Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Evo jedne Toplakove YU-reprezentacije.Sigurno Mrdja moze dodati koji statisticki info.
Evo isto to samo sa druge strane. A sad malo statistike:#387, S: Nemesio Camacho ?El Campin?, Bogota (Col), Jan 30, Friendly, A: 35,000, R: Mario Canessa (Chi)Colombia - Jugoslavija 0-1 (0-1)COL: Luis Jer?nimo L?pez, Oscar Emilio Bola?o, Henry Caicedo, Miguel Antonio Escobar (__? Jos? Z?rate), Alonso ?Pocillo? L?pez, Diego Edison Uma?a, Willington Jos? Ortiz (__? Iv?n Dario ?Chumi? Casta?eda), Eduardo Juli?n Retat, Eduardo Emilio Vilarete, Oswaldo Calero, Jorge Ram?n Cac?res ? Coach Blagoje Vidinic (Jug).JUG: Ivan Katalinic (Haj) 1, Zoran Jelikic (Czv) 2, Dzemal Hadziabdic (Vel) 14, Luka Peruzovic (Haj) 6, Ljubisa Rajkovic (Rns) 12, Mustafa Hukic (Slo) 1, Ilija Zavisic (Par) 2 (30? Esref Jasarevic (Slo) 1), Vladimir Petrovic (Czv) 10 (60? Zlatko Kranjcar (Dzg) 1), Dusan Bajevic (Vel) 32 (46? Abid Kovacevic (Bbl) 1), Franjo Vladic (Vel) 23 (30? Srecko Bogdan (Dzg) 1), Dzevad Secerbegovic (Slo) 1 (46? Zoran Filipovic (Czv) 7) - Coach Ivan Toplak 3.Scorer: 0-1 Dusan Bajevic 25th (17?).#388, S: Nou Camp, Le?n (Mex), Feb 1, Friendly, A: 20,000, R: Enrique Mendoza Guill?n (Mex)Mexico - Jugoslavija 5-1 (3-0)MEX: Mois?s Camacho, Manuel N?jera, Arturo V?zquez Ayala, Javier ?Kalim?n? Guzm?n, Javier S?nchez Galindo (88? Alfredo Tena), Rafael ?Chepe? Ch?vez (65? Jos? Luis Caballero), Ra?l ?Cora? Isiordia, Jos? Luis Real, Alfredo ?Alacr?n? Jim?nez, Manuel Guill?n, Leonardo Cu?llar ? Coach Jos? Antonio Roca.JUG*: Ivan Katalinic (Haj) 2, Zoran Jelikic (Czv) 3 (65? Zelimir Vidovic (Sar) 1 (88? Boro Primorac (Vel) 4)), Dzemal Hadziabdic (Vel) 15, Luka Peruzovic (Haj) 7, Ljubisa Rajkovic (Rns) 13, Mustafa Hukic (Slo) 2,Ilija Zavisic (Par) 3 (46? Esref Jasarevic (Slo) 2), Vladimir Petrovic (Czv) 11, Dusan Bajevic (Vel) 33, Srecko Bogdan (Dzg) 2 (46? Franjo Vladic (Vel) 24), Dzevad Secerbegovic (Slo) 2 (46? Zoran Filipovic (Czv) 8) ? Coach Ivan Toplak 4.Scorers: 1-0 Rafael ?Chepe? Ch?vez (13?), 2-0 Zoran Jelikic (40? own goal), 3-0 Ra?l ?Cora? Isiordia (41?), 4-0 Alfredo ?Alacr?n? Jim?nez (70?), 4-1 Dusan Bajevic 26th (90?), 5-1 Arturo V?zquez Ayala (93?).Booked: Dzemal Hadziabdic, Ljubisa Rajkovic, Vladimir Petrovic.Sent off: Vladimir Petrovic.*According to some sources Boro Primorac started the match and Mustafa Hukic was substitution for Ljubisa Rajkovic#389, S: Universitario, Monterrey (Mex), Feb 8, Friendly, A: 15,000, R: Javier Galindo (Mex)Mexico - Jugoslavija 0-1 (0-1)MEX: Francisco Castrej?n, Ren? Trujillo, Jes?s Rico (__? Arturo V?zquez Ayala), Alfredo Tena, Eduardo Ramos, Antonio de la Torre, Luis Montoya, Jos? Mart?nez (__? Jos? Luis Real), Jos? de Jes?s Aceves, Francisco Sol?s, Bernardino Garc?a (__? Alfredo ?Alacr?n? Jim?nez) ? Coach Jos? Antonio Roca.JUG*: Ivan Katalinic (Haj) 3, Zoran Jelikic (Czv) 4, Dzemal Hadziabdic (Vel) 16, Luka Peruzovic (Haj) 8, Ljubisa Rajkovic (Rns) 14 (46? Zlatko Kranjcar (Dzg) 2), Boro Primorac (Vel) 5, Ilija Zavisic (Par) 4, Srecko Bogdan (Dzg) 3, Dusan Bajevic (Vel) 34 (46? Mustafa Hukic (Slo) 3), Dzevad Secerbegovic (Slo) 3 (38? Abid Kovacevic (Bbl) 2), Zoran Filipovic (Czv) 9 ? Coach Ivan Toplak 5.Scorer: 0-1 Dusan Bajevic 27th (9?).Booked: Ljubisa Rajkovic.*Some reported that Mustafa Hukic started the match and Zoran Filipovic was substitution for Abid Kovacevic who already replaced Dzevad Secerbegovic.

post-3138-1243266268.jpg

Link to comment

koji je ovaj Hadzibegic u donjem redu? to je neka greska, nije valjda Faruk?da nije hadziabdic?

Edited by MocaVukotic
Link to comment

ok, to sam i mislio. mnogo mi to rano za Hadzibegića, a i ne liči baš...taj Hadžiabdić je igrao posle u Engleskoj?edit: nađoh ga, igrao je u Swansea-ju

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Mrdjo Kralju :Hail: 'ajde molim te izbaci nam statistike o utakmicama naših klubova u evro-kupovima ako može od sezone 78/79 do recimo 82/83 (neću se ljutiti i za ranije i za kasnije :) ).

Link to comment

78/79KEš1.runda Partizan-Dinamo Drezden 2:0(1:0) prekazi, djurović Dinamo-Partizan 2:0(2:0) pen. 5:4 dorner, weberKPK1.runda Rijeka-Wrexham 3:0(1:0) tomić, durkalić, cukrov Wrexham-Rijeka 2:0(0:0) mc neill, cartwright2.runda Rijeka-Beveren 0:0 Beveren-Rijeka 2:0(1:0) baecke 2KUP UEFA1.runda Dinamo Berlin-C.Zvezda 5:2(3:2) riediger 3, netz, brillat - šestić, savić C.Zvezda-Dinamo 4:1(2:1) savić, borovnica 2, šestić Hajduk-Rapid Wien 2:0(1:0) čop, luketin Rapid-Hajduk 2:1(0:1) krejcirik, francker - žungul2.runda Sporting Gijon-C.Zvezda 0:1(0:0) blagojević C.Zvezda-Sporting 1:1(0:1) petrović - borovnica a.g. Hajduk-Arsenal 2:1(2:1) čop, đorđević - brady Arsenal-Hajduk 1:0(0:0) young3.runda C.Zvezda-Arsenal 1:0(1:0) blagojević Arsenal-C.Zvezda 1:1(0:0) sunderland - savić1/4-finale C.Zvezda-WBA 1:0(0:0) savić WBA-C.Zvezda 1:1(1:0) regis - šestić1/2-finale C.Zvezda-Hertha 1:0(0:0) savić Hertha-C.Zvezda 2:1(2:0) beer, sidka - šestićfinale C.Zvezda-Borussia M. 1:1(1:0) šestić - jurišić a.g. Borussia-C.Zvezda 1:0(1:0) simonsen pen.

Link to comment
78/79KEš1.runda Partizan-Dinamo Drezden 2:0(1:0) prekazi, djurović Dinamo-Partizan 2:0(2:0) pen. 5:4 dorner, weberKPK1.runda Rijeka-Wrexham 3:0(1:0) tomić, durkalić, cukrov Wrexham-Rijeka 2:0(0:0) mc neill, cartwright2.runda Rijeka-Beveren 0:0 Beveren-Rijeka 2:0(1:0) baecke 2KUP UEFA1.runda Dinamo Berlin-C.Zvezda 5:2(3:2) riediger 3, netz, brillat - šestić, savić C.Zvezda-Dinamo 4:1(2:1) savić, borovnica 2, šestić Hajduk-Rapid Wien 2:0(1:0) čop, luketin Rapid-Hajduk 2:1(0:1) krejcirik, francker - žungul2.runda Sporting Gijon-C.Zvezda 0:1(0:0) blagojević C.Zvezda-Sporting 1:1(0:1) petrović - borovnica a.g. Hajduk-Arsenal 2:1(2:1) čop, đorđević - brady Arsenal-Hajduk 1:0(0:0) young3.runda C.Zvezda-Arsenal 1:0(1:0) blagojević Arsenal-C.Zvezda 1:1(0:0) sunderland - savić1/4-finale C.Zvezda-WBA 1:0(0:0) savić WBA-C.Zvezda 1:1(1:0) regis - šestić1/2-finale C.Zvezda-Hertha 1:0(0:0) savić Hertha-C.Zvezda 2:1(2:0) beer, sidka - šestićfinale C.Zvezda-Borussia M. 1:1(1:0) šestić - jurišić a.g. Borussia-C.Zvezda 1:0(1:0) simonsen pen.
Svaka cast Moco ;). Mene zanimaju sastavi i naših klubova i protivnika. Ako imaš, sjajno!
Link to comment
78/79KEš1.runda Partizan-Dinamo Drezden 2:0(1:0) prekazi, djurović Dinamo-Partizan 2:0(2:0) pen. 5:4 dorner, weber
Je l' zna neko ko je promašio penal za Partizan?
Link to comment

imam finale kupa uefa 78/79Final 1st Leg, Red Star Stadium, Belgrade, 9 May 1979, att 87000Red Star (Belgrade) (1) 1 Borussia M'gladbach (0) 121' 1-0 R: Sestic60' 1-1 B: Jurisic (OG)Red Star (Belgrade) Stojanovic; Jovanovic, Miletovic, Jurisic, Jovin; Muslin (Krmpotic), Petrovic, Blagojevic, Milosavljevic (Milovanovic); Savic, Sestic Borussia M'gladbach Kneib; Vogts, Hannes, Sch?ffer, Ringels; Sch?fer, Kulik, Nielsen (Danner), Wohlers (Gores); Simonsen, LienenFinal 2nd Leg, Rheinstadion, Dusseldorf, 23 May 1979, att 45000Borussia M'gladbach (1) 1 Red Star (Belgrade) (0) 015' 1-0 B: Simonsen (pen)Borussia M'gladbach Kneib; Vogts, Hannes, Sch?ffer, Ringels; Sch?fer, Kulik (K?ppel), Gores, Wohlers; Simonsen, LienenRed Star (Belgrade) Stojanovic; Jovanovic, Miletovic, Jurisic, Jovin; Muslin, Petrovic, Blagojevic, Milovanovic (Sestic); Savic, Milosavljevicimas dosta toga ovde

Link to comment
imam finale kupa uefa 78/79Final 1st Leg, Red Star Stadium, Belgrade, 9 May 1979, att 87000Red Star (Belgrade) (1) 1 Borussia M'gladbach (0) 121' 1-0 R: Sestic60' 1-1 B: Jurisic (OG)Red Star (Belgrade) Stojanovic; Jovanovic, Miletovic, Jurisic, Jovin; Muslin (Krmpotic), Petrovic, Blagojevic, Milosavljevic (Milovanovic); Savic, Sestic Borussia M'gladbach Kneib; Vogts, Hannes, Sch?ffer, Ringels; Sch?fer, Kulik, Nielsen (Danner), Wohlers (Gores); Simonsen, LienenFinal 2nd Leg, Rheinstadion, Dusseldorf, 23 May 1979, att 45000Borussia M'gladbach (1) 1 Red Star (Belgrade) (0) 015' 1-0 B: Simonsen (pen)Borussia M'gladbach Kneib; Vogts, Hannes, Sch?ffer, Ringels; Sch?fer, Kulik (K?ppel), Gores, Wohlers; Simonsen, LienenRed Star (Belgrade) Stojanovic; Jovanovic, Miletovic, Jurisic, Jovin; Muslin, Petrovic, Blagojevic, Milovanovic (Sestic); Savic, Milosavljevicimas dosta toga ovde
Ok, hvala. Znam za rsssf i tamo je samo finale. KEš je nešto detaljniji sa strelcima. Zato i tražim sastave. Evo Moco bar malo da uzvratim:07.05.1978.Partizan: Borota, Golac, Kovačević (Đurović), Trifunović, Stojković, Hatunić, Zavišić (Jović), Klinčarski, Santrač, Vukotić i Boško Đorđević.C. Zvezda: A. Stojanović, Jelikić, Rajevac (M. Petrović), Jurišić, Keri, Nikolić, V. petrović, Krmpotić, D. Savić (Filipović), Jovanović i Džajić.Strelci: Vukotić 24', 76' i Santrač 61' / Jelikić 46' i Filipović 53'.Iako sam zvezdaš, ovu ekipu Partizana maksimalno poštujem. I sećam se ovog derbija- Zavišić (totalni kralj) je pravio "malu decu" Rajevcu tako da je ovaj morao na poluvremenu da izađe. To je stvarno bilo tužno šta mu je Ilija radio.
Link to comment
07.05.1978.Partizan: Borota, Golac, Kovačević (Đurović), Trifunović, Stojković, Hatunić, Zavišić (Jović), Klinčarski, Santrač, Vukotić i Boško Đorđević.C. Zvezda: A. Stojanović, Jelikić, Rajevac (M. Petrović), Jurišić, Keri, Nikolić, V. petrović, Krmpotić, D. Savić (Filipović), Jovanović i Džajić.Strelci: Vukotić 24', 76' i Santrač 61' / Jelikić 46' i Filipović 53'.Iako sam zvezdaš, ovu ekipu Partizana maksimalno poštujem. I sećam se ovog derbija- Zavišić (totalni kralj) je pravio "malu decu" Rajevcu tako da je ovaj morao na poluvremenu da izađe. To je stvarno bilo tužno šta mu je Ilija radio.
62.derbi, po kiši i teškom terenu. ;) Vukotić :Hail: evo jedne mocine slike u dresu bordoapost-2473-1243291924.jpg
Link to comment

Ovde se pominje meć Kupa šampiona iz 1978. godine Dinamo Drezden - Partizan. Partizan je dobio prvi meč sa sigurnih 2:0, a onda u revanšu upravo pomenuti Borota pravi glupost - posle dobre odbrane postavlja loptu na teren, okreće se da uhvati zalet. Istočnonemački igrač se prikrada i lagano trese mrežu. Borota je nešto kasnije "obnovio gradivo" u utakmici sa Zvezdom, a njegovu ponovljenu grešku koristi šestić. Može li neko da mi objasni šta se to desilo?! Da li je Borota u oba slučaja mislio da je sudija svirao prekršaj u njegovu korist, pa je zato postavljao loptu na travu da bi izveo slobodan udarac?!

Link to comment
Partizan: Borota, Golac, Kovačević (Đurović), Trifunović, Stojković, Hatunić, Zavišić (Jović), Klinčarski, Santrač, Vukotić i Boško Đorđević.Iako sam zvezdaš, ovu ekipu Partizana maksimalno poštujem. I sećam se ovog derbija- Zavišić (totalni kralj) je pravio "malu decu" Rajevcu tako da je ovaj morao na poluvremenu da izađe. To je stvarno bilo tužno šta mu je Ilija radio.
morao sam da reagujem!zavisa, apsolutni kralj!igrao jednu sezonu, pre partizana, '71 ili '72 cini mi se i za "gray town" cool.gif cale mi se i dan danas jezi na pomen njegovog imena! Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
morao sam da reagujem!zavisa, apsolutni kralj!igrao jednu sezonu, pre partizana, '71 ili '72 cini mi se i za "gray town" cool.gif cale mi se i dan danas jezi na pomen njegovog imena!
Ilija Zavisic70/71 Hajduk Veljko 71/72 Partizan Beograd 2/0, Bor 72/73 Bor 33/573/74 Partizan Beograd 22/474/75 Partizan Beograd 34/375/76 Partizan Beograd 31/676/77 Partizan Beograd 33/777/78 Partizan Beograd 24/478/79 Partizan Beograd 16/279/80 Partizan Beograd 9/080/81 Partizan Beograd 1/0, Eintracht Braunschweig GER 22/681/82 Eintracht Braunschweig GER 22/382/83 Eintracht Braunschweig GER 21/783/84 Eintracht Braunschweig GER 28/384/85 Rad Beograd 24/485/86 Rad Beograd 21/3
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...