Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Pokušao sam u podrumu da iskopam jedan album koji sam imao, u pitanju je "Istorija fudbalske reprezentacije SFRJ 1920.-1987."Ne znam da li ste ga spominjali, jer jednostavno nisam mogao da čitam svih 63 strana topika.Ono što je loše je da nisam uspeo da ga nadjem ispod tona sranja koja sam imao dole. Ali, rekoh, možda, mrdja, nemaš tu informaciju da taj album postoji, pa ga možda i pronadješ i dodaš u svoju zbirku.Izdavač je inače imao čudan trip, jer nije prodavao sličice u standardnom fazonu, ono kao kesica i unutra 3,4,5 sličica, nego si jedino mogao da popuniš album ako kupiš ceo paket odjednom.Ja tad nisam imao kinte, a nisam uspeo ni da izmuzem matorce, tako da je bio potpuno prazan.Uglavnom, da ne davim, unutra su bile sve utakmice reprezentacije, sa sastavima, strelcima, minutima u kojim su pali golovi, sudije, kartoni i tako to...Pozdrav i puno sreće sa knjigom i/ili sajtom. Oba će biti "must have"...

Link to comment
Pokušao sam u podrumu da iskopam jedan album koji sam imao, u pitanju je "Istorija fudbalske reprezentacije SFRJ 1920.-1987."Ne znam da li ste ga spominjali, jer jednostavno nisam mogao da čitam svih 63 strana topika.Ono što je loše je da nisam uspeo da ga nadjem ispod tona sranja koja sam imao dole. Ali, rekoh, možda, mrdja, nemaš tu informaciju da taj album postoji, pa ga možda i pronadješ i dodaš u svoju zbirku.Izdavač je inače imao čudan trip, jer nije prodavao sličice u standardnom fazonu, ono kao kesica i unutra 3,4,5 sličica, nego si jedino mogao da popuniš album ako kupiš ceo paket odjednom.Ja tad nisam imao kinte, a nisam uspeo ni da izmuzem matorce, tako da je bio potpuno prazan.Uglavnom, da ne davim, unutra su bile sve utakmice reprezentacije, sa sastavima, strelcima, minutima u kojim su pali golovi, sudije, kartoni i tako to...Pozdrav i puno sreće sa knjigom i/ili sajtom. Oba će biti "must have"...
hvala Garnirung.Imam taj album bez slicica.
Link to comment

Mrdjapratim tvoj zanimljivi topik.Svaka cast legendo statistike na trudu i iznesenom materijalu. Ipak ova istorija slicica je i dio nas.Navijac sam tuzlanske Slobode i imao bih par molbi:- spomenuo si da posjedujes monografiju Slobode- izostavio si Slobodu 73/74Takodjer, ako imas podatke oko ove cetiri utakmice izmedju Zvezde i Slobode odigrane u sezonama 75/76 i 76/77.Vratio si me u 70te, kad sam kao djecak skupljao ove slicice (sve izgubih tokom selidbi).S velikim postovanjem

Link to comment
Mrdjapratim tvoj zanimljivi topik.Svaka cast legendo statistike na trudu i iznesenom materijalu. Ipak ova istorija slicica je i dio nas.Navijac sam tuzlanske Slobode i imao bih par molbi:- spomenuo si da posjedujes monografiju Slobode- izostavio si Slobodu 73/74Takodjer, ako imas podatke oko ove cetiri utakmice izmedju Zvezde i Slobode odigrane u sezonama 75/76 i 76/77.Vratio si me u 70te, kad sam kao djecak skupljao ove slicice (sve izgubih tokom selidbi).S velikim postovanjem
Zar i to postoji? :o Ovo je za vjecni ban <_<
Link to comment

BorrisIpak moras priznati Sloboda je imala lijepu ulogu u prvenstvima YU lige.Utakmica izmedju Slobode i Veleza odigrana 80tih u Tuzli, kad je Velez izgubio YU-titulu (u zadnjem kolu prvenstva) vidim ima jos efekta. Gledah tu utakmicu i moj utisak je sljedeci: Tuceov sut+gol u prvoj minuti je nekako njegov tadasnji trade-mark. Bio sam na navijackoj A-tribini Slobode, pa smo poslije toga gola onako sportski aplaudirali. Poslije su dosudjena dva vise nego ocigledna penala za Slobodu. Igra je pripala domacinu. Pobjeda je zasluzena 2:1. Navijacke incidente ne bih komentariso. Istinski i danas mi je zao da ta Velezova generacija ne osvoji trofej. Na stadionu Tusnju je bilo mnogo respekta za fudbalske genijalce sa svih geografskih YU-sirina.Neka drugi hvale Slobodine igre. Hvala Moca.

Link to comment
Mrdjapratim tvoj zanimljivi topik.Svaka cast legendo statistike na trudu i iznesenom materijalu. Ipak ova istorija slicica je i dio nas.Navijac sam tuzlanske Slobode i imao bih par molbi:- spomenuo si da posjedujes monografiju Slobode- izostavio si Slobodu 73/74Takodjer, ako imas podatke oko ove cetiri utakmice izmedju Zvezde i Slobode odigrane u sezonama 75/76 i 76/77.Vratio si me u 70te, kad sam kao djecak skupljao ove slicice (sve izgubih tokom selidbi).S velikim postovanjem
Hvala i dobro dosao.I meni je draga Sloboda, i zbog Secerbegovica, Mulahasanovica i Hukica, ali i zbog prijatelja Dzemila Cerica koji je tamo igrao pocetkom sedamdesetih.Evo, Sloboda 73/74sloboda1.jpg
Link to comment

Evo nesto i o utakmicama koje si trazio:75/76X koloSLOBODA - C.ZVEZDA 0:0Gledalaca: 8.000Sudija: RausZuti kartoni: Alibegovic (S), Nikolic, Stamenkovic (CZ)SLOBODA: Cakic, Jovicic, Milicic, Hatunic, Mulahasanovic, Alibegovic, Nalic, Jasarevic, Geca, Secerbegovic, Hukic (Kovacevic).ZVEZDA: O.Petrovic, Jelikic, Radovic, Nikolic, Keri, Muslin, Susic (Lj.Cvetkovic), Filipovic, Savic, Acimovic, Stamenkovic.XXVII koloC.ZVEZDA - SLOBODA 1:30:1 Hatunic (8) 0:2 KOvacevic (32) 1:2 Susic (49) 1:3 Jasarevic (82)Gledalaca: 15.000Sudija: GavrilovicZuti kartoni: Nikolic (CZ), Milicic (S)ZVEZDA: O.Petrovic, Muslin, Stepanovic, Nikolic, Keri, Bogicevic (Jelikic), Ratkovic, Susic, Panajotovic (Filipovic), Acimovic, Lj. Cvetkovic.SLOBODA: Cakic, Hadzic, Milicic, Hatunic, Verlasevic, Alibegovic, Nalic (Jasarevic), Mulahasanovic, Kovacevic (Geca), Hukic, Secerbegovic.76/77IV KOLOC.ZVEZDA - SLOBODA 2:11:0 Susic (22) 1:1 Secerbegovic (49) 2:1 Filipovic (55)Gledalaca: 10.000Sudija: MadzoskiZVEZDA: Stojanovic, Jelikic, Novkovic, Muslin, Radovic, Bogicevic, Nikolic, Stepanovic, Filipovic, Susic, Stamenkovic (Savic).SLOBODA: Cakic, Milicic, Jovicic, Jasarevic, Alibegovic, Verlasevic, Nalic (Dijamant), Mulahasanovic, Geca (Kovacevic), Hukic, Secerbegovic.XXI koloSLOBODA - C.ZVEZDA 2:21:0 Mulahasanovic (18) 2:0 Alibegovic (50) 2:1 Filipovic (60) 2:2 Savic (85)Gledalaca; 12.000Sudija: RisticZuti kartoni: Milicic (S), Savic, Nikolic (CZ)Crveni karton: Jovanovic (CZ)SLOBODA: Cakic, Milicic, Jovicic, Jasarevic, Alibegovic, Verlasevic, Ibric (Mujezinovic), Mulahasanovic, Kovacevic, Hukic (Geca), Secerbegovic.ZVEZDA: Kajganic, Jelikic, Jovanovic, Muslin, Radovic, Bogicevic, Petrovic (Baralic), Nikolic, Filipovic, Lukic (Sestic), Savic. Sudija: MadzovskiSto se tice monografije Slobode, ja u stvari imam skenirano dvadesetak stranica o fudbalskom klubu iz monografije sportskog drustva Sloboda. Inace, u toku je izrada nove monografije, i vec sam poslao klubu dosta materijala, a uskoro cu im jos poslati.

Link to comment

MrdjaHvala najljepsa.Tuzlanska Sloboda je igrala u kupu UEFA 77/78. Izvuceni tim je bio spanski Las Palmas.Sloboda nije prosla prvo kolo, poslije velikog rezultatskog debakla u prvoj utakmici na spanskom tlu. Da li imas koju statistiku ili report o obadvije utakmice.

Link to comment
Las Palmas-Sloboda 5:0(2:0) maciel 2, juani, morele 2Sloboda-Las Palmas 4:3(1:2) gec, kovacevic 2, mulahasanovic - morele 2, maciel
Moca.Zahvaljujem. Koliko se sjecam sa snimka prve utakmice: Las Palmas je imao pet sansi i pet golova, a Sloboda promasenih 6 zicera.Drugoj utakmici sam prisustvovao: Sloboda bolja, ali gosti iskoristili nase kardinalne greske (kao dodavanje Verlasevica svom golmanu nazad i onda utrcavanje protivnickog igraca - 0:1). Ipak, navijaci Slobode su bili zadovoljni krajnjim ishodom. Ova utakmica se jos spominje u Tuzli. Jedna, ali vrijedna.
Link to comment

Tako je, Sloboda iz sedamdesetih je bila totalno luuudilo od ekipe! Imali su genijalno levo krilo šećerbegovića (igrao i za reprezentaciju!), ali i centarfora Mirsada Kovačevića koga ovde nepotrebno zapostavljate. Dečko je, čini mi se, na svom debiju dao jedan ili dva gola u blistavoj 3:0 pobedi Slobode nad Partizanom u Tuzli!A gde je sad Slopboda?!O Tempora, O Mores!

Link to comment

A da li se sećate beka Slobode Hadžića, mislim da mu je ime bilo Ismet?! Posle je prešao u Diname. Igrao je i on nešto malo u reprezentaciji i to u ono vreme kada smo se ložili da ćemo biti prvaci sveta na SP u Španiji 1982. godine.A stvarno smo pre tog šampionata razvaljivali sve timove, doduše, u prijateljskim susretima. Tada aktuelnim svetskim prvacima Argentincima, na Džajinom oproštaju od reprezentacije u Beogradu, dali smo četiri lakih komada. Blistao je Safet-Sajo Sušić.Pre toga, takođe u prijateljskom meču, u Zagrebu smo, koliko se sećam, i Italijanima uvalili četiri komada. A dati njima, sa onim njihovim "katenaćom" četiri gola, bilo je ravno čudu! Tada je Zajec iz Dinamea dao neko ludilo od gola!

Edited by stoka
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...