Jump to content
IGNORED

beli ves - help!


ordi

Recommended Posts

E za svetlo i 60/90 ovaj genijalni:

 

 

denkmit-detergent-za-pranje-belog-vesa.thumb.png.700b3b025c2ba409fa9e216c3f83cb51.png

 

 

A za obojeno i tamnije rotiram: 

 

 

denkmit-detergent-za-pranje-vesa-u-boji-1-35kg.thumb.png.1342cc7f1b05b03b19284ab71997b49b.png

 

denkmit-ultra-sensitive-tecni-detergent-za-sareni-ves.thumb.png.d56eddb468a74657bdb3712ee72acd99.pngdenkmit-color-care-losion-za-pranje-finog-i-osjetljivog-rublja-1-5-l.thumb.png.d9e8146af965b350cc1d6181a148ab69.png

 

 

I te njihove tečne varijante i svi su mi odlični. 

 

E: koliki post :0

 

Edited by Taihoskopija
  • Hvala 2
Link to comment

 

@Sandradjer

 

 

E jeste, ovi za obojeni veš su često povoljniji od Pervol/Persil varijante, a ovaj praškasti u startu deluje skuplje u odnosu na kilažu, ali ga treba mnogo mnogo manje (tipa tri supene kašike na punu mašinu) i pere kao zmaj i kesa traje sto godina i to ispadne najpovoljnije u zbiru. Javi utiske! :nobles:

  • Hvala 2
Link to comment

Hvala i od mene @Taihoskopija

Nisam kupovala DM praškove ali ovo anti-grau na zelenoj kesi deluje obećavajuće pa ću ga obavezno kupiti. 

Od praškastih koristim Persil Vernel, onaj turski, što ga ima samo u Amanu jer je za tursko tržište. Pere apsolutno sve, tipa kasno uočenu i netretiranu fleku od bolonjeza, to ne skidaju ni kapsule sasvim. 

  • Wub 1
Link to comment
22 minutes ago, Sandradjer said:

Nisam ni znala za tu varijantu persila za tursko trziste.

Prelazim na ove iz dm-a. Samo ne smem da kupim dok ne istrosim zalihe

To je ovaj, ruža

spacer.png

 

Ja sam počela da ga kupujem jer miriše mnogo lepo i dugotrajno a onda sam počela svašta njim da perem jer evidentno kvalitetnije to obavlja od nekih za "domaće" tržište. Nije da sam iznenađena, though, masa stvari što se nama šalje je škart.

 

Kupi te DM, nikad dovoljno hemije ukući :džanki:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Kako rade kapsule (ako se tako kaze) sto idu direktno u masinu? To je svakako lakse kupiti i doneti kuci od vrece praska

 

Edited by Sandradjer
Link to comment
19 minutes ago, Sandradjer said:

Sve me zanima ako te ne mrzi da pises 

:s_w: mene da mrzi da pišem o pranju veša?! Nikad!

 

Kapsule su praktične, stavi se jedna pozadi na dno mašine, pa veš normalno natrpaš i peri. Većina ih ima već omekšivač u sebi pa ga neki ne dodaju zasebno a neke kapsule imaju i skidač fleka u sebi i koriste se uz program pretpranja za jako zaprljane stvari. Cena im, naravno, zavisi i od toga koliko su nabudžene.

Moje iskustvo s njima je da lepo peru uobičajeno zaprljane stvari na običnim temperaturama (30-40-60) i ne štete šarenoj i osetljivoj tkanini. Jače fleke ne skidaju bez pomoći zasebnog sredstva. 

Praškasti deterdžent je meni ipak zakon za pranje donjeg veša, peškira, posteljine, kuhinjskih krpa i stolnjaka.. Pere agresivnije, razbija fleke, ne ostavlja veš "masnjikavim" kao tečni ili kapsule koji nisu isprani dobro. 

 

Za svilene, najlon i druge specifične tkanine, predlažem korišćenje baš namenskih deterdženata ili čisto tečnog uz adekvatan program na mašini. 

Dodatno, meni je super higijenska tečnost iz Lidla (Formil) koja se dodaje u pranje i ima dezinfekciono dejstvo. Naći ću posle sliku da ti pokažem na šta mislim. 

spacer.png

Edited by Valkyrie
Slika
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

po gradu ima  onih radnjica što prodaju italijanska sredstva za pranje. Imaju ceo asortiman dash-a. Između ostalog imaju i ovo

 

https://postimg.cc/p92x0s9j

 

Super je za beli veš. Jedna kašika se doda i to je to. Takođe, ne potcenjujte moć obične sode bikarbone, pogotovo pri ovako tvrdoj vodi kao što je u BG 

Edited by dùda
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...