Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

da sledeće godine izlaze ploče koje će raditi sa ddr5, na jesen izlazi 4 gen ryzen koja će moći da se ubaci u b450 ploče, uz upgrade biosa, a i ako ne bude mogla čisto sumnjam da će doneti neku primetnu razliku u odnosu na treću generaciju

Link to comment
24 minutes ago, Zverilla said:

Sledeća generacija (zen3) je poslednja koja će ići u AM4. Posle nje dolazi sve novo sa podrškom za ddr5 (valjda :) )

 

Mada, to se ionako retko radi - kupiš i teras, kad dodje vreme za novo, uzimaš sve novo. 

 

U praksi je tako, ja nikad nisam ubadao novi procesor u staru ploču. Neću ni sad, stari Ryzen još uvek pristojno radi.

Link to comment
  • 1 month later...

Питање:

Опције су ми i3 9100f i i5 9400f. Шта да узмем, пошто је разлика у скоро сто евра?

 

Графичка је GT 1030, 8GB DDR4.

Link to comment

Далеко било да је касно :D

 

Али бих волио мишљење шта је паметније узети од ова два, имам такву понуду тренутно. Погледао сам пар сајтова и клипова на Јутјубу, не видим неку драстичну разлику.

Link to comment
1 minute ago, Cane Vukic Prebranac said:

Далеко било да је касно :D

 

Али бих волио мишљење шта је паметније узети од ова два, имам такву понуду тренутно. Погледао сам пар сајтова и клипова на Јутјубу, не видим неку драстичну разлику.

 

Pa kao što rekoh, za 100 eura razlike ne bih kupio taj skuplji pa ne znam šta da je. 

Ako nije kasno, uzmeš neku AM4 ploču za 50ak eura, Ryzen 3 3100 treće generacije je npr 96 eura kod Mađara, i sa 15e  si potkovan i više nego solidno. 3300x je još bolji, ali je  velika potražnja za njim i uglavnom ga nema, kod nas ide i do 17.000 ali ga svi hvale da je ubica sa obzirom da je ryzen treća serija - budget serija.

Link to comment
1 hour ago, Cane Vukic Prebranac said:

Питање:

Опције су ми i3 9100f i i5 9400f. Шта да узмем, пошто је разлика у скоро сто евра?

 

Графичка је GT 1030, 8GB DDR4.

 

Cuveno pitanje... za koje potrebe ti treba komp? Sudeci po grafi, ne verujem da si neki gejmer :D

 

 

 

 

Link to comment

Нисам гејмер, општа употреба. Али да може и да покрене неку новију игру с времена на вријеме. :)

Link to comment

Ako ne radis u nekim zahtevnim programima ili nesto programiras, taj i3 ce ti raditi posao., uzmes 8GB RAM memorije u jednom stapu, neki ssd, grafa ce ti biti usko grlo, al dobro, to mozes da zamenis kad ti zatreba bolja...

AKo ti zatreba dodatna RAM memorija uzmes jos jedan stap od 8GB i miran si na duze.

 

Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

Po ovome što vidim, razlika ni u snu ne vredi 100 eura.

 

Ja ću naravno da preporučim ryzen ako nije kasno, ili već imaš ploču pa samo menjaš procesor.

 

+1

 

Kakav Intel, trenutno je Ryzen 100 puta bolja kupovina.

 

edit: to boldovano kod Intela nikad niko nije uradio, promene generaciju procesora, promene slot. Iznenadio sam kad sam video da moja stara ploča prima novije ryzen-e. Nije da planiram, ali lepo je.

Edited by Anonymous
Link to comment
4 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

Нисам гејмер, општа употреба. Али да може и да покрене неку новију игру с времена на вријеме. :)

 

Za to ti je mnogo bitnija video karta. Svi pomenuti procesori to pokrivaju i (ne još zadugo) 8GB RAM-a.

Link to comment
11 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

AMD Ryzen 5 3400G?

 

Taj ti sadrži grafički čip koji ti je nepotreban ako imaš grafiku.

Dakle, kupi ryzen bez grafičkog čipa u okviru budžeta. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...