa farbanjem u 8-9.

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment

@Lena ne moram baš da budem plavuša, ne bi mi ni stajalo. ali obično izvučem neku toplu, medenu boju.

this came as a shock :lolol:

 

p.s. kosa ti je divna, ko neka vila da se slikala…

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...