Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Mislim da oko nekompetentnosti Torija ima dosta spina sa protivnicke strane. Kao da su se u poslednjih nekoliko godina laburisti pokazali kompetentnim, sve samo spinovanje i fabrikovanje izjava i policies od danas do sutra, ukljucujuci i budzet i imigracionu politiku.Vise mi smeta to sto ke Oskford Kameron ekipa od istog kroja kao New Labour - deluju jednako ljigavo kao Alister Kempbel i Lord Mendelson. Opet se vracam na anegdotu - nisu slucajno Mendelson i Osborn zajedno pili sampanjac na Deripaskinoj jahti.
Ok, ok, meni je to jasno. I meni su na celoj sceni najsimpatičniji Libdems i da glasam-glasao bih za njih. Ja mislim da se New Labour ekipa pokazala kompetentnijom od posttačerskih torijevaca. Da me pitaju, recimo, kome bi pre dao da se bavi finansijama-Brownu ili Osbornu, ne bih se dvoumio jednu sekundu. Takođe, outlines buduće torijevske spoljne politike ne samo da mislim da su loše za Britaniju, nego i za Srbiju(nemojte sad 1999-tu, molim vas, pričamo o budućnosti).
Link to comment

He-he, ponavljaju se 70te, kriza, hung parliament, Lib-Lab pakt, vlada koja ovisi o SNPu...Imaju li Toryji kakvu žensku koja će smijeniti ovog ljepotana? biggrin.gifedit: Ovo je cirkus, Brown bi ostao premijer do jeseni, kad bi ga zamijenio novi lider™, 1 Milliband valjda. Hail.gif. Ovo sad bi bila starnova vlada sa kabinetšaflom, a ono najesen, novostara vlada, sa novim premijerom. Hail.gif

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Clegg in his own words :D"Over the past four days we have been working flat-out to deliver an agreement that can provide stable government that can last. The talks with the Conservatives have been very constructive and I am grateful to David Cameron and his team for the effort they have put in. But so far we have been unable to agree a comprehensive partnership agreement for a full parliament.We need a government that lasts, which is why we believe, in the light of the state of talks with the Conservative party, the only responsible thing to do is to open discussions with the Labour party to secure a stable partnership agreement. We will of course continue our discussions with the Conservative party to see if we can find a way to a full agreement."Dačić prevaziđen. Cameron, po mojoj proceni, na ivici kraja 1 tory leadership-a

Link to comment

Toryji ponudili last offer - referendum o Alternative Votingu, take it or leave it. Nicku se danas posrećilo, i Toryji i Labsi ovo su popodne odsjekli paje i položili ih na njegov kingmaking oltar. Sad samo treba izabrati kojeg će uzeti, i onda prihvaćajući ponudu, odsjeći svog paju. happy.gif

Link to comment
Dačić prevaziđen. Cameron, po mojoj proceni, na ivici kraja 1 tory leadership-a
7.01pm: The Tories are offering the Lib Dems a referendum on the alternative vote. That's the counter-bid.
Link to comment

Malo neočekivano. Skoro sam očekivao Konzervativce da se povuku iz pregovora i kažu svima drugima "Fuck off, form a government on your own".Ovaj, nije mi najjasnije zašto većina ljudi misli da bi "progressive alliance", šifra za moguću koaliciju Labour-Libdems-Itd, bila i kraj Kamerona?edit: rekoh "većina", u stvari samo M16 pomenu to gore.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Well, nobody said Cameron is anything like Koštunica&Nikolić :)Wow, ovo je definitivno uzbudljivije od kraja Premiershipa. Kupujem kokice :D

Link to comment
Ovaj, nije mi najjasnije zašto većina ljudi misli da bi "progressive alliance", šifra za moguću koaliciju Labour-Libdems-Itd, bila i kraj Kamerona?edit: rekoh "većina", u stvari samo M16 pomenu to gore.
Zato što, rekoh, već ima torijevaca, ne samo Lord Ashcroft sa kojim ionako nije u dobrim odnosima, koji misle da je ovaj rezultat na izborima neuspeh za partiju(što i jeste) i još ako posle najvećeg broja osvojenih mandata ne uspe da formira vladu, mislim da će se povećati pritisak za izbor novog lidera. Ne odmah, da pojasnim, ali spreman sam da se kladim da u slučaju Lab-Lib vlade Cameron neće biti taj koji će torijevce voditi u nove izbore, kad dođu.
Link to comment
Ovaj, nije mi najjasnije zašto većina ljudi misli da bi "progressive alliance", šifra za moguću koaliciju Labour-Libdems-Itd, bila i kraj Kamerona?
Pa ja bih neprozvan rekao- zato jer je doživio Heath moment. Izašao je pred zemlju, i to još kao opozicionar, came up short. Dobrom dijelu partije onaj njegov Big Society je mambo-džambo, njegova A-lista je doživjela potop - legitimno je razmišljanje da bi noževi izašli iz korica. E sad, da li bi pao- već je druga priča.edit: Sad se čeka druga uzbudljiva priča, da li će Gordyja Milliband etc. odjebati na Cabinetu i danas, večeras objaviti da se natječu za novog lidera™. A on im upravo sad govori i kazuje da to ne rade. Sad. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Pa ja bih neprozvan rekao- zato jer je doživio Heath moment. Izašao je pred zemlju, i to još kao opozicionar, came up short. Dobrom dijelu partije onaj njegov Big Society je mambo-džambo, njegova A-lista je doživjela potop - legitimno je razmišljanje da bi noževi izašli iz korica. E sad, da li bi pao- već je druga priča.
Ma taj Big Society je bio prazna priča pred izbore, zaboravilo bi se to dosta brzo. Mislim da u slučaju da Torijevci ostanu u opoziciji, da bi svi bili vrlo svesni da vlada neće dugo trajati, i da se izvaga šta je bitnije za čitavu stranku - unutrašnja nestabilnost i dovođenje potencijalno neke druge budale za frontmena, ili taktičko čekanje.
Zato što, rekoh, već ima torijevaca, ne samo Lord Ashcroft sa kojim ionako nije u dobrim odnosima, koji misle da je ovaj rezultat na izborima neuspeh za partiju(što i jeste) i još ako posle najvećeg broja osvojenih mandata ne uspe da formira vladu, mislim da će se povećati pritisak za izbor novog lidera. Ne odmah, da pojasnim, ali spreman sam da se kladim da u slučaju Lab-Lib vlade Cameron neće biti taj koji će torijevce voditi u nove izbore, kad dođu.
Možda, ali ako, ako bi se oformila vlada svi-protiv-Torijevaca, stvari bi izgledale ovako:1. Kumovi ovog deala bi bili Alister Kampbel i Piter Mendelson, dvojica nimalo omiljenih ličnosti2. Imali bi, drugi put u nizu, premijera za koga nije glasano na izborima, verovatno Milibanda3. Alijansa bi se oslanjala na Plaid Cymru, SNP i ostale, što bi značilo da će im davati ogromne ustupke, kakvi svakako neće izazvati blagonaklonost javnosti4. Lib Dems bi izgubili dosta od svoje slike kao beskompromisna i principijelna stranka5. Većina glavonja iz Tori centrale nisu čak uopšte ni želela koaliciju sa Lib Demovima6. Od samog početka alijansa bi bila na vrlo klimavim nogama, a do sada bi se na njih sručio nezamisliv pritisak medija i javnog mnjenja (koje u Britaniji znači nešto više nego u Srbiji)7. Torijevci imaju vrlo laku priču za javnost "Pokušali smo, napravili smo ponudu, nisu hteli, opet će učiniti sve da ostanu na vlasti, bitno im je samo da spreče stranku koja je dobila ubedljivo najviše glasova da oformi vladu"Takva vlada verovatno ne bi trajala ni da progura tu reformu izbornog procesa. Za to treba i javna rasprava, i kampanja, i referendum, teško da će to moći da se umuva za 6 meseci, a nešto ne vidim da bi ovakva vlada trajala toliko.
Link to comment

E da, jedna razlika-koliko ja kapiram, torijevci nude referendum o AV, dok bi ga laburisti uveli bez referenduma...Evo kako bi izgledali rezultati ovih izbora sa AV, a kako sa Single Transferable Vote sistemom:26445jr.gif

Link to comment
E da, jedna razlika-koliko ja kapiram, torijevci nude referendum o AV, dok bi ga laburisti uveli bez referenduma...
Mišljenja sam da bi bilo prosto nemoguće progurati takvu reformu bez referenduma.
Link to comment
Ma taj Big Society je bio prazna priča pred izbore, zaboravilo bi se to dosta brzo. Mislim da u slučaju da Torijevci ostanu u opoziciji, da bi svi bili vrlo svesni da vlada neće dugo trajati, i da se izvaga šta je bitnije za čitavu stranku - unutrašnja nestabilnost i dovođenje potencijalno neke druge budale za frontmena, ili taktičko čekanje.
Ja nisam siguran da ta "Progressive Alliance" ne bi dugo trajala. Politika nije matematika, i, iako po brojevima sastavljena iz dosta različitih delova", nije isključeno da bi lakše ostvarili programsko i akciono jedinstvo nego jednostavnija Con-Lib vlada.
Možda, ali ako, ako bi se oformila vlada svi-protiv-Torijevaca, stvari bi izgledale ovako:1. Kumovi ovog deala bi bili Alister Kampbel i Piter Mendelson, dvojica nimalo omiljenih ličnosti2. Imali bi, drugi put u nizu, premijera za koga nije glasano na izborima, verovatno Milibanda3. Alijansa bi se oslanjala na Plaid Cymru, SNP i ostale, što bi značilo da će im davati ogromne ustupke, kakvi svakako neće izazvati blagonaklonost javnosti4. Lib Dems bi izgubili dosta od svoje slike kao beskompromisna i principijelna stranka5. Većina glavonja iz Tori centrale nisu čak uopšte ni želela koaliciju sa Lib Demovima6. Od samog početka alijansa bi bila na vrlo klimavim nogama, a do sada bi se na njih sručio nezamisliv pritisak medija i javnog mnjenja (koje u Britaniji znači nešto više nego u Srbiji)7. Torijevci imaju vrlo laku priču za javnost "Pokušali smo, napravili smo ponudu, nisu hteli, opet će učiniti sve da ostanu na vlasti, bitno im je samo da spreče stranku koja je dobila ubedljivo najviše glasova da oformi vladu"
1. Ja mislim da 80% glasača pri odlučivanju na sledećim izborima to uopšte neće uzeti u obzir. A i moglo bi da potraje do sledećih izbora2. U UK se, ipak, glasa za stranke, odnosno, još bolje, za stranačke lokalne kandidate, tako da ne verujem da je to neki jači argument. Kao kontraargument se može reći da bi takva vlada imala apsolutnu većinu glasova na izborima iz sebe. 3. Pitanje koliki bi to bili ustupci. Ne zaboravi da kad si jednom na vlasti baš ti se i ne izlazi odmah iz nje, odnosno nećeš odmah da radiš ono što bi je ugrozilo. Mislim da bi njihovi zahtevi bili umereni. Meni je veća opasnost po jedinstvo UK dolazak same na vlast parije za koju skoro niko u Škotskoj nije glasao i ne baš tako puno ljudi u Velsu. 4. Ja mislim da je za njih daleko politički skuplji ulazak u priču sa Torijevcima nego sa Laburistima, posebno sa Laburistima koji im ispunjavaju glavne zahteve i oslobođene Gordona Brauna.5. To je tačno, a vredi i vice versa.6. Znam odlično šta znači pritisak medija u Britaniji. Činjenica je da bi takva vlada bila oštrije secirana od Con-Lib vlade. S druge strane New labour su daleko od veverica kad je u pitanju spin i medijska propaganda. 7. Oni ne znam da li je 7% više toliko ubedljivo. Ipak nije nikakav horor lišiti stranku koja je osvojila 36% glasova prava da formira vladu, is it?
Takva vlada verovatno ne bi trajala ni da progura tu reformu izbornog procesa. Za to treba i javna rasprava, i kampanja, i referendum, teško da će to moći da se umuva za 6 meseci, a nešto ne vidim da bi ovakva vlada trajala toliko.
Ja iskreno mislim da bilo koja vlada da se formira, da će potrajati bar do prvih jasnih znakova izlaska iz krize ili potpunog izlaska, što ne zavisi samo od situacije u UK. Tvrdim da bi vlada Lab-Lib-etc mogla i na unutrašnjem i na spoljašnjem planu da vodi koherentniju politiku. Edited by M16
Link to comment
Mišljenja sam da bi bilo prosto nemoguće progurati takvu reformu bez referenduma.
Ni ja nisam siguran. To Hague tvrdi da bi Laburisti uradili.
Link to comment

meni se ovaj tok dogadjaja dopada. jos vise mi se dopada sto, ako sve bude islo onako kako sad izgleda, laburisti i libdemi moraju da se udruze sa jos nekoliko manjih kandidata i da naprave vladu koja ce moci da koci laburiste kad se zanesu, taman dovoljno da se odrzi koliko-toliko socijalno orijentisana vlada. naravno, mrska mi je i sama pomisao na milibanda ali jebiga, sta da se radi, opet bolje nego konzerve.ja se zaista plasim konzervativaca i verujem da imam debeo razlog za to. dosao sam ovde kad su bili na vlasti i s njima na grbaci ziveo dovoljno dugo da znam sta mogu od njih ocekivati. samo kad se setim redova ispred poste za socijalu, kad se setim koliko je klosara bilo na ulicama, kolike su bile kamate na kredite za kucu, kako sa lezao 24 sata na onom uskom tvrdom govnu od kreveta u operacionoj sali u st mary's bolnici na padingtonu dok mi nisu nasli krevet... ne bih da se vracam u to, osobito sad kad sam od svoje crkavice uspeo i ja da se skucim pa imam i ja sta da izgubim. na kraju, dovoljno mi je da se zapitam koga bi konzervativci stitili, cuvali i vadili iz govana od poreskih para u ovoj krizi - mene i ostale koji radimo za platu ili svoje rodjake, porodicu, prijatelje, kolege, skolske drugove na burzi? nemam iluzija da bi kratili i sta treba i sta ne treba da krpe razne finansijske rupe svojih pajtasa sve ubedjujuci nas da su za kracenje servisa krivi laburisti, svetska kriza, oblak iznad islanda i sve ostalo sto im padne na pamet.

Link to comment
×
×
  • Create New...