Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

kada sam rekao "nažalost" mislio sam na to da su nam od odlaska piksi-dejo-mijat generacije redovno najbolji igrači repstacije oni sa izraženim defanzivnim svojstvima (stanković, vidić, matić), dakle ništa kontra matića, osim što me je frapiralo da jedan od najboljih igrača u evropi na svojoj poziciji onako prodaje lopte na najopasnijem delu terena, al ajde pravićemo se da nije dogodilo.

Link to comment

Neko bese rekao da nema nikoga od zlatne U20 generacije iz 2015. Ima samo Gacinovic, ne?

Cinim se igrao je protiv Moldavije i neke ranije utakmice. Za Sms, sredice se to dogodine nadam se. sad ce Kolarov ovde da ga uzme pod svoje i sve ce da se sredi... :fantom:

 

zaboravih da stavim link koji me nagnao na post:

 

http://m.corrieredellosport.it/news/calcio/talent-scout/2017/09/06-30321177/gacinovic_la_sorpresa_della_serbia/

Edited by mlatko
Link to comment

Jeste, ali average Serb ce uvek vise voleti Piksija, Mijata, Deja, Robija, Panceva, Zigica, Krasica, Jovanovica, Tadica, you name it. :D 

 

Ne mogu ni da izbrojim koliko sam puta u zivotu cuo 'ovaj ne postoji na terenu, nije loptu pip'o' za igrace koji ne drkaju loptu i ne daju mnogo golova. 

 

Posle u statistici vidis da je isekao 15 napada, procenat pasova 95%, 5 vazdusnih duela dobijenih, pretrcano 12km, itd. 

 

Ali average Serb radije pamti het-trikove protiv Lihtenstajna, a igrace poput Jugovica, Stankovica ili sad Matica uzima zdravo za gotovo.

 

Ma, klasicno PPP diletantsko lupetanje. Cujes, lakse cemo da nadjemo zamenu za Matica nego za Mitrovica i Tadica. :lolol:

Link to comment

Igra, gube kod kuće od Portomoreirensea
 

Ma, klasicno PPP diletantsko lupetanje. Cujes, lakse cemo da nadjemo zamenu za Matica nego za Mitrovica i Tadica. :lolol:


Džabe se brecaš, rekao si da nas voliš i da ne možeš bez nas

Tadić i Mitrović u ovoj reprezentaciji nemaju zamenu. Zadnjih veznih koji igraju na visokom nivou imamo nekoliko, nije neophodno da budu world class, mogu da pokriju.  A objasni sam sebi koliko bi golova dala ova ekipa da nije imala Tadića i Mitroglua i ko bi uopšte igrao umesto njih i na šta bi ličila ta ekipa, ne treba ništa da objašnjavaš ppp-u

Edited by levi
Link to comment

Okrenula Benfica na silu protiv simpatičnog Parafeirensea, Andrija 90 min nezapažen bez prodora i driblinga. Mada bi u reprezentaciji verovatno imao više prostora nego protiv bunkera u Ligi Sagres, ali stvarno mora bolje da igra ako hoće nešto da uradi u pravom fudbalu

Link to comment

Igra, gube kod kuće od Portomoreirensea

 

Džabe se brecaš, rekao si da nas voliš i da ne možeš bez nas

 

Tadić i Mitrović u ovoj reprezentaciji nemaju zamenu. Zadnjih veznih koji igraju na visokom nivou imamo nekoliko, nije neophodno da budu world class, mogu da pokriju.  A objasni sam sebi koliko bi golova dala ova ekipa da nije imala Tadića i Mitroglua i ko bi uopšte igrao umesto njih i na šta bi ličila ta ekipa, ne treba ništa da objašnjavaš ppp-u

 

Umesto Tadica mogu da igraju Ljajic, Zivkovic, Milinkovic-Savic, u zavisnosti od formacije, umesto Mitrovica mogu Prijovic i Stojiljkovic. Za Matica jednostavno nemamo izmenu u igracima koji su njegov nivo, iako imamo more veznih igraca. Tadic i Mitrovic odlicno igraju ove kvalifikacije, Tadic je posebno briljirao na pocetku dok je bio u formi i kod Muslina i u klubu, ali to nisu igraci od kojih se moze ocekivati kontinuitet jer su u to vreme igrali (narocito Tadic) verovatno najbolji fudbal karijere. Od Matica se na svakoj utakmici moze ocekivati kvalitet jer ga prosto ima, covek je godinama bitan sraf sampionskih ekipa u jakim ligama, prvo u Benfici, pa u Celsiju, a kako izgleda to ce verovatno ponoviti i u Junajtedu.

 

A to da moze neko da pokrije, sve moze. Samo sto za ovu dvojicu imamo zamene u igracima koji igraju slican nivo, za Matica nemamo. Lik je klasa za sebe u ovom timu.

Link to comment

Ali kad se setim Mihajlovića kojem se Matić nije svidjao kao igrač i neuklapa u sistem!

 

Drugi problem je bio sa Maticem, znao je Mihajlovic odlicno kakav je on igrac. Isli smo na neku FSS turneju, neku muljacinu za nabijanje samopouzdanja centralnoamerickim timovima za pare i Matic je trazio od Mihajlovica da ga preskoci ako mu nije bas neophodan jer je mislim tada da li prelazio u Englesku ili potpisivao novi ugovor, tako nesto. Ovaj mu je naglasio da je neophodan a onda ga uopste nije uvodio zainat, iako ga je poveo preko bare. Matic je totalno ispizdeo zbog toga a Mihajlovic je posle prdeo po stampi neke brljive govorancije o atmosferi, uklapanju i pravilima koja vaze za svakog igraca.

Link to comment

Синиша је могао бити одличан селектор да није такав кретен. Колико смо само бодова просули у тим квалификацијама због његових инаћења, правила и постављања играча на "њихово мјесто" (Љајић, Матић, Бане, Колара).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...