Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

1 hour ago, Ćenta said:

Dobro, nemam namjeru raspredati sitna creva, možete li J.R.C&harper razumjeti položaj Gudelja kod centaršuta pa s druge strane žabice turske navale, dok se sjedi na zadnjoj liniji u krilu golmanu na poziciji no ofside, a ispred 16 brisan prostor!? Hajde da ne sitničimo na toj jednoj greški koja je koštala gola, ali šta je ostalo učinak Gudelja, da je Turcima trebalo još golova dali bi u svako doba!

 

 

Dali bi kurac, mogli su posle tog gola da primer jos tri komada i samo vile su ih provukle kroz utakmicu. Odgovorio ti je gone fishing za gol, on je posledica par gresaka igraca odbrane od kojih nijednu nije napravio Gudelj. Gudelj je usao da drzi ledja stoperima na lopte po zemlji iz duplog pasa (tako smo primili prvi gol) i izlazi na potencijalne suteve s roglja, kao i da unese mirnocu kod iznosenja lopti iz zadnje linije. Sve te stvari je uradio besprekorno. Inace je taj prostor izmedju centralnog i bocnih stopera najveca Ahilova peta ove formacije, od tri gola koje smo primili na poslednjim utakmicama (ne racunam ono inacenje Gacinovica protiv Madjara da nam po svaku cenu utera gol) dva smo primili iz tog prostora izmedju Kolarova i Stefana Mitrovica.

 

Tumbakovic nije izmislio vracanje veznog igraca na tu poziciju kao takticke korekcije, rade to i veci treneri od njega. Kod Gvardiole u Barsi je cesto na toj poziciji igrao Buskets, pa cak jedno vreme i Maskerano. Ideja tog igraca je ono sto je nekada radio korektor/libero u odbrani, da cuva ledja stoperima i presrece igrace i lopte koje se ubacuju iz drugog plana. Taj veznjak obicno bude igrac koji je dobar u duel igri i clearing-u, pozeljno bi bilo i da bude razumno visok da bi pomogao u skoku ali nije neophodno. Mi boljeg igraca za takvu ulogu nemamo od Gudelja, to jest, nismo ga imali u tom trenutku na klupi. Moram da priznam da je i mene Tumbakovic iznenadio tom izmenom, uopste nisam od njega ocekivao takvu takticku minijaturu i u prvom trenutku dok se Gudelj nije postavio mislio sam da prelazimo na 4-4-2.

 

Sto se toga koliko golova je trebalo da damo tice, nije Gudelj kriv zbog lose realizacije napadaca. Samo Vlahovic je tri puta zasrao u poslednjih nekoliko minuta, dva puta je lose sutnuo, jednom glavom i jednom nogom, a jednom je sutnuo u blok umesto da je prosledio loptu Lazovicu koji je utrcavao s desne strane i da je dobio loptu imao bi zicer. OK, klinac je i nije nesto zbog cega ga treba razapinjati ali nema smisla ni svaljivati to na Gudelja.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

jbt ko bi rekao da ćemo kuburiti sa centralnim bekovima

 

zdjelar mora biti mnogo bliže starterima, tanki smo sa defanzivnim dm-om. dovoljno da gudelj bude u lošoj formi i mi smo u ozbiljnom problemu


dok se luka jović ne dovede u red vlahović bi mi bio mitar II

 

Ma, kakav Zdjelar, Nemanja Maksimovic je izmislio fudbal za njega. Takodje i Milivojevic i Lukic. Nemamo mi na toj poziciji prevelikih problema, cetiri solidna igraca za dve pozicije je skroz OK.

Link to comment

Odakle toliko poverenje u Stefana Mitrovića? Ja ga, manje više redovno, gledam u Strazburu zadnje 2 sezone, ubedjen sam da bi bilo pametnije forsirati Strahinju Pavlovića uz odličnog Milenkovića.

  • +1 1
Link to comment

pa maksimović neupitan, njegov par je gudelj, a zdjelar kao defanzivnija opcija za gudelja

ne pišem konkretno za utakmicu protiv škota, tu se manje više sve zna

 

zdjelar je bio jedan od ključnih igrača na nz-u, a decenijama pričamo kako nam nestaju igrači posle izlaska iz u21 posle dobrih rezultata, pa eto prilike da jedan ne zaluta ko janje

 

 

tumbin sledeći zadatak, za naredne kvalifikacije treba da bude peglanje situacije između luke milivojevića i fss-a

 

ako to uspe za sledeći ciklus ispašće veliki car

Link to comment
36 minutes ago, John Coltrane said:

Odakle toliko poverenje u Stefana Mitrovića? Ja ga, manje više redovno, gledam u Strazburu zadnje 2 sezone, ubedjen sam da bi bilo pametnije forsirati Strahinju Pavlovića uz odličnog Milenkovića.

Pavlovic bi trebao prvo da odigra po koju utakmicu za svoj tim pa tek oda razmisliti o njemu.

  • +1 1
Link to comment

a ko je gudeljeva opcija na mestu defanzivnog centralnog veznog. mi igramo sa dva defanzivna jedan koji seče pasove, kliza, pomaže odbrani i drugi koji spaja kostića, tadića, lazovića...

 

zdjelar treba da bude njegova zamena i mislim da je tunba pogrešio što mu nije dao minute u ove dve utakmice

 

 

kao i katajiju, čisto da odagnate zablude

:fantom:

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
12 hours ago, borris_ said:

Pavlovic bi trebao prvo da odigra po koju utakmicu za svoj tim pa tek oda razmisliti o njemu.

 

Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je igrao za repku, a da ne igra za klub, pri tom Pavlović ima klub i ne treba da se proda da bi se namirili menadžeri (verovatno ga zato i nema).

 

Uostalom zadnju tekmu je odigrao u junu, posle je prešao (vratio) se u veći klub, a tamo ga mrzi trener zato što je Srbin :sleep:.

Bez zezanja, ali posle tekme sa Strazburom na kojoj je isključenje popio Disasi, Kovač u sledećem meču ubacuje Macimu od 18 godina koji je prvi tim Monaka (ili bilo koji prvi tim) video samo na televizoru.

Link to comment
13 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

a ko je gudeljeva opcija na mestu defanzivnog centralnog veznog. mi igramo sa dva defanzivna jedan koji seče pasove, kliza, pomaže odbrani i drugi koji spaja kostića, tadića, lazovića...

 

zdjelar treba da bude njegova zamena i mislim da je tunba pogrešio što mu nije dao minute u ove dve utakmice

 

 

kao i katajiju, čisto da odagnate zablude

:fantom:

 

 

Zdjelar je dunster a za Kataija nema mesta u ovoj formaciji. On bi trebalo da igra ono sto igra Djuricic a za tako nesto ne verujem da bi imao snage za duze od 15 minuta. Mozda da udje pred kraj kad odbrane uspore zbog umora. Zdjelar je takodje psiho, s njim na terenu visio bi nam crveni sve vreme.

Link to comment

   Ajde Nastasić, on je valjda nešto talasao kad i Milivojević, ali zašto više nema Spajića? On je valjda idealan za tog centralnog štopera.

Edited by fandorin
Link to comment
On 16.10.2020. at 14:10, fandorin said:

   Ajde Nastasić, on je valjda nešto talasao kad i Milivojević, ali zašto više nema Spajića? On je valjda idealan za tog centralnog štopera.

 

Pre par dana poslat u Fejnord na pozajmicu, evo ga u startnoj postavi u gradskom derbiju na SK 5 počinje u 12:30.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ekipa Lazia je u karantini, 14 igraca je pozitivno na virus (ne zna se koji tacno igraci ili nisam nasao). Ako je SMS medju njima najvjerovatnije nece moci da igra protiv škota.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...