Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

To je isto zanimljivo pitanje, koja knjiga je imala najlošiji prevod od svega što ste do sad pročitali.

 

Onako sad iz glave se sećam da je Alnarijevo izdanje Mač od Šanare bilo katastrofalno. ono nije google translate, mislim da bi bio bolji prevod da su to uradili, a imali su staro Prosvetino izdanje da pogledaju za sve nedoumice.

Link to comment
On 20.3.2022. at 20:55, Profesionalac said:

Ime ruže moram da podvedem pod nezavršene iako tu nisam imao nikakvih problema, jednostavno splet okolnosti je bio da sam uzeo iz biblioteke i morao da vratim pre izčitavanja i onda narednih x godina mi nije ponovo došla na red, ali je tu negde u malom mozgu uvek :).

Važno je pridržavati se rokova!

 

 

  • Haha 2
Link to comment

Izčitavanje :twak: tek sad u quote-u vidim biser :isuse:

 

Uh, sa rokovima u biblioteci sam bio kritičan (ne baš nivo malog Aleka). Znam da sam jednu turu knjiga vratio posle godinu i kusur:isuse:. Kazne bile dinar po knjizi po dani kašnjenja, pa sam skupio neki iznos na nivou godišnjeg džeparca :D. Srećom bila normalna bibliotekarka pa je kreativnim računanjem datuma sprečila dužničko ropstvo mladog mene.

 

Posle toga sam se unormalio, pa je Ime ruže platilo cenu :D.

 

Link to comment

Sad kad spomenuste Ime ruze setih se da nisam zavrsila Fukoovo platno iz istih bibliotekarskih razloga - morala sam je vratiti u biblioteku posle nekoliko meseci, a i nasla sam tad pred neki ispitni rok da je pocnem..

Link to comment

I Fukoovo klatno i Ime ruže imaju delove koji su bukvalno nečitljivi, ali kad se prebrode, ostaje uživanje u Ekovoj imaginaciji, posebno Klatno.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Profesionalac said:

Izčitavanje :twak: tek sad u quote-u vidim biser :isuse:

 

Uh, sa rokovima u biblioteci sam bio kritičan (ne baš nivo malog Aleka). Znam da sam jednu turu knjiga vratio posle godinu i kusur:isuse:. Kazne bile dinar po knjizi po dani kašnjenja, pa sam skupio neki iznos na nivou godišnjeg džeparca :D. Srećom bila normalna bibliotekarka pa je kreativnim računanjem datuma sprečila dužničko ropstvo mladog mene.

 

Posle toga sam se unormalio, pa je Ime ruže platilo cenu :D.

 

 

Ja večito kasnim (u bublioteku, proračunato), zato sam se i ostala na mestu na periferiji, uvek dobro snabdeveni, a mali saobraćaj, opušteno probijaš sve granice, a bibliotekarka prekul devojka, lako se zapodene s njom analiza knjiga od po sat vremena, smatram je polu-drugaricom :lolol:

 

Juče kupila "Pakao" Erlenda Lua, 98 strana, brzo će biti komentar.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, Filozof manijak said:

I Fukoovo klatno i Ime ruže imaju delove koji su bukvalno nečitljivi, ali kad se prebrode, ostaje uživanje u Ekovoj imaginaciji, posebno Klatno.

 

Da, on je lud. Ali ko drugi moze onako da docara cudesne moci word procesora :D

Link to comment
On 22.3.2022. at 9:49, Svemir Zeka said:

 

 

Juče kupila "Pakao" Erlenda Lua, 98 strana, brzo će biti komentar.

 

S početka mi je i formom i sadržajem ličilo na Ferante, "Dani napuštenosti", međutim kako odmiče, pretvara se u simpatičnu satiru, koja se onda zagubi negde i ostaneš u nekom polu-wtf raspoloženju. Pričica, limunada. 

 

Idem sad isto na neku kratku formu Bakmana, da ga rešim danas, do sutra. Pa da vidim hoću li se upuštati u duže; uopšte ne znam zašto me toliko nervira da uzmem te njegove bescelere™ koje svi toliko hvale i vole. 

Link to comment

Вероватно зато што нема ничег иритантнијег од тих најпродаванијих књига у универзуму а те Бакманове су рекло би се управо то, написане да се свиде најширим могућим масама.

 

То је бар неки мој утисак након прочитаног Увеа, није то ни не знам колико лоше дело да се разумемо, ок ми је и да се свиђа очигледно многима али дефинитивно да не знам ништа о књизи и писцу рекао бих ово мора да је неки скандинавски блогер у (успешном) покушају да напише бесцелер, баш такав утисак одаје.

 

И та Фернате ми мирише на исту чорбу само окренуту женској публици али ајде да ту баш не причам напамет.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, johan nagel said:

Вероватно зато што нема ничег иритантнијег од тих најпродаванијих књига у универзуму а те Бакманове су рекло би се управо то, написане да се свиде најширим могућим масама.

 

То је бар неки мој утисак након прочитаног Увеа, није то ни не знам колико лоше дело да се разумемо, ок ми је и да се свиђа очигледно многима али дефинитивно да не знам ништа о књизи и писцу рекао бих ово мора да је неки скандинавски блогер у (успешном) покушају да напише бесцелер, баш такав утисак одаје.

 

И та Фернате ми мирише на исту чорбу само окренуту женској публици али ајде да ту баш не причам напамет.

 

Pa mene iritira sam hajp oko Bakmana, i generalno me bilo kakvi hajpovi nerviraju, pa me odbiju i onda tako. Ne mogu da govorim napamet. Čitam ovo nešto o dedi danas "Put do kuće...", nije loše uopšte.

 

Meni Ferante ne miriše tako, nije uopšte sladunjava, prilično je opora i gorka. Dovodi u pitanje stereotipe o majkama, odnosu žena prema deci. Ako je stavljaš u koš s nekom jeftinom ljubavnom literaturom, silno grešiš.

 

 

26 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Bakman je onaj Švedski neo-liberal što mrzi socijalne službe? Uve nešto je pisac?

 

Uve je lik, a da li je i pisac u knjizi, ne znam, nisam čitala, kao što rekoh :D.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
6 hours ago, johan nagel said:

Вероватно зато што нема ничег иритантнијег од тих најпродаванијих књига у универзуму а те Бакманове су рекло би се управо то, написане да се свиде најширим могућим масама.

 

То је бар неки мој утисак након прочитаног Увеа, није то ни не знам колико лоше дело да се разумемо, ок ми је и да се свиђа очигледно многима али дефинитивно да не знам ништа о књизи и писцу рекао бих ово мора да је неки скандинавски блогер у (успешном) покушају да напише бесцелер, баш такав утисак одаје.

 

И та Фернате ми мирише на исту чорбу само окренуту женској публици али ајде да ту баш не причам напамет.

Ne može da bude dalje - Bakman je taj bloger stil pripovedanja, "Čovek zvani Uve" makar u nekim delovima zaliči na nešto što je pisao neko ko razume književnost, ostalo je c/p na koji ne treba gubiti vreme.

 

Ferante je the Pisac, a "Napuljska tetralogija" jedno od globalno najvažnijih fenomena 21. veka izvan svake razumne sumnje.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...