Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, dragance said:

Pa sad, Boris i Kamings Dominiche su vikali kako ce imati sve (pristup trzistu), ali ne i protok ljudi. Cake and eat it stvari.

Pa ono sa 300m funti nedeljno sto "daju" EU, pa ce to usmeriti na NHS - sto je glupost, a zaboravili da pomenu koliko dobijaju u fondovima, itd.

 

Da sad pitas ljude - No Deal ili Remain, mislim da bi Remain odneo mnogo vecu pobedu na referendumu, ali to je SBBKBB.

 

Resenje je, traziti mesec dana odlaganja Brexita, odrzavanje novih izbora po principu Remain i Brexit koalicije, pa sta bude.

 

Referendum No Deal vs Remain i zavrsavati ovaj glupi cirkus pre nego sto stvarno bude zescih sranja

Link to comment

 

 

 

Borba za slobodu i suverenitetTM. Ali bukvalno nema veze što im se pred očima odigrava namešteno samoubistvo ekonomije, i da oni koji guraju Brexit stavljaju novac protiv britanskih firmi, jok, Leaveri i dalje šize da se mora izaći i to bez dogovora. Postaje jednostavno nemoguće ne nazvati ovo moronlukom na nacionalnom nivou.

 

Dalje:

 

https://twitter.com/nicktolhurst/status/1167729471195164672?s=20 Dominic Cummings has notified Conservative MPs that if they vote for the extension legislation next week, they will be "automatically deselected" before the next election via Conservative Central Office "even if their local organisations stand by them".

 

Jbn neverovatno. Najmoćniji čovek u državi, koji čak nije ni član konzervativne stranke, preti svim poslanicima da čak i ako im njihovi lokalni odbori daju podršku, na sledećim izborima neće biti kandidati za poslanike ako pokušaju da zaustave No Deal.

 

20 godina su evroskeptici sa kačamakom u glavi drobili i guslali o tome da moraju da povrate suverenitet britanskog parlamenta od "unelected bureaucrats in Brussels", da bi im sada unelected bureaucrat suspendovao parlament, nosioca suvereniteta.

 

Fuckwits.

Link to comment

Ovo je zaista potpuni kolaps u UK.
Koliko ovaj cirkus može "koštati" EU?
Šta lislite da li se Briselska ekipa priprelila za ova samoubilački pohod u UK?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
3 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

 

 

Borba za slobodu i suverenitetTM. Ali bukvalno nema veze što im se pred očima odigrava namešteno samoubistvo ekonomije, i da oni koji guraju Brexit stavljaju novac protiv britanskih firmi, jok, Leaveri i dalje šize da se mora izaći i to bez dogovora. Postaje jednostavno nemoguće ne nazvati ovo moronlukom na nacionalnom nivou.

 

Dalje:

 

https://twitter.com/nicktolhurst/status/1167729471195164672?s=20 Dominic Cummings has notified Conservative MPs that if they vote for the extension legislation next week, they will be "automatically deselected" before the next election via Conservative Central Office "even if their local organisations stand by them".

 

Jbn neverovatno. Najmoćniji čovek u državi, koji čak nije ni član konzervativne stranke, preti svim poslanicima da čak i ako im njihovi lokalni odbori daju podršku, na sledećim izborima neće biti kandidati za poslanike ako pokušaju da zaustave No Deal.

 

20 godina su evroskeptici sa kačamakom u glavi drobili i guslali o tome da moraju da povrate suverenitet britanskog parlamenta od "unelected bureaucrats in Brussels", da bi im sada unelected bureaucrat suspendovao parlament, nosioca suvereniteta.

 

Fuckwits.

 

Naravno da REMAINeri histericno preteruju.

 

1. Parlament nije neustavano suspendovan. Jeste neuobicajeno i politicki cinicno, ali neustavno-nelegalno, sta god, to nije.

2. Uvek je "centrala" imala prevlast nad lokalnim odborima, nije ovo neki presedan. Bilo je nametanja kandidata, all female lists i slicno.

 

Mislim, sta god se pricalo nije Boris Johnson Charles I. Politicki gledano, "Parlament" kao jedinstveno politicko telo ne postoji da bi se sad tu nesto kukalo. Glasali su jedno 50 puta za razlicite verzije Brexita-no Brexita-referenduma pa nista nije proslo, uglavnom, da se ne lazemo, zahvaljujuci LibDemsima koji su odbijali da glasaju za kompromisne varijante, tipa custom union.

 

Da se ponovim po 100ti put - resenje su izbori, ali i Cons i LD/SNP/Zeleni te iste izbore ne zele.

 

LAB mozda nemaju politiku oko Brexita, ali jesu u pravu da izbori ovaj cvro razresavaju.

Link to comment

Počinjem da mislim, poput @Budja, da Džonson hoće namerno da izazove parlament da ga obori, ili izglasa produženje roka i zabranu no deal-a, itd.

 

Džonson nije izabran kao čist 100% no deal kandidat. Uspeo je da pomiri većinu ,,tvrdih" (ERGovaca itd.) i ,,mekih" bregzitera u partiji time što je rekao da UK izlazi iz EU 31.10. ma šta bilo, ali da njegova preferencija nije no deal nego novi deal. Međutim neki novi deal je do 31.10. nemoguć i on to odlično zna. Od tada kreće taktika kako da neko drugi bude ,,kriv" za no deal a da Džonsonova vlada opere ruke od toga i tako održi na okupu tu koaliciju koja ju je i iznedrila.

 

Prvi manevar je bio da se za to optuži EU, Džonson je krenuo da laje kako hoće novi deal, kako je jedini problem backstop (i ako su odma krenuli glasovi ERGovaca u pozadini da je to samo prvi, najveći problem i daleko od jedinog što se njih tiče), verovatno očekujući da će ga EU odma otpiliti i da će onda moći da kaže, jebiga, moramo no deal. No EU (pre svega Merkel) je ovo prozrela i onda su mu dali 30 dana da prezentuje nekakav plan koji može da zameni backstop. Džonson zna da taj plan ne postoji...sam je čak i rekao da ,,operativna" zamena za backstop ne može ni da bude spremna do kraja tranzicionog perioda (dec. 2020.). Ali lopta je prebačena u njegov teren i on sad ne zna šta će, ne znam s čim konkretno da izađe (šta su zapravo te nebulozne ,,alternative arrangements").

 

Sada se prelazi na ideju da se parlament okrivi za no deal brexit. Od početka on fura tu priču da se no deal-om mora pretiti i za njega ozbiljno pripremati kako bi se EU uplašila i prihvatila novi deal bez backstop-a, a da to ne može da se desi ako parlament glasa protiv no deal-a i time ,,sabotira" njegovu pregovaračku poziciju. Problem je što je ova ponuda EU od 30 dana ,,umirila" mnoge konzervativne potencijalne ,,pobunjenike", koji su onda bili u fazonu ,,aj da vidimo šta Boris može za 30 dana da smisli, to nije još kraj septembra, ima fore do 31." - i zato mislim da je ova suspenzija parlamenta namerna provokacija, da se natera opozicija i konzervativni pobunjenici da nešto urade, ili da izglasaju anti no deal zakon, ili da obore vladu (verovatno i jedno i drugo). Ova pretnja deselekcijom konzervativnih poslanika je zapravo direktno rušenje Džonsonove vlade od njega samog (sam bi izbacio poslanike iz svoje vladajuće većine).

 

Mislim da Džonson želi da ga parlament ,,matira" kako bi mogao njih da okrivi za no deal brexit. Ja sam obećao 31. oktobar come what may, oni su mi potpuno uništili pregovaračku poziciju...we have to get on with it, a njima se obratite za posledice. Tako nešto.

 

Pitanje je šta će Džonson da uradi ako parlament izglasa zakon za odlaganje brexita i zabranu no deal izlaska. Da li će

 

1) Da ignoriše to trenutno, i raspiše izbore za znatno pre 31. oktobra (npr. krajem septembra ili početkom oktobra), govoreći da će nova vlada u parlamentu da poništi taj zakon, te da on ne radi ništa ilegalno trenutno

 

2) Da pokuša da sabotira nekako taj zakon (ne pošalje ga kraljici da potpiše, recimo, pokrene neki sudski proces, nešto) i zakaže izbore za posle 31.10., a 31. samo da proglasi no deal brexit

 

3) Da zatraži produženje kako zakon nalaže (imaće savršen alibi - parlament izglasao, ja moram) i da zakaže izbore za posle 31.10., i da ide sa kampanjom ,,zbog ovih (laburista, lib demsa, snp) smo mi i dalje u EU, glasajte za mene i izlazimo odmah, no deal je jedini spas očigledno, itd.

 

A deselekcija mu dođe odlično u svakom slučaju, jer će na izbore izaći samo sa kandidatima koji su 100% spremni za no deal

Link to comment
1 hour ago, hazard said:

Počinjem da mislim, poput @Budja, da Džonson hoće namerno da izazove parlament da ga obori, ili izglasa produženje roka i zabranu no deal-a, itd.

 

To je potpuno poznata karta koju trenutna vlada drži u rukavu, aktuelna je od kada je Boris dobio mesto PM-a, i zove se "U slučaju novih izbora, platforma je "People Vs Parliament". Verovatno iz Cummingsove kuhinje. Nekako mi neprijatno kad god napišem to prezime.

 

Ima još jedna moguća eventualija, mada je vrlo verovatno praktično nemoguća, a neki analitičari su je nazvali "ping-pong limbo":

1. Rebel Alliance ove nedelje profura zakon koji zabranjuje No Deal, ali ne izglasava nepoverenje i ne pokušava da napravi cross-party vladu

2. Boris nazove nove izbore

3. Boris ne dobije 2/3 parlamenta potrebne za nove izbore

4. Boris je i dalje PM u parlamentu u kom verovatno nijedan zakon ne bi mogao da progura, niti da raspiše nove izbore

 

Potpuna pat pozicija. Ali kažem, ovo je praktično nemoguće da se dogodi, bilo bi potrebno da sva opozicija zdušno i disciplinovano glasa protiv novih izbora. To nije dugoročni plan, to je više onako, taking the piss. Mada bi bilo sjajno videti, kad je ludost, nek ide do kraja :D

 

 

Link to comment
On 31.8.2019. at 20:43, Frank Pembleton said:

Ovo je zaista potpuni kolaps u UK.
Koliko ovaj cirkus može "koštati" EU?
Šta lislite da li se Briselska ekipa priprelila za ova samoubilački pohod u UK?



... Shiit has hit the fan...
 

 

Može mnogo da košta EU, nažalost, a Briselska ekipa spremila, joj bože tuge da vidim da se oni spreme za nešto, pisarčići...

Link to comment
3 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Verovatno iz Cummingsove kuhinje. Nekako mi neprijatno kad god napišem to prezime.

 

 

 

Dajem dve funte za video u kome Berkou izgovora izražajno misterrr Dominik Kammmingggzzz

Link to comment
49 minutes ago, Dagmar said:

 

Može mnogo da košta EU, nažalost, a Briselska ekipa spremila, joj bože tuge da vidim da se oni spreme za nešto, pisarčići...

Spremniji su od UK, i to dobro.

U Francuskoj i Irskoj drže redovne vežbe u lukama/prelazima.

 

Dok druga strana ne može da usaglasi ni šta će se desiti, a kamoli da spreme neku akciju i da je treniraju.

Link to comment

https://www.itv.com/news/2019-09-02/an-election-may-be-called-if-johnson-loses-tomorrow-writes-robert-peston/

 

Quote

To reinforce what I said about the gravity of tomorrow’s vote, rumours swirling that Dominic Cummings - the PM’s chief aide - wants to lose (I am not persuaded!) so he can purge Grieve and other rebel Tories and then take on Corbyn’s Labour before 17 October EU council.

 

He may now feel this the best platform to honour Boris Johnson’s pledge to leave EU by 31 October. This quite the game of chicken. What is clear to me is events will move very fast if Johnson loses tomorrow - because Johnson will not want his authority damaged by a whole week of defeats at the hands of the opposition and rebel Tories.

 

In a nutshell, here is the dilemma for Tory rebels and the opposition Labour Party. If they lose the vote tomorrow, they lose their best chance of blocking no deal.

And if they win, Johnson will say they have undermined him and forced him to hold general election on a day before 17 Oct EU council.

 

In my estimation he actively wants to fight Labour and a disunited opposition, so long as they trigger it and he is seen to be resisting - so that he can claim he is only going back to the country to honour the people’s earlier vote for Brexit.

 

This may be a bluff. But it does not feel it.

 

Because Johnson only has a future in 10 Downing Street if he marginalises the Brexit Party and if he secures a working majority.

 

Otherwise he will be the lamest of lame duck PMs and one with minimal political life expectancy.

 

PS. A problem for Hammond or Gauke or other rebel Tory MPs who may embrace being kicked out of the Conservative party to run as an independent candidate in looming general election is they can’t brand themselves as “Independent Conservative” on ballot paper, Electoral Commission tells me.

 

Unless that is they are given permission to create a new party called the “Independent Conservatives”, or something similar. But they might not get permission. And anyway there probably isn’t time for them to jump through all the hoops to do that, before the likely October election.

 

So Cummings and Johnson may be less scared of them standing against official Conservatives than they think.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...