Jump to content
IGNORED

beli ves - help!


ordi

Recommended Posts

to ne radi nishta. jednako i malo manje ne radi nishta onaj neki dm-ov ekvivalent, ali za drastichno manje para. ja se to svako malo nalozim pa obrnem krug. za belo, naravno.

ovo kod tamnog pamuka, mislim da nije do kolichine prashka, prosto vreme uchini svoje, stvari se taloze i impregniraju u tekstil kad se ne 'otkuva' ljucki. ja svakako poteram i crno na 60 s vremena na vreme. pa dok traje.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

U zivotu nisam oprala sareni ves na 60, uglavnom na 30 ili max 40 samo dodam opciju pretpranje i vise vode. Gledam etiketu😟 Sad cu da cepnem 60 bas da vidim

Al ako userem  ima da me likvidiraju.

Najvise se osecaju crne sportske stvari, posle treninga ili fudbala, imam neki kao sport program, traje oko sat vremena, ali nekad se pitam jel uopste oprano, i da li sam zaboravila da stavim prasak.

 

1.) protiv smrada masine mi se najefikasnije pokazalo da sto cesce drzim vrata masine otvorena

2.) svi savetuju sodu i sirce (sirce ok) majstor je mojoj drugarici rekao da je unistila glanc novu masinu jer je sipala sodu, navodno nove masine imaju neke materijale za koje je soda smrt. Ne znam da li je to tacno.

3.) ja sam zavisnik od onih maramica skljupljaca boja, nekad ubacim i vise komada

 

  • +1 1
Link to comment

soda ti razjebe gumu, ako je soda ono što normalni ljudi zovu soda

 

omekšivači vode protiv kamenca, ono tipa kalgon

 

deterdžent da pere, mislim da su tečni manje čvrsti

 

suva mašina protiv buđi i to je to

 

sve ostalo je sviranje mašini

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

@Sara Nemam ja problem da se masina oseca, nego samo same crne/tamne stvari. Uvek ostavim i vrata i ladicu otvorenu. A tu ladicu u kojoj ti se osusio mokri prasak izvadis pa je stavi u vodu da smeksa neko duze vreme, mislim da sirce u vodi pomaze. To ti se desava jer je prasak ili jako fin (imala takav slucaj, jako cudan i paperjast prasak, pa sam ga stavila direktno u bubanj, sto je inace i stajalo kao preporuka) ili zbog pranja na kracim programima gde slabije povuce prasak. I sam prasak treba da ti bude suv bez vlage u sebi. Kao i osusena ladica, ali o tome vec vodis racuna.

 

Nisam jos prala tamni ves pa nemam izvestaj, a verujem da je ovo Bubino.

 

Ako pricate o ovom DM-ovom prasku za izbeljivanje od fleka, "Oxi Power Weiß" meni radi posao? Potopim sa tim po uputstvu 6-12 sati (nakon cega krpice jos uvek imaju fleke po sebi), stavim onda u masinu na iskuvavanje (samo redovni prasak, ne i ovo) i fleke od hrane na krpicama kojima se deca brisu nestanu. Ne radim to svaki put, vec kad se nakupi vise fleka. Ali u komentarima na proizvod vidim vise njih koji se zale da im lose radi, da su neke stvari pozutele, mada ne pise i na kojoj temp su prali... Ne znam sta da kazem.

Koristimo i DM-ov omeksivac vode jer imamo vodu sa nadrealnom kolicinom kamenca.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Oko održavanja mašine: posle svakog pranja operemo ladicu za deterdžent i omekšivač. Izvučemo onaj plovak (ukoliko postoji na ladici, pa i njega operemo. Unutrašnjost prostora za ladicu osušimo truleksom ali i unutrašnju stranu vrata mašine i naročito prostora koji je deo gume za zaptivanje između vrata i bubnja. Tako eliminišemo mogućnost da se zaostala voda usmrdi.

 

Za vonj veša smo primetili da ga u velikom broju slučajeva nema kada uspemo da ga osušimo na spoljnom vazduhu - to znači da se tada brzo i potpuno osuši. Vonj se pojavi kada, bar tako mislimo, pokupimo i složimo nedovoljno suv veš.

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, gospa buba said:


ovo kod tamnog pamuka, mislim da nije do kolichine prashka,
 

ja sam preporučila veću količinu praška prosto iz eksperimentalnog iskustva

 

- kad ja perem veš, još mi se nikada to nije desilo (ni sa kojom bojom niti vrstom veša)

- kad muž opere veš, ponekad se desi to o čemu pričate (malo vlaga malo nedefinisano), mada ne uvek

- generalno, ja stavljam više praška

 

pa sam iz toga izvukla zaključak

Link to comment
15 hours ago, Taihoskopija said:

Meni tako na prigušenu vlagu i zaboravljenu buđ zna da smrdi tamni veš ako se pere tečnim Pervolom i Persilom duže vreme. 

Koje praskove koristis? 

Kupujem taj Persil onako po navici stalno.

Oprala sam neku belu duksericu pamucnu Arielom i dobila je neke sive fleke, a nova je bila. Ko zna gde sve to stoji dok ne dodje u prodaju. Posle presla na Persil i ne menjam, a trebalo bi 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...