Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

3 hours ago, Filozof manijak said:

Doći će i ovde, malo malo pa čujem ruski na ulici. 

Ili je možda ukrajinski? :unsure:

 

I ja malopre čula na više mesta na ulici, puno brdo

Link to comment
21 hours ago, radnik said:

Otprilike ovo sto Plajvi napisa plus neki inzenjeri i sl.

bio je jutros gost u jutarnjem programu neki menadžer i citieksperta, to je najjači sajt za izdavanje u beogradu i novom sadu. rekao je da su to ovi koje vi spominjete, plus oni koji rade za svetske firme koje im plaćaju za sada stanove za stanovanje, da bi mogli da rade i primaju pare, ali polako počinju da iznajmljuju i poslovne prostore. valjda još čekaju da vide da li će rat brzo da se završi. 

17 hours ago, ivy said:

sto sad kad ja imam gajbu za izdavanje ne dodju u Novi Sad  :dry:

i u novom sadu je velika potražnja a spomenuli si i unutrašnjost srbije, dobro opremljene kuće i slično...

citiekspert od stanodavaca uzima proviziju u visini kirije, a podstanarima ništa... ostale agencije to valjda dele na pola, pa vidi šta ti se više isplati ako hoćeš svog rusa

 

edit

rekao je da ih je zasada već ovde par hiljada i da im je platežna moć između 500 i 1500 evra.

Edited by slepa živana
Link to comment

Pa ni to nije običan narod, ne kažem da je IT sad neki celebrity level status ali ti koji mogu da plaćaju kirije od 500-1000€ u Bg su ipak nešto bogatiji deo ruskog društva. 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, slepa živana said:

 

rekao je da ih je zasada već ovde par hiljada i da im je platežna moć između 500 i 1500 evra.

 

Kad rasparamo sarmu,Srbija uvek nekako dobije kupus...u ovom slucaju, boraniju.

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Pa ni to nije običan narod, ne kažem da je IT sad neki celebrity level status ali ti koji mogu da plaćaju kirije od 500-1000€ u Bg su ipak nešto bogatiji deo ruskog društva.

Moskva i Piter su recimo neuporedivo skuplji od Srbije, ne znam sad kako je u ostatku Rusije, ali ne verujem da je drastično jeftinije, tako da mislim da su ti koji dolaze mlađi ljudi koji rade preko interneta ili su tako neki IT, u svakom slučaju ne neko ko radi u Rusiji u državnoj firmi, već neko ko ima svoj uhodan posao i klijentelu. Dakle ti mlađi ne moraju nužno da su bogati po ruskim standardima, ali ako su živeli tamo pristojno a ovde im je samo bolje, tj jeftinije je...

Link to comment

ma necu da sam alava,izdali smo stan sinu naseg prijatelja pa cemo videti..sto je super jer je van oglasa,nekome koga poznajemo i u prilicno kratkom roku...a Rusi ionako traze verovatno high end namestene stanove a trenutno nemamo para za to pa izdajemo polunamesten...

Link to comment
On 24.3.2022. at 13:06, Plajvi said:

Verovatno IT-evci i ostali frilenseri, stopiran swift i ne mogu da naplate usluge od inostranih klijenata, pa moraju da se sele iz Rusije da ne bi gubili sljaku i klijente. 

swift je stopiran za 7 ruskih i 3 beloruske banke. f-onise i dalje, raiff odavde pusta placanja u roku od 2 dana, otp sporije, i valjda banca intesa takodje sporije.

samo da roba i lice/pravno lice koje prima nije pod sankcijama (usluge nisam video na spisku eu sankcija, realno je da ih nema).

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, ivy said:

ma necu da sam alava,izdali smo stan sinu naseg prijatelja pa cemo videti..sto je super jer je van oglasa,nekome koga poznajemo i u prilicno kratkom roku...a Rusi ionako traze verovatno high end namestene stanove a trenutno nemamo para za to pa izdajemo polunamesten...

ne razumem se u ekonomiju pa ne znam koliko vremena treba da prođe da bi se ovako nešto odrazilo na celo tržište. s jedne strane, to što kažeš ti nabudženi stanovi će sad prvi da odu, ali u nekom trenutku će to verovatno podići cenu i običnim stanovima.

s rduge strane, ja sam početkom meseca otkazala stan koji iznajmljujem za 250 evra. gazdarica je podigla kiriju na 300 i u prve 3 nedelje se javio samo jedan čovek da pogleda. prošli vikend je pogledalo još dvoje i nije im odgovarao, a večeras je trebala da dođe neka ruskinja kojoj je trebalo da se danas useli, kupuje stan pa dok ne završi s tim... pa je odustala jer ja izlazim tek u nedelju.

nešto mi se tu ne uklapa

 

  • +1 2
Link to comment

lokalac ovdašnji, zemunac inače, prodaje kuću za 35K€. prizemna trosobna kuća sa etažnim grejanjem i hektarom zemlje, što okućnica, što bašta, što livada. ja mu reko za ruse, obnoviće oglas.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...