Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

sneg_svetog_petra_vv-2.jpg

 

Zašto vera u Boga nestaje sa ovog sveta? Može li se ta vera vratiti? I na koji način... To je ono što nam pripoveda naš nepouzdan protagonista, koj tokom priče svoju sudbinu ukršta sa ekscentričnim baronom, starim sveštenikom i njegovim siromašnim seljacima, istorijom i legendama o drevnim dinastijama, izbeglim belim Rusom i komunistima, halucinogenim drogama, i jednom femme fatale... sve to turbulentne1933. godine.

 

Peruc je bio izuzetan pisac, sa jakom maštom i jednostavnim, jasnim ali lepim stilom pisanja. Jevrejin rođen u Pragu, pobegao iz Beča 1938. u Palestinu i tako se spasao.

 

Preporuka i za druge dve njegove prevedene knjige - majstor sudnjeg dana, i noću pod kamenim mostom(LOGOS).

Edited by Pečorin
Link to comment

Ako nisi vec citao, preporucujem American Pastoral.

A posto sa podforuma o sportu znam da pratis sportove, moze i The Great American Novel. Nije alternativna istorija kao Zavera. ali je tu negde na tragu. Meni licno on nije veliki pisac kao neki, ali postujem ga

Link to comment
Ako nisi vec citao, preporucujem American Pastoral.
A posto sa podforuma o sportu znam da pratis sportove, moze i The Great American Novel. Nije alternativna istorija kao Zavera. ali je tu negde na tragu. Meni licno on nije veliki pisac kao neki, ali postujem ga

Hvala, uzecu the grat am novel, pastoralu sam procitao. Skoro sam se upoznao sa njim i prija mi. Ovo sto sam iscitao sve mi je leglo


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Link to comment
8 minutes ago, ultra plasticni said:

Citam po sesti put

Ne vidi se na tebi :tongue:

 

Zezanje na stranu, iako pas kao covek, Malro je primer za ugled evropskog intelektualca od formata, koji je - izmedju ostalog - uspeo da zadrzi distancu prema komunizmu i ne svede levicu na staljinizam.

Obaska sto Antimemoari kao knjizevnosttm sadrze em galeriju likova, od Maoa i Nehrua, do zapadnoindijskih i africkih poglavica, em ih je pisao covek koji je prvoklasan, izuzetan poznavalac umetnosti pa ga, ako ni zbog cega drugog, i zbog toga vredi citati.

I obaska sto je 1 izuzetna evropska biografija 20. veka.

 

Edit: i obaska sto je nas, Zapadnobalkance kao bajagi zaboravio, ali o tome na drugom mestu :D

Edited by namenski
Link to comment

Uklopilo mi se sto sam preslusavao neke podkaste antikolonijalne provinijencije, a ticu se Antila, pa mi je zanimljiv i drugaciji ugao gledanja na celokupno desavanje. S druge strane, dobro mi dodje i kao priprema za rimejk Papilona iz prosle godine, ako uopste pogledam, mada su ocene tanke. Nije bas da nas je potpuno preskocio, ima jedna recenica, u uvodu gde nas upoznaje sa De Golom pa kaze na mestu gde je bio ubijen jugoslovenski kralj... klasicna minijaturija.

Smesno mi je bilo kada ga Kami retoricki tuzno pita zar ce Francuska da bira izmedju Amerike i Sovjeta, integritet jebiga

 

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...