Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Pepe je zasluzio direktan crveni za onaj start otvorenim djonom na Tadicevu cevanicu. Za istu stvar je Pavkov potpuno opravdano iskljucen protiv Nemaca.

 

Dobitak je Dmitrovic.

 

Mislim da bi bili mnogo opasniji sa Jovicem zato sto je pokretniji i mnogo bolji sa loptom od Mitrovica, koji je crkao u 60 minutu jer se citavu utakmicu rvao sa ona dva debla. Kontam da nas je poremetila povreda i rana izmena. Drugog objasnjenja nemam. Radonjic nece videti terena, to je Kosticeva pozicija i kraj price. Iznenadio me je Ljajic, odlicno je odigrao. Falio nam je Matic, sa njim na zadnjem veznom, a tu smo imali najveci problem, cak i veci nego na bekovima, ovo bi bilo mnogo bolje. Dobar zadnji vezni bi razbio bar nesto od ovih njihovih napada i stvorio vise prilika da Tadic gore nesto organizuje. Ovako nam se odbrana svela na blok 20 metara od naseg gola pa sta nam Bog da.

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

5 hours ago, Mil@n said:

 

Kako fucking ne razumeš da nije bitno ni da smo pobedili 100 nula? Problem našeg fudbala nije rezultatske prirode već korupciono mafijaške gde se očigledno rezultatski interesi reprezentacije stavljaju ispod interesa menadžersko mafijaške udruge koja kontroliše FSS, selektora, tim - ukratko - sve, na čelu sa najvećim kriminalcem na ovim prostorima Aleksandrom Vučićem i njegovom ekipom lopova, prevaranata i mafijaša? To se lako vidi na primeru hendlovanja problema tipa Milivojević koji je odmah naružen i optužen za puč, baš onako kako to sa neistomišljenicima radi pičkousti. Trener nam je čovek koji nikoga u životu nije trenirao pa dobio čitavu reprezentaciju da se igra, da li stvarno misliš da je to moguće u savezu koji drži do nekog renomea?


Tako da, jebo rezultat koga uopšte jebeno zabole u takvim okolnostima? Sve izgubili da bog da nije fraza već iskrena želja svakog normalnog ljubitelja fudbala koji navijanjem za repku neće dati legitimitet onome što se dešava u repki i FSS. Kontam da je nekome to teško da razdvoji, meni nije. Jebe mi se za sve njih, igrači uvek imaju izbor da ne igraju mada kontam da su uteškom položaju jer neka pobuna može da ih košta mnogo na sto načina, za fss, trenera i ostale me zabole toliko da ne mogu da opišem.

 

 

Зашто уопште гледаш?

Link to comment
8 hours ago, reginald said:

Evo šta kaže sofascore https://www.sofascore.com/serbia-portugal/eUbsfCc

 

Tadić i Maksimović najbolje ocijenjeni igrači na utakmici. Ljajić najslabiji kod nas. Dramatična razlika u obrambenoj statistici Maksimovića i Ljajica.

Mitrović čak 31 duel (13 dobivenih).

 

Statistika posjeda je ovdje 69% naspram 31%.

 

Ne moze Ljajic da igra na toj poziciji.

Imao je jednu odlicnu intervenciju pred kraj utakmice kada je uklizao na sut Portugala sa 16 m ali ostatak prilicno slabo.

Cak je promasio odlicnu priliku u drugom poluvremenu kada se ubacio iz drugog plana i ostao sam kao duh na 14-15 m od okvira Portugala.

Nije prvi put, jos bolju priliku je propustio u Nemackoj.

 

Izlazak Gacinovica nas je dosta poremetio. On mnogo trci i radi tokom utakmice plus je brz sa solidnom tehnikom.

Ali ubaciti Radonjica koji ne igra u raspalom OM da bi se zavaljao ili podiglo samopouzdanje je kriminal i nista drugo.

 

Kostic moze da igra i levog beka, sto cesto igra u Frankfurtu. Kolarov je sve losiji u odbrani.

 

Maksimovic iz Napolija moze da igra stopera i desnog beka, sto ponekad radi u Napoliju.

Ali mi je on dosta spor za poziciju beka ali igra kod Ancelotija u Napoliju ponekad na toj poziciji.

Milenkovic u Violi isto ponekad igra desnog beka.

 

 

Link to comment
3 minutes ago, pasha said:

Maksimovic iz Napolija moze da igra stopera i desnog beka, sto ponekad radi u Napoliju.

Ali mi je on dosta spor za poziciju beka ali igra kod Ancelotija u Napoliju ponekad na toj poziciji.

 

 

Ovo bi moglo da nam bude resenje jer mi realno nemamo preveliku potrebu da igramo sa dva ofanzivna i brza beka, imamo bar dva igraca po desnom krilu koji su navikli da spartaju po celoj strani i napadacki ne bismo nista posebno izgubili. Rukavina mucenik zaista daje sve od sebe ali on je i u prajmu bio prosecan igrac, a sada je rupa samo takva. Na levom beku Kolarova vise ne bih ni vracao, Rodic i Mladenovic su sasvim podnosljivi igraci. Kolarov je, naravno, dosta bolji igrac ali i on dolazi u godine kad moramo da pocnemo da razmisljamo o njegovoj zameni.

 

Dmitrovic - Maksimovic, Spajic, Milenkovic, Rodic - Matic/Grujic, Maksimovic/SMS - Kostic/Ljajic, Tadic, Gacinovic/Lazovic - Mitrovic/Jovic su nekih 16 igraca koje treba rotirati u zavisnosti od nivoa protivnika i potrebnog rezultata, pod pretpostavkom da su Milivojevic i Nastasic zavrsili s reprezentacijom dok je Krstajaje selektor. S Tadicem u ovakvoj formi svih pet igraca koji cine krug oko njega treba da trce za njega i otvaraju se kad on ima loptu u nogama. Ovakav tim nije ekstra klasa ali je zajebana koska za svakoga, ima po jednog ekstra igraca u svakoj liniji i sasvim korektan balans snage i brzine. Radonjic i Zivkovic bi mogli malo da odmore dok ne stabilizuju igre u svojim klubovima, ni jedan ni drugi sinoc nisu jedan krsteni fudbalski potez napravili. Posebno dobro je to sto su u ovom zamisljenom timu samo trojica tridesetogodisnjaka od kojih je jedan golman a za njih godine ne igraju preveliku ulogu. Imamo sasvim solidan igracki kvalitet ali takodje i problem koji uvek imamo u savezu i na klupi.

Link to comment

pa pre je Milenković za beka, što igra češće u klubu, nego Maksimović, ako se već pravi na silu bek od štopera

 

mada nema potrebe na duže staze, ima pravih bekova

Link to comment

Ja bih sa ovim što mi imamo na raspolaganju furao neku varijantu 3-5-2, nemamo maltene ništa na bekovima ali imamo dva sasvim dobra igrača koji nisu ni bekovi ni krila. Ne znam zašto se na to gotovo uvek gleda s podozrenjem, formacije sa 3 štopera mogu da pruže podjednako kvalitetan ugođaj. Gomila trenera ponovo uspešno eksperimentiše sa time i van Italije, a i većina naših igrača je upoznata.

Kolarov, Maksimović, MIlenković poslednja linija, razume se, muka mi je više od balvana koji ne umeju da pogode pas od 5 metara, daj da igramo fudbal malo.

Link to comment
7 minutes ago, levi said:

pa pre je Milenković za beka, što igra češće u klubu, nego Maksimović, ako se već pravi na silu bek od štopera

 

mada nema potrebe na duže staze, ima pravih bekova

 

Tacno je to ali mi nemamo bolje resenje od Blekija na levom stoperu a gledati Maksimovica i Spajica u stoperskoj liniji bi bio cist horor, prespori su obojica a Maksa je pri tom sklon kiksevima u proceni skoka. Videcemo sta ce Gajic uraditi u Zvezdi, ako Milojevic nesto zna to su te defanzivne postavke, do tada mislim da je Maksimovic bolje resenje za to mesto do Rukavine. Mi imamo tri opcije na tom desnom boku ispred odbrane koje u svojim klubovima bez problema drze celu stranu (Kostic, Lazovic, Gacinovic) kad postoji potreba, sva trojica su brzi tempo igraci i ne bismo previse napadacki izgubili time sto bi Maksimovic ostajao vise pozadi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...