Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Evo i treće jedinice u Sanderlandu, objavljuju. Treba im nekih 12%, što je ogroman swing, videćemo.

Link to comment

znaci, sta, ceka nas hung parliament? onda cameron dobija mandat, obzirom da je najjaci? pa dobro, nakon pola godine miliband preuzima vodece mesto u labour, osim ako se ne utali u briselu.

Link to comment

Što je biračka jedinica sa većim ulogom, manji je i swing. logično. Time i exit polls se pokazuju kao realni. Tek za sat-dva će biti jasno da li su i koliko omanuli sa predviđanjem.

Link to comment
Evo i treće jedinice u Sanderlandu, objavljuju. Treba im nekih 12%, što je ogroman swing, videćemo.
H: And there you have it: victory for the Adder Party -- a sensational swing against the Whigs. I'll just try to get a final word from some of the candidates as they come up from the stage. Master William Pitt the Even Younger, are you disappointed?P (the Even Younger): (stomps on) Yes! I'm horrified! I smeared my opponent, bribed the press to be on my side, and threatened to torture the electorate if we lost. I fail to see what more a decent politician could have done. (stomps off)H: Quite. Now; Ivor Biggun, no votes at all for the Standing-At-The-Back- Dressed-Stupidly-And-Looking-Stupid Party. Are you disappointed?I: Ah, no, not really, no... I always say, "If you can't laugh, what *can* you do?" Ha-ha-ha-ha (squirts Hanna with flower).H: ...take up politics, perhaps. Has your party got any policies?I: Oh yes, certainly! We're for the compulsory serving of asparagus at break- fast, free corsets for the under-fives, and the abolition of slavery.H: Now, you see, many moderate people would respect your stand on asparagus, but what about this extremist nonsense about abolishing slavery?I: Oh, we just put that in for a joke! See you next year!
Link to comment
znaci, sta, ceka nas hung parliament? onda cameron dobija mandat, obzirom da je najjaci? pa dobro, nakon pola godine miliband preuzima vodece mesto u labour, osim ako se ne utali u briselu.
Ma ne, ne mora to ništa da znači. Za Laburiste bi bilo najgore da su završili treći, kako su istraživanja pokazivala nedelju dana pre izbora. Onda bi pritisak javnog mnjenja bio toliki da čak ni političari ne bi imali obraza da ostanu na vlasti.Sve je još otvoreno. Po zakonu, ako nema proste većine, Brown ostaje premijer dok se nova vlada ne oformi, i on ima pravo da prvi pokuša da oformi vladu. U stvari preciznije, Brown može da ostane premijer čak do prvog zasedanja parlamenta (Queens Speech), ali to nikako ne bi uradio ako zna da nema većinu, jer bi onda bio prisiljen da tek onda prizna poraz, što bi bila nezapamćena sramota. Niko zaista ne zna da li je postojalo dogovaranja pre izbora. Sva istraživanja su upućivala na hung parliament, tako da me ne bi iznenadilo da su postojali neki preliminarni pregovori, ali ovde je malo drugačije, nije bilo u medijima nijedne najmanje naznake takvog nečeg. Znam da Liberali svakako ne bi prihvatili koaliciju u kojoj Brown ostaje premijer ako Laburisti budu treći rezultat. Sa druge strane, ako bi možda prihvatili nekog drugog za premijera, Milibanda ili Džonsona, to bi značilo da je ovo drugi po redu premijer za koga ljudi nisu glasali na izborima. Mislim da bi pritisak javnog mnjenja bio prosto prevelik da se tako nešto održi (dugo). Ako bude koalicije, verovatnije je da Brown ostaje premijer. Druga opcija je da Kameron pokuša da napravi manjinsku vladu, ali ne vidim kako bi to išlo.
Link to comment

milo mi je da se na izborima pokazalo da lib dem ne moze da profitira na osnovu 1 debate, sto je i bilo svakom dobronamernom coveku jasno.ima puno swing sedista u velsu, gde je narod proslog puta glasao za konzerve iz razocarenja, a sada ce haoticno glasati, jedan prijatelj zivi u 4-way marginal seatu gde su torijevci prosli put dobile za 113 glasova. bice zanimljivo.videcemo za oko 1 sat sta ce biti - ili mala vecina za torijevce kao sto predvidja ukijev favorit esdaun, ili slede kombinacije. kameron izgleda opasno veseo, tako da mislim da je na zalost verovatnija prva opcija.

Link to comment

btw nema komentara na vesti iz belfasta, robinson pukao sa svingom od skoro 23 posto. sto bi se reklo, portillo moment :)

Link to comment

Nešto su mi veliki swings za Tories tamo gde su se desili.Evo u Tootingu je ipak samo 3%

Edited by M16
Link to comment

pa da al tamo ti je sadik kan. ni u kirkaldiju nije bilo swinga, al pitanje je sta ce biti na sedistima gde nema harizmaticnih simpa likova.samo da ispuse milibandi :)

Link to comment

Ono što ja vidim to je da je obrađeno cca 60 jedinica i da su u okviru njih Labour izgubili 2, a Tories dobili toliko. To je mali procenat, ali videćemo kad počnu da masivnije stižu rezultati iz "srca" Engleske. Evo, sad rekoše da je na nivou same Engleske swing 6,7% ili tako nešto. Tako da...Edit: U Škotskoj za sada 0,9% swing za Labour :D

Edited by M16
Link to comment

puko lembit opik, to mu je kazna zbog asocijacije s istocnim evropljanima. portillo moment.i plaid cumry puca u velsu iznenadjujuce jako.generalno, izgleda da lib demi ne da nisu profitirali, nego pucaju po savovima. ne znam bas da li je to tako dobro, posebno sto su dobili torijevci.

Link to comment

Po exit pollsima Cammie je kratak za 21og čovca. Ni LabLib nemaju dosta. LibDemsi pukli najstrašnije, high hopes mightily dashed. biggrin.gif

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...