Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Pa neverovatno je zato smo mi srbija, relativno ozbiljna fudbalska nacija, a ne san marino. Ocekivalo bi se od nas da u 20 godina dobijemo poneku jacu utakmicu.

:lolol:  :lolol:  :lolol:

Link to comment
  • Replies 41.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1657

  • levi

    1116

  • kud u maglu Simoviću

    1011

  • Cash

    972

Fazon je u tome što mi i kada smo bili najjači (kval. za SP '98. i EP 2000.) smo jajarili protiv jakih reprezentacija po sistemu ajde da ne rizikujemo ovde i uzmemo X, pa ćemo preko slabijih reprezentacija da nabijemo bodove

Link to comment

Pa neverovatno je zato smo mi srbija, relativno ozbiljna fudbalska nacija, a ne san marino. Ocekivalo bi se od nas da u 20 godina dobijemo poneku jacu utakmicu.

Мени није јасно, добијеш вицешамиопна Јевропе два пута и от није јача утакмица?

Link to comment

Мени није јасно, добијеш вицешамиопна Јевропе два пута и от није јача утакмица?

Pa nije u rangu najjacih. Cesi jesu imali taj bljesak 96, ali tesko da njih mozemo da racunamo kao top reprezentaciju. I vels je igrao polufinale prosle godine, pa evo sada tek treci u losoj grupi. I cesi su tada bili treci u grupi iako su igrali finale ep pre toga. I ne mogu sada da se setim na koliko su velikih takmicenja cesi uopste otisli u poslednjih 20 godina. Ja mislim na manje nego mi.

Link to comment

Pa nije u rangu najjacih. Cesi jesu imali taj bljesak 96, ali tesko da njih mozemo da racunamo kao top reprezentaciju. I vels je igrao polufinale prosle godine, pa evo sada tek treci u losoj grupi. I cesi su tada bili treci u grupi iako su igrali finale ep pre toga. I ne mogu sada da se setim na koliko su velikih takmicenja cesi uopste otisli u poslednjih 20 godina. Ja mislim na manje nego mi.

 

Česi su mnogo gori od nas kada je SP u pitanju (samo 2006., ispali u grupi) ali su carevi za nas kada je EP u pitanju. Nijedno nisu propustili, finale ('96.), polufinale ('04.), četvrtfinale ('12.) i 3 ispadanja u grupi. Imaju i 3. mesto na Kupu Konfederacija '97.

 

I btw, Česi za SP '98. jednostavno nisu imali sreće, izvukli su grupu sa Španijom i nama. Pored finala 1996., bili su u 2. šeširu tako da im je sledovala jedna jaka reprezentacija (Španija; a npr. mogli su da izvuku Norvešku, Rusiju, Dansku, Švedsku ili Rumuniju), a mi smo, zbog toga što nismo igrali prethodno SP i EP, bili u 4. šeširu gde su bili Island, Vels, Mađarska (ona koju smo tukli 12:0 i koliko već ukupno u baražu), Letonija, Kipar, Gruzija, itd. Sigurno bi prošli dalje da su izvukli tu neku boraniju. Mislim da je naša grupa u kvalifikacijama za SP 1998. bila najteža.

Edited by hazard
Link to comment

Cesi: EP 1996,EP 2000,EP 2004,Sp 2006, EP 2008,EP 2012, EP 20016. Neverovatno samo jednom su bili na Sp-u.

Uh ali zato nijedno ep nisu promasili, ovo je iznenadjujuce. Ali nikakav utisak nisu ostavili na velikim takmicenjima nakon 96

Link to comment

Polufinale 2004? Jbt ja se toga uopste ne secam.

 

Jeste nasa grupa u kvalifikacijama 98.bila najteza, bili su tu i slovaci koji su bili vrlo solidni. Secam se da smo septembra 97.jedva izvukli bod u bratislavi golom mihajlovica sa 30 metara u 80.minutu. A dva meseca kasnije dali smo madjarima 12.

Edited by Nikodije
Link to comment

Polufinale 2004? Jbt ja se toga uopste ne secam.

 

Ispali od Grčke srebrnim golom. Mislim da je to jedini put kada je to pravilo primenjeno na nekom velikom takmičenju (posle je ukinuto). Nedved se povredio i izašao, ne sećam se više u kom minutu, posle toga Česi nisu mogli da se sastave. Inače su posle grupne faze važili za jednog od favorita, i svi su već svršavali na finale Češka - Portugalija. Kada ono međutim...Delas

Link to comment

Ето.

Ok, prihvatam, velike su te dve pobede protiv ceha, potcenio sam ih bezveze. Ali i sa time je malo s obzirom da jesmo relativno ozbiljna fudbalska nacija posto nam je rusija peto veliko takmicenje u 20 godina, a simovic moze da stavi jos 16 smajlija, ali tako je.

Link to comment

Ispali od Grčke srebrnim golom. Mislim da je to jedini put kada je to pravilo primenjeno na nekom velikom takmičenju (posle je ukinuto). Nedved se povredio i izašao, ne sećam se više u kom minutu, posle toga Česi nisu mogli da se sastave. Inače su posle grupne faze važili za jednog od favorita, i svi su već svršavali na finale Češka - Portugalija. Kada ono međutim...Delas

Da, sada se prisecam, baros je davao neke dobre golove.

 

Cash, pitanje za tebe, ali bez pomagala- kada je spanija poslednji put izgubila u kvalifikacijama za sp?

Link to comment

Ispali od Grčke srebrnim golom. Mislim da je to jedini put kada je to pravilo primenjeno na nekom velikom takmičenju (posle je ukinuto). Nedved se povredio i izašao, ne sećam se više u kom minutu, posle toga Česi nisu mogli da se sastave. Inače su posle grupne faze važili za jednog od favorita, i svi su već svršavali na finale Češka - Portugalija. Kada ono međutim...Delas

 

ceska je generalno bila najbolja ekipa na tom euru, igrali su sjajan fudbal.

Link to comment

Oni su meni u tom periodu bili omiljena evropska reprezentacija, dosta sam ih pratio i navijao za njih, i baš sam se smorio 2004., jer sam bio u fazonu ako sada nisu osvojili, neće nikad. Doduše to sam tada mislio i za Portugaliju...

Link to comment

zna se u evropskom fudbalu čiji se skalpovi broje. nemci, italijani, francuzi, englezi, španci, ako se zažmuri na jedno oko na toj listi mogu da prođu i holanđani. na ovom novom takmičenju smo u III ligi, taman nam je tu i mesto, kakva crna ozbiljna fudbalska nacija

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...