Jump to content
IGNORED

beli ves - help!


ordi

Recommended Posts

21 minutes ago, gospa buba said:

peri opet. i opet.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

A da probam da povadim nečim pre pranja?

Link to comment

pa jel deluje da moze da se izvadi ili cesh kao pepeljuga do ponoci? unsure.gif

ja bih stavila ponovo u mashinu, ali iz 2 puta, po pola prvobitne kolichine, da cirkulishe vishe vode. pod uslovom da mashna nije neko pametno govno pa podeshava vodu po tezini punjenja dry.png

sve ovo u smislu da ne dangubish dok mislish shta cesh. radna zeno :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nije beli veš. 

Oprala sam jaknu koja se linja i sad su mi sve koje sam stavila s njom u mašinu pune "dlaka" iz nje. Šta da radim??

:isuse:

 

Valjak lepljivi i udri, sigurno će se skinuti bar nešto. Možda ima u pet šopovima nešto efikasnije za de-dlakiranje. 

Edited by Valkyrie
  • +1 1
Link to comment

uzneš onaj široki selotejp i cm2 po cm2

 

nema druge, ja sam ovog proleća morao da se oprostim od super jakne za kišu, odveć matore, oprao sam je, a ona je bila sa unutrašnje strane impregnirana i ta impregnacija je popucala i počela da se ljušti. šta god da sam obukao ispod bilo je posuto tim šljokicama od impregnacije

 

nije joj bilo leka ni posle nekoliko pranja

  • +1 2
Link to comment

naravno, zavisi kolko ti je shta bitno, npr posle ove ideje sa selotejpom ja bacam sve ne pitam [emoji38]ol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





  • +1 1
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment

postoji sredstvo-prašak za rastvaranje dlaka ljubimaca. 

sipa se pre pranja u mašinu. 

kesica po mašini veša.

ne znam da li ga ima kod nas.

postoji i neki čudan plastični predmet koji prikuplja dlake dok se veš pere. 

verovatno ima kod nas, negde mi je iskakalo, možda instagram.

i, naravno, ovo što preporučuje @kud u maglu Simoviću 

  • Hvala 1
Link to comment

Joj ali jakna koja je najdlakavija mi je skoro skroz nova. Mislim da ću uspeti da poskidam jer je glatka. Sama dlakava jakna je najgore prošla, sad je kao natapirana ovca :sad:

@kums

Te jakne što počnu da se ljušte, imam tako dečje, nema od njih ništa, samo poćnu da zagađuju sve ostalo.

 

edit. @beta kentaurida da, sad sam se i ja setila te kuglice. Probaću da nađem. Ovaj prašak ne znam da li ima smisla ako je veštački materijal?

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
  • 7 months later...

Nije beli, vec crni - pravi probleme. Sad cu da razmisljam naglas pa ako ima neko nesto da kaze, priti pliz!

 

Vec neko vreme crne stvari smrduckaju posle pranja. Ne kada se posle izluftiraju i osuse, vec tad tik posle vadjenja iz masine. Luftiranje i susenje je sad tokom zime otezano jer je mnogo vlazno (susimo ves u prostoriji predvidjenoj na to, na zici, prostorija ima prozor koji je otvoren sve vreme) ali generalno kada posle ispeglam stvari, ne osecam vise nista kod vecine, eventualno kod nekoliko stvari.

 

Probala sam razne deterdzente (što prasak što tecno, što skupo što jeftino, što ekoloski što persil) i isti je rezultat.

Masina je cista. Prvo sam je oprala onim starinskim (soda bikarbona i sirce), oprala i gumu iako nije bilo niceg na njoj. Nije mnogo pomoglo. Kupila u DM-u neku njihovu tecnost za pranje masine i uradila sve po uputstvu. Prva crna masina posle toga je bila bez mirisa. Vec druga - ponovo malo smrduckaju stvari. Sama masina dakle NE, vec samo stvari. Sta ovo implicira?

 

Stvari su pamuk, perem uglavnom na 40 stepeni. Gledam da je nikad ne prepunim, jednom sam stavila i odokativno 2/3 masine i opet isto.

 

Da li ovo upucuje na problem sa masinom ili sa stvarima ili mi nesto gadno promice?

 

Masina je stara kao Hrist, ali sve ostale boje i programi dobro rade (najvise se pere sareno na 60 stepeni). Mi imamo jednu noviju masinu koju nam je dao prijatelj, i razmisljam da nateram muza da je prikaci, jer sam vec poludela.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...