Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

još da napomenem da sada nije vreme za nabavku komponenti

kod mađara nema ništa, granice su zatvorene

domaće radnje rasporaju neke ostatke po ogromnim cenama

Link to comment

Fali SSD koliko vidim. 16GB obavezno, plocu biraj u zavisnosti od prikljucaka koji ti trebaju npr broj slotova za RAM, USB konektori, da li ima M2 ulaz I sl.

Link to comment

Zadržao bih samo hdd ali ne kao sistemski, monitor imam.

Znam da nije vreme baš ali student forsira, možda mogu da ga odložim na 2-3 nedelje :D

Gde tražiti, na kp?

Što stabilniji i dugovečniji sastav, znači mogućnost nadogradnje svakako.

Edited by Barti66
Link to comment

Nema nadogradnje kad jednom uzmes :D

Uzmes DDR4 masinu I kad hoces DDR5 moras da menjas I cpu I MB I ram.

Tako da... ja bih uzeo

Ryzen 5 2600 ili neki 3xxx
odgovarajucu plocu
2x8GB RAM memorije
SSD M2 240/256GB

Kuciste i neko dobro napajanje recimo Cooler Master, ali vodi racuna da li ima konektore za Grafu koju zelis


Kad sve to stavis na papir, za razliku od osnovne sume kupi graficku

Link to comment

Da, tako nekako bih i išao i to sa grafom koju je Rene predložio.

Počeh sa Emmijem, preko kp... pa sve do Baita...svako ima ponešto ali je teško završiti sve na jednom mestu, mada mi to i nije pod obavezno ali jeste praktičnije.

Edited by Barti66
Link to comment

Moj "Mađar" radi, dao mi je ponude baš danas za dve komponente koje sam tražio, tako da ću ja verovatno sa ryzen 5 1400 i Asus Strix RX 480 na Ryzen 5 2600x i 5600 XT.

Link to comment
19 minutes ago, Mil@n said:

Moj "Mađar" radi, dao mi je ponude baš danas za dve komponente koje sam tražio, tako da ću ja verovatno sa ryzen 5 1400 i Asus Strix RX 480 na Ryzen 5 2600x i 5600 XT.

Daj kontakt na pp ako je dobar price 🤫

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Nema nadogradnje kad jednom uzmes :D

Uzmes DDR4 masinu I kad hoces DDR5 moras da menjas I cpu I MB I ram.

Tako da... ja bih uzeo

Ryzen 5 2600 ili neki 3xxx
odgovarajucu plocu
2x8GB RAM memorije
SSD M2 240/256GB

Kuciste i neko dobro napajanje recimo Cooler Master, ali vodi racuna da li ima konektore za Grafu koju zelis


Kad sve to stavis na papir, za razliku od osnovne sume kupi graficku

 

Ima, da ne poveruje čovek. AMD ima drugačiju politiku od prokletog Intela (gde se zna, nova generacija, novi slotovi), u moj stari Asus Prime se da ubosti Zen nove generacije.

Link to comment
3 hours ago, renne said:

1600 Af/2600 ~115
b450 najjeftinija na svetu sto nadjes ~ 55e
8GB ddr4 3200 ~35e
1660 super ~230e
thermaltake 500w rgb ~ 40e
kuciste bilo koje ~20e

Kao što su drugi rekli - 16gb ram.a, 3000/3200 (ryzen voli brzu memoriju) i ssd za operativni sistem

 

Ono što može biti varijacija je ryzen 3400g ili 3200g ako je lagani gaming - njihova integrisana grafika je OK. 

Link to comment

Ploca koja podrzava jedan tip RAM memorije, ne podrzava drugi tip. Sada je aktuelna DDR4 memorija, a u nekom trenutku ce krenuti DDR5. Tada ploca I procesor I RAM nece moci da se upgraduje, nego ce morati nova generacija procesora, ploca I RAM memorije.


Procesor AMD novije generacije rade na plocama koje su radile sa procesorima starije generacije, recimo Ryzen 3-5-7 generacija 1xxx, 2xxx I 3xxx rade na istim plocama, ali nisam siguran da ce procesori 4xxx raditi.

O tom upgradeu sam pricao

Link to comment
7 minutes ago, Anonymous said:

 

Ima, da ne poveruje čovek. AMD ima drugačiju politiku od prokletog Intela (gde se zna, nova generacija, novi slotovi), u moj stari Asus Prime se da ubosti Zen nove generacije.

Sledeća generacija (zen3) je poslednja koja će ići u AM4. Posle nje dolazi sve novo sa podrškom za ddr5 (valjda :) )

 

Mada, to se ionako retko radi - kupiš i teras, kad dodje vreme za novo, uzimaš sve novo. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...