Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Just now, kud u maglu Simoviću said:

stigao sam na poslednjih 15 min. al vidim ovde po pisanju da smo igrali ok

 

za razliku od dunstera prethodnika, ovaj tumbin tim je zaličio na skupinu ljudi koja zna za početak gde treba da stoji na terenu i šta treba da da radi svako ponaosob. to je korak od sedam milja

 

za pobednički mentalitet su potrebne godine, za početak da ovaj tim izgradi dobar timski duh pobedama protiv rivala koji nisu svetlosnim godinama ispred nas je sasvim fin početak tog puta

 

utakmica sa škotima će biti pravi test

 

Tumbakovic nije vrhunski trener ali zna fudbal i iskusan je. Znam da vama grobarima nije ostao u lepom secanju ali mislim da se ovde generalno previse potcenjuje. Nije on nista spektakularno uradio, samo je slozio ekipu po karakteristikama igraca i doveo ih u poziciju da igraju ono sto najvise vole i sa cim imaju najvise iskustva. Ali, kao sto i sam rece, to je svetlosnim godinama ispred raznih pocetnika i diletanata koje stalno isprobavamo izmedju dva uspesna trenera i stalno se vracamo na pocetak. Dovedemo Antica koji nam napravi igru, oteramo ga jer se FSS "iznenada setio da ima preveliki ugovor". Nakon nekoliko blamaza dovedemo Muslina koji nam opet napravi igru, oteramo ga jer "ne igramo lep fudbal". Kao da smo jebeni Real Madrid. Kad god dovedemo trenera koji nesto napravi FSS upadne u paniku da ce taj nesto da trazi sto smatraju da njima pripada, oteraju ga i dovedu neke svoje udjiguze da se blamiraju. Onda posle godina blamiranja napravimo novi krug. Tako je otkako ja znam za reprezentacije SFRJ i Srbije, jedino se Osim jedno vreme drzao.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Mislim da je to gospodin Zivadinovic preneo bez citiranja trenera iz Urugvaja.  Zaboravio sam ime trenera Urugvajske reprezentacije (negde iz 1970-ih?) koji je imao zanimljive izjave tog tipa: 2-0 je najopasniji rezultat; igra se bolje sa 9 igraca u polju nego sa 10, isl.

Link to comment

Konacno imamo dobar tim, dobre igrace i dobru igru koju smo tek nedavno razvili.  Na momente ispadamo ali uglavnom igramo dobro, lepo i napadacki.  Do kraja godine imamo 3 takmicarske utakmice, protiv protivnika koji nisu bauk, i u sve tri pobeda je imperativ.  Kroz te utakmice imamo sanse da poboljsamo igru, da se plasiramo na EP i obezbedimo opstanak u B grupi.  Igracima ne treba vise motivacije od toga, jedino vera u sebe i u tim.

Link to comment
10 hours ago, harper said:

 

Jeste li vi culi tu frazu igde osim u Srbiji?

 

10 hours ago, Dimitrije said:

Mislim da je dosla iz Urugvaja.

 

10 hours ago, Svarog said:

 

pa ne. čak se i zna "autor" - izvesni Milan Živadinović.

i to tako što je u odloženom prenosu komentarisao utakimicu svetskog prvenstva (ako se ne varam Španija-Koreja) gde je predvideo™ povratak nakon rezultata 0-2.

 

10 hours ago, Godfrey said:

"2-0" se pripisuje Živi, ali to je valjda krenulo prvo u Češkoj.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/2–0_lead_is_the_worst_lead 

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment

Postoji i verzija Ćire Blaževića...citiram..."Kada ti na 2:0 protivnik zabije prvi, samo je pitanje vremena kad će ti zabiti i drugi" 

 

Ne znam šta se ložite, ispadanje truć bla bla bla...odlična stvar je ako se ispadne. Sledeći ciklus UEFA LIge Nacija će biti pred ono naredno EP..2024 valjda.. a ako UEFA zadrži pravilo da pobednici grupa igraju baraž, bolje biti u trećoj ligi nego u drugoj. 

  • +1 1
Link to comment

Ne treba ni davati Škotima drugi gol, to je najopasniji mogući scenario. Čak i ako padne slučajno prvi to će samo naljutiti protivnika i okaljati domaćinsku čast. Nema potrebe izlagati se pritisku i sramoti.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Posle ove erupcije oduševljenja, jutros nešto razmišljam da mi nijednu od 3 tekme nismo dobili u 90min. Tačnije jedina pobeda je došla golom u 102min.

Valjda je ljudima bitno da vide malo pravog loptanja, smislenu akciju, dobre kretnje i više trčanja i požrtvovanja, da vide da je igračima stalo, bez obzira na rezultat.

 

Link to comment
3 hours ago, Ćenta said:

Nismo nikako mogli pobjediti, kad TuNba izvodi Ristića, a "pojačava" sredinu sa "osiguračem" Gudeljom, sistem igre se u šaltanju havarisao i primili smo dva komada školski!

 

Bice da ti nisi gledao utakmicu.

Link to comment

Читајући коментаре испод вијести о синоћњој утакмици по друштвеним мрежама, велики број људи уопште није гледао утакмицу али има спреман коментар о тренеру незналици, сплаварима на терену и сл. Онда иде ред гробарско-циганских препуцавања итд.

 

Мишљења сам да протеклих година имамо резултате репрезентације какве заслужујемо као њени навијачи. Не знам да ли се још негдје са таквом сладострашћу пљује по свом државном тиму као код нас.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...