Jump to content
IGNORED

beli ves - help!


ordi

Recommended Posts

Majstorski sam zeznula 3masine vesa, dok sam provalila sta je😥 

Prasak koji sam ubacivala direkt u bubanj ostavio je takve fleke da mi nije dobro.

Kao da sam zalivLa posteljinu crnim vinom. Uzas.

To sa bubnjem radim vec duze vreme i sve je bilo ok, dok 1nije.

Sad ne znam koji me je prasak sahranio, sumnjam na neki tecni ariel koji sam kupila na pijaci.

Drugi osumljiceni je tecni persil, a moze da se desi da je kriv i omeksivac?!?

Taj ves je verovatno zauvek izgubljen

Link to comment
  • 1 month later...
On 29. 5. 2023. at 17:44, Sara said:

Majstorski sam zeznula 3masine vesa, dok sam provalila sta je😥 

Prasak koji sam ubacivala direkt u bubanj ostavio je takve fleke da mi nije dobro.

Kao da sam zalivLa posteljinu crnim vinom. Uzas.

To sa bubnjem radim vec duze vreme i sve je bilo ok, dok 1nije.

Sad ne znam koji me je prasak sahranio, sumnjam na neki tecni ariel koji sam kupila na pijaci.

Drugi osumljiceni je tecni persil, a moze da se desi da je kriv i omeksivac?!?

Taj ves je verovatno zauvek izgubljen

 

Da li ti je masina sad cista?

Nije mi jasno na kraju da li koristis deterzdent (tecno) ili prasak, posto spominjes oba?

Probaj fleke da izvuces sa onim DMovim OXI praskom, spominjala sam ga skoro na temi, meni to izvlaci sve sta zamaste i oboje deca (uglavnom kuhinjske stolnjake i krpice, dakle pamucne stvari). Imas uputstvo koliko vode i praska da pomesas i koliko dugo da drzis stvari, zavisno od kategorije fleka. Ja bih uradila vise puta

 

---

 

Vezano za moju pricu sa pranjem crnog na 60 i 40. Dugo nisam nista sem sportske plastike i fleece jakni prala na 40. Pustim pre neki dan sareno na 40 zbog nekih majica i dosta stvari smrduckaju (to je pre bio slucaj samo sa crnim stvarima). Da li su nama toliko stare i iznosene neke stvari (moguce, ali i neke nove su mirisale kao i druge) ili je i masina pocela ipak da zeza malo? Nesto je ne percipiram kao narocito staru (20tak godina ima) Pustam barem jednom mesecno na 95 - kad se sakupe peskiri i krpe, a povremeno operem i masinu sa onim necim za pranje iz DMa. Filter se takodje proverava.

Link to comment

Ja perem belo na 60, sve ostalo na 40 ili 30. Omekšivač često ni ne stavljam (sin je imao neku atopijsku alergiju pa su savetovali da izbacimo/smanjimo).

I ništa ne smrdi. To prvi put u životu čujem da tek opran veš smrdi.

 

 

Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

Ja perem belo na 60, sve ostalo na 40 ili 30. Omekšivač često ni ne stavljam (sin je imao neku atopijsku alergiju pa su savetovali da izbacimo/smanjimo).

I ništa ne smrdi. To prvi put u životu čujem da tek opran veš smrdi.

 

 

Pisali smo vec na temi kada sam kukala za pomoc, tako da eto nije novost.

Omeksivac nisam koristila pre, sad skoro sam ga uzela zbog peskira ali redovno zaboravim da ga stavim, nemam to prosto "u rukama".

Link to comment

A kako smrdi? Na šta?

Možda jednostavno ne miriše dovoljno na sve one mirise koje stavljaju da bi se osećali bolje kad biramo te silne kućne hemije (što kaže moj muž, "to ti je sve jedna te ista tečnost za sudove :D")

Sećam se da su ovde neke forunašice pisale da, pored praška i omekšivača, dodatno kupuju i miris za veš, da još više miriše.

Ja kako sam starija sve više uprošćavam život. Sapun voda =čisto, aj ćao.

Link to comment
20 minutes ago, Tihajeza said:

A kako smrdi? Na šta?

Možda jednostavno ne miriše dovoljno na sve one mirise koje stavljaju da bi se osećali bolje kad biramo te silne kućne hemije (što kaže moj muž, "to ti je sve jedna te ista tečnost za sudove :D")

Sećam se da su ovde neke forunašice pisale da, pored praška i omekšivača, dodatno kupuju i miris za veš, da još više miriše.

Ja kako sam starija sve više uprošćavam život. Sapun voda =čisto, aj ćao.

 

malo vuče na vlagu, malo nije se dobro opralo

 

Odavde je krenulo pa ako imas volje, procitaj, i kako smo dosli do toga da je najvise do stvari. Od kada sam pocela da perem crno na 60 i ostavim bas te neke majice sa printovima za 40, crni ves vise ne smrdi.

 

Ja bas koristim najvise neke ekoloske praskove :rolleyes: koji ne mirisu nesto posebno (ako uopste), ali to radim vec dosta godina. Mozda je i u tome stvar. Uzela sam onda ove redovne iz DMa da vidim da li je u tome stvar, nasla sam i neke kao jastucice od Persila u ostavi pa i njih, ali sve je bilo isto sa crnom.

Imam jako osetljivo culo mirisa i sve mi je maltene napadno tako da nikako nije do neke navike za mirisima, nikad nisam ni koristila nista posebno.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Otkrila sam o cemu se radi  krivac je tecni Ariel kupljen na pijaci (Dusanovac) ocigledno laznjak tezak.  To me je muz nagovorio da uzmem, tad i nikad vise.

  • +1 4
  • Tužno 3
Link to comment
7 minutes ago, Sara said:

Otkrila sam o cemu se radi  krivac je tecni Ariel kupljen na pijaci (Dusanovac) ocigledno laznjak tezak.  To me je muz nagovorio da uzmem, tad i nikad vise.

A što ga stavljaš direktno u bubanj? 

Zar se tečni ne stavljaju isto u fiokicu? (Ja tako)

Možda baš je to problem, mašina ga meša s vodom pa baca na veš, a ti direkt koncentrat po vešu. Nagađam...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Sara said:

Otkrila sam o cemu se radi  krivac je tecni Ariel kupljen na pijaci (Dusanovac) ocigledno laznjak tezak.  To me je muz nagovorio da uzmem, tad i nikad vise.

Meni je Ariel (prasak ne tecni) upropastio jednom gomilu stvari na belom vesu. Vise ga ne kupujem. To su neke crno sive fleke koje je nemoguce skinuti. Svasta sam probala 

Link to comment
32 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Zašto samo žene pišu na topiku o pranju vesa. To je rodni stereotip!

ja npr koristim samo 1/3 do 1/2 mere onog tečnog deterdženta

 

sve preko je navlaka proizvođača zarad veće potrošnje

:fantom:

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Meni je Ariel (prasak ne tecni) upropastio jednom gomilu stvari na belom vesu. Vise ga ne kupujem. To su neke crno sive fleke koje je nemoguce skinuti. Svasta sam probala 

Bas takve, kao od crnog vina.

grozno izgleda po carsafima

Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

A što ga stavljaš direktno u bubanj? 

Zar se tečni ne stavljaju isto u fiokicu? (Ja tako)

Možda baš je to problem, mašina ga meša s vodom pa baca na veš, a ti direkt koncentrat po vešu. Nagađam...

Ovde procitala da moze I tako 

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

ja npr koristim samo 1/3 do 1/2 mere onog tečnog deterdženta

 

sve preko je navlaka proizvođača zarad veće potrošnje

:fantom:

 

kupila sam feri za sudove u novom pakovanju pa sam te se setila. možeš da sipaš i mikrolitar ako želiš.

mislim se, šta li kaže simović zašto ovi rade protiv sebe :lol:

585098011_0_150x150.jpg?identifier=36067

Link to comment
4 minutes ago, slepa živana said:

kupila sam feri za sudove u novom pakovanju pa sam te se setila. možeš da sipaš i mikrolitar ako želiš.

mislim se, šta li kaže simović zašto ovi rade protiv sebe :lol:

 

tako rade da te navuku, a onda prošire rupu za sipanje

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...