Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Just now, MiddleClass said:

Velika je godina dana za ovaj uzrast. Tek je sazrio...

Za to je kriva ona neznalica od trenera Valensije. Sad navodno hoce da ga otkupe od Hetafea.

Link to comment

Nije preterano lose postavio igru Krstajaje ali izdominirao je s izmenama i upropastio ekipu, sto mu je izgleda trenerski TM. Umesto Gacinovica je trebalo da udje SMS a ne mrtvi i bezobrazni Radonjic, time bi se malo rasteretio Ljajic u odbrani. SMS je takodje dobar u skoku a mi smo ispucavali iz zadnje linije celu utakmicu. Ta losa izmena je onda povukla i jos goru drugu i tako. Zajebao nas je i Pepe zato sto je skrljao Tadica, decko je do tog divljackog starta igrao kao Mesi a posle je prosto stao. Svi pominju penal koji nam je oprostio sudija a niko ne pominje da je taj bolesnik i psihopata trebalo da dobije direktan crveni za onaj start, bukvalno je isao na to da mu slomi clanak.

 

Cinjenica je da na nekim pozicijama trenutno nemamo resenja u igrackom kadru, narocito na bekovima. Nisu losi bili ni Mladenovic ni Rukavina ali ljudi jednostavno nemaju kvalitet i to je tako kako je. Izvadio nas je maestralni Dmitrovic, a i Bleki i Spajic su bili dosta dobri. Igramo koliko mozemo s ovim kvalitetom, da smo se upustili u neku igru iz zadnje linije protiv Portugala pojeli bi nas jer su njihovi igraci neuporedivo brzi i jaci u duelu od nasih. Mitrovic je bio dosta los ali je decko zrtvovan ovoj taktici da svaka lopta ide na njega pa je pojeo batina za tri utakmice i potrosio se mnogo pre kraja. Na kraju smo i primili gol ne zato sto Ljajic nije izasao na Danila vec zato sto ga nisu ispratili ni Tadic ni Mitrovic a mi verovatno nemamo nikakav dogovoreni plan ko preuzima stopera kad izadje iz zadnje linije i dodje u zonu suta. Ljajic je branio pas na stranu, ispalo je da je odluka bila losa ali ni onaj vise nece ubaciti onakvu frljoku do kraja karijere. Jebi ga, nismo primili gol iz nekoliko stopostotnih sansi a primili smo "sad i nikad vise" gol.

 

Sto se Luke Jovica tice, ovako kako smo igrali ne verujem da bi uradio vise od Mitrovica. On je mnogo jaci igrac od Mitra u prostoru ali Mitar ima bolju duel igru.

 

Sve u svemu, nadam se da ovako vise necemo igrati i da je ova "taktika" samo posledica straha od Portugala. S druge strane, odstranjivanje Milivojevica, Grujica i Nastasica na odvratan nacin daje mogucnost da se ova ekipa gleda bez nerviranja i ulaganja emocija, pa mozemo mirno da komentarisemo iz cistog fudbalskog ugla. Falilo nam je previse igraca, neki zbog povreda a neki zbog Krstajajetovog bezobrazluka. S kompletnim timom i normalnim selektorom mozda bismo nesto ozbiljnije i uradili ali to je vec ispricana prica.

Link to comment
14 minutes ago, Mil@n said:

 

Kako fucking ne razumeš da nije bitno ni da smo pobedili 100 nula? Problem našeg fudbala nije rezultatske prirode već korupciono mafijaške gde se očigledno rezultatski interesi reprezentacije stavljaju ispod interesa menadžersko mafijaške udruge koja kontroliše FSS, selektora, tim - ukratko - sve, na čelu sa najvećim kriminalcem na ovim prostorima Aleksandrom Vučićem i njegovom ekipom lopova, prevaranata i mafijaša? To se lako vidi na primeru hendlovanja problema tipa Milivojević koji je odmah naružen i optužen za puč, baš onako kako to sa neistomišljenicima radi pičkousti. Trener nam je čovek koji nikoga u životu nije trenirao pa dobio čitavu reprezentaciju da se igra, da li stvarno misliš da je to moguće u savezu koji drži do nekog renomea?


Tako da, jebo rezultat koga uopšte jebeno zabole u takvim okolnostima? Sve izgubili da bog da nije fraza već iskrena želja svakog normalnog ljubitelja fudbala koji navijanjem za repku neće dati legitimitet onome što se dešava u repki i FSS. Kontam da je nekome to teško da razdvoji, meni nije. Jebe mi se za sve njih, igrači uvek imaju izbor da ne igraju mada kontam da su uteškom položaju jer neka pobuna može da ih košta mnogo na sto načina, za fss, trenera i ostale me zabole toliko da ne mogu da opišem.

 

 

Ne znam druže šta da ti kažem, zašto komentarišeš i nerviraš se, ako ti je toliko stvari negativno? Uzmeš pa batališ, kao ja domaći klupski fudbal. U repci je uvek bilo šema i šemica, raznih Raća Petrovića, ali i takvi smo opet sposobni da igramo neku ulogu na evro sceni. Ako misliš da drugde u svetu fudbalom ne rukovode agenti, varaš se. Ako misliš da će se to skoro promeniti, isto se varaš. Tako da, probaj da uživaš u ovom što imaš, ili bataljuj. Takođe, nema potrebe da se politizuje ovaj topik, imaš ceo drugi podforum, ima nas ovde koje dotična tematika ne interesuje. 

Link to comment
19 minutes ago, MiddleClass said:

 

Nista

i dalje bi ostalo bunarenje, samo ne bi imao ko lopte da spušta tadiću

 

 

rekao sam da je jović trebao biti starter, zamena mitrović-jović ne bi donela poboljšanje igre u polju, a tu je škripalo

 

 

 

sindrom fm trenera

:fantom:

 

Link to comment

Maksimovic je uz Gacinovica glavni igrac reprezentacije.

Problem je sto ga Krastjic ostavio na sredini sa Tadicem i Ljajicem.

Tadic je strasan igrac u napadu-dodavanje, moze da zabije ali je prilicna rupa u odbrani.

Ljajic je rupa u odbrani i slabiji u napadu od Tadica.

Maksimovic je morao sve da ih krpi. Ako sam dobro video umalo je uspeo da proklizavanjem izblokira onaj sut kada smo ga primili. Dok Ljajic stoji sa strane i gleda umesto da izadje na igrace koji vuce loptu 25m prema golu.

 

To sto je Hetafe trenutno 4 u spanskoj Primeri je dobrim delom zasluga Maksimovica.

 

Link to comment
10 minutes ago, reginald said:

 

U obrani vrijedi za dvojicu. Pitanje je koliko je dobar s loptom.

 

Dovoljno je dobar za ono sto igra, ne mora da bude virtuoz kao Tadic za tu poziciju na kojoj je. Ima dobar pregled igre i uglavnom pametno i direktno odigrava, za to mu je dovoljno da ima siguran i tacan pas. S druge strane nam donosi mnogo u odbrani, sto se danas nije videlo toliko jer je mucenik sam morao da krpi sve zivo na sredini. Maksimovic nije ni preterano snazan ni brz ali izvanredno cita igru, tako je spasio gol protiv Nemaca dok su svi ostali vec digli ruke. Uzasno koristan igrac.

Link to comment
15 minutes ago, harper said:

Na kraju smo i primili gol ne zato sto Ljajic nije izasao na Danila vec zato sto ga nisu ispratili ni Tadic ni Mitrovic a mi verovatno nemamo nikakav dogovoreni plan ko preuzima stopera kad izadje iz zadnje linije i dodje u zonu suta.

 

Prošao je između Tadića i Mitrovića koji su ga ispratili trčeći par metara iza njega. Nije stoper, nego zadnji vezni, ali svejedno. Zapravo ne razumijem smisao stajanja u 442 "bloku" (umijesto 451). Valjda da se Tadić ne troši.

Link to comment

Uzgred, Tadic je u ovom trenutku jedan od najboljih napadaca na svetu. Koliko taj covek zna fudbala, za nevericu je da je takav igrac izasao iz nase fudbalske skole. Pravi old school smeker, ono sto su sportski novinari nekad zvali prefinjen igrac. Steta sto ga je ona bolesna zivotinja izbacila iz utakmice.

Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Dovoljno je dobar za ono sto igra, ne mora da bude virtuoz kao Tadic za tu poziciju na kojoj je. Ima dobar pregled igre i uglavnom pametno i direktno odigrava, za to mu je dovoljno da ima siguran i tacan pas. S druge strane nam donosi mnogo u odbrani, sto se danas nije videlo toliko jer je mucenik sam morao da krpi sve zivo na sredini. Maksimovic nije ni preterano snazan ni brz ali izvanredno cita igru, tako je spasio gol protiv Nemaca dok su svi ostali vec digli ruke. Uzasno koristan igrac.

 

Mislim da je i danas počistio jednu sa crte. Ima taj instinkt da nikad ne odustaje. Ipak mislim da je važno koliko je dobar s loptom jer mu to određuje plafon koji kao igrač može doseći.

Link to comment
1 minute ago, reginald said:

 

Mislim da je i danas počistio jednu sa crte. Ima taj instinkt da nikad ne odustaje. Ipak mislim da je važno koliko je dobar s loptom jer mu to određuje plafon koji kao igrač može doseći.

 

Kazem, dovoljno je dobar. Svi osnovni elementi su tu i solidni su, prijem, predaja svih vrsta pasova, ako se dobro secam imao je i solidan sut. Tehnicki nije nista losiji od Matica samo sto je Matic superioran u gradjenju lopte i zastiti poseda pa mu to daje vise opcija. Jedan od mojih najomiljenijih igraca je bio Makalele, njega bih uvek prvog birao u tim da sam selektor bilo cega, a da ga jebem ne mogu da se setim da je u celoj karijeri napravio neki potez da ti padne vilica. Maksina ogromna prednost i razlog zbog koje ce verovatno napraviti odlicnu karijeru je izuzetna igracka inteligencija, za mesto na kojem igra gde najvise prsti i najveca je guzva pa mora brzo da se misli to je nenadjebiva prednost.

Link to comment
5 minutes ago, harper said:

Tehnicki nije nista losiji od Matica samo sto je Matic superioran u gradjenju lopte i zastiti poseda pa mu to daje vise opcija.

 

S obzirom na to koliko je danas presing važan ovo je dosta bitno. Znači primanje lopte, okret i iznošenje ili pravi pas isprve, sve sa igračem na leđima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...