Jump to content
IGNORED

iznajmljivanje stana


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

3 hours ago, dùda said:

Da ali u savremenim stanovima su kuhinje uglavnom ne više od 5-6 kvm. 9 baš retko. I onda to odvajanje osobe koja sprema hranu je nehumano. 

Ja nešto ne videh u poslednje vreme kuhinju u koju staje i sto i divan.

A ako treba da biram otvorenu kuhinju i kuhinju od 5 kvm, onda zbilja nemam dilemu.

Danas se proizvode i baš moćni aspiratori.

A sarma, pa to može da se krčka i na terasi :D

 

Ne mislim da treba i divan da nadje mesto, samo sam dala primer kako je bilo kod mojih. I istorijski gledano jeste se zivot odvijao tamo gde je ognjiste i spremanje klope :)

 

Ne znam mnogo o (novo)gradnji kod nas, ali u Nemackoj smo tokom ove tri+ godine trazenja videli sva tri modela kujni (te od 6-10 kvadrata koje su samo za elemente i kuvanje jer su prosto dugacke a uzane pa ne moze nista drugo, onda one sa slicnom kvadraturom u koje se moze staviti stocic i te gde su dnevna soba i kuhinjski deo zajedno) i kod bas nove novogradnje (starost zgrada do 5 godina) upravo vodi tvoj omiljeni stil, dakle gde je sve spojeno. Razlog tome je ovde sigurno i usteda u zidovima, prozorima - generalno kvadratima, da bi onda imao u 30-35 kvadrata i dnevnu i kuhinju. Zgrade iz 70tih vode sa tim da imaju postenu kujnu.

I svi, bas svi, agenti bi nam ponavljali tu istu mantru "danas se proizvode mocni aspiratori", sto je mozda i moguce ali mi licno se ne bismo igrali sa istrazivanjem n aspiratora, a i prosto volimo da imamo odvojeni deo u svakom slucaju.

 

Mi smo na kraju nasli stan za nas, i uspeli smo da u kuhinju od nesto manje od 9 kvadrata (koja je vec bila nazovi renovirana za prodaju sa novim elementima i rasporedom, koji nama uopste nisu odgovarali, jos stavili tu modernu samoubilacku misprdifarba boju, ali rusiti tek novu kujnu, koju smo kroz cenu i morali platiti, nam je bilo suludo) stavimo stocic koji nas troje opsluzuje svakodnevno, a inace se izvlaci tako da za njim mogu stati cetiri prosecno gradjene osobe koje se vole + dete na cosku u svojoj stolici. Mnogo sam srecna zbog toga. :)

 

//Krckanje na terasi ovde ne bi bilo moguce, kapiram da bi nas iste komsije prijavile koje su se zalile sto smo u zajednicku bastu stavili trampolinu za svu decu iz naseg kruga zgrada (cetiri porodice). Jednom mi prisla komsinica, i kaze onako glasom bez zelje da me uvredi ali da ne moze da precuti: "nemojte da se ljutite, ali moram Vam ovo reci: jednom ste kuvali nesto sto je smrdelo kao mrtva riba, i to u 22h uvece. Mi smo tada sedeli na terasi i sve je otislo kod nas, pa Vas molim, da kada takvo nesto kuvate, radite to malo ranije, pre nego sto mi uzmemo da vetrimo stan pred spavanje". I mene bilo stid, i razmisljam, sta je to toliko moglo da smrdi, jer jeste, veoma cesto kuvam tako kasno, kad se setih da je to moralo biti onda kada sam zapalila plasticnu ciniju na sporetu. :isuse: Interesantno je bilo videti da su otvoreni prozor i aspirator bolje i brze izvukli taj toksicni miris nego redovni od dinstanja crnog luka.


 

3 hours ago, namenski said:

Ziv nisam da se ovo oko kujne ne pretvori u politiku, dolaske/odlaske, pitanja mod timu, taj rad...:ph34r:

 

Od kad ste ovako svi postali osetljivi? Tu smo da pricamo, zar ne?

 

 

Link to comment
34 minutes ago, maheem said:

Šta bi na kraju sa trampolinom?

Pa ok je ako se samo tada žalila a ne češće, znači miris hrane im i ne smeta već samo večeri kada si na plastičnoj dijeti.

 

Nije ista komsinica u pitanju, ova je skroz fina zena.

 

Rat i mir:

Istampali smo upitnike upravo koje planiramo da stavimo na obavestajne table u zgradama (cetiri spojene zgrade su u pitanju, mi svi po prizemljima imamo svoje baste, pa iza njih stoji jedna dugacka zajednicka basta, u kojoj nema niceg, samo zbunje i trava i niko je ne koristi ni za sta, od kako su izgradjene 90tih - rekose komsije koje su tu od tad), da vidimo koliko ljudi ima ili nema nista protiv toga da se stvari za decu drze u zajednickoj basti.

Kako je to sve krenulo: mi smo se preselili u sred epidemije, nismo nesto mnogo ni bili u soptsvenoj basti jer ovog malog nije drzalo mesto. Onda smo u maju unajmili bastovana da nam raskrci dzunglu i zaraslu bastu, jer je stan bio prazan preko godinu dana pa nije bas izgledalo tako prijateljski :D i u toku toga nam pridje komsija iz druge pripadajuce zgrade, predstavi se i rece da je on ~predsednik kucnog saveta vlasnika stanova (zgrade su mesane, ima vlasnika  i podstanara) i da, posto vidi da smo jos jedna porodica sa decom a zna da je pre bilo pitanja da se stavi neka ljuljaska u zajednicki deo, mi slobodno smemo da stavimo nasu pentralicu u zajednicki deo, ako cemo se mi brinuti o tome, kao i da bude jasno da tu ako se neko povredi, moramo mi da odgovoramo o tome tako da treba da obavestimo sve one koji bi da ucestvuju u tome. Nama to bilo bas super, nudili smo tokom prolecnog zatvaranja i ostalim komsijama da posalju decu da se malo izdjipaju na toj pentralici (posto su igralista bila zakljucana pa je svoj deci nedostajalo malo vratolomija) ali naravno da je ljudima glupo da udju u nasu bastu kad mi nismo tu, tek smo se i upoznali. Javismo ostalim komsijama da svi smeju da koriste tu, kao i njihovi gosti sa decom, ali da je takva i takva stvar. Onda su druge komsije stavile mali sanduk sa peskom, trece izbacile one ogromne kamione i bagere, i to je tako stajalo tokom leta i koristilo se tu i tamo. Ne mogu reci da je bilo bucno vise od jednom, kada smo se svi skupili tu dole i vise glasno se smejali mi odrasli nego deca, ovako bi tu bilo po dvoje-troje dece, uglavnom ili jos jedan od komsija ili jos dvoje sa nase strane. Dakle nikakve velike zurke ili slicno, vec su se deca igrala i to ne vise od sat vremena u cugu - ne bi im to drzalo paznju jer imaju mnogo bolje igraliste iza coska, na ni 3 minuta hoda. I onda u oktobru u nekoj komsijskoj grupi ponudi jedna zena njihovu staru trampolinu od 3m na poklon, deci vise ne treba. Mi se organizujemo i pokupimo je od nje, namontiramo isto u toj zajednickoj basti i tog popodneva pozovemo jos dvoje Koletovih drugara da se izdjipaju. Sutradan nam zvoni predsednik kucnog saveta, neko se zalio, moramo da vratimo sve u svoje baste. Mi delimicno zgranuti - on nam je na prvom mestu i rekao da upravo smemo to da uradimo.

 

Ja nesto mislim da ne moze jedan ili dvoje vlasnika da stavi veto na ovo, te hocemo da ispitamo kakvo je generalno misljenje pucanstva. Ako je zbilja do toga da samo tim namcorima smeta, videcemo sta mozemo da uradimo. Znas kako ti je to, sigurnost na prvom mestu, da se zna red a i odredjeni namcori ne vole da se deca tu motaju, to je to. Mozda misle da ce stalno biti guzve iako su videli da je bilo prilicno mirno. To mi je vec jedna komsinica (sama Nemica) rekla, mada je ona uspela da ovo isto uradi u njenom krugu zgrada, isti broj stanova je u pitanju kao i u nase cetiri. Ovi se mogu vaditi na to da se dete moze povrediti i ko ce onda da snosi odgovornost. :isuse: Ja mislim da u tom slucaju samo treba da stavimo neku tablu na kojoj ce pisati da je namenjeno stanarima zgrade i njihovim prijateljima koji su zajedno sa njima, uz sopstvenu odgovornost, i da je to - to. Takve table vidjamo na n mesta.

 

Drzi palceve!

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
Link to comment
  • 2 months later...
7 hours ago, ivy said:

kakvo je stanje na trzistu izdavanja praznih stanova?

 

po mom iskustvu, barem u beogradu, prazni stanovi su uvek malo skuplji od "nameštenih".

Link to comment

pa to nema logike :unsure:

 

ali ok,nisam strucnjak...nego mislila sam u smislu jel se izdaju lakse ili teze od namestenih?

jel ima potraznje,jel ima ljudi koji se sele sa komplet namestajem i takoto..nemam pojma sta je outthere :D

Edited by ivy
Link to comment
32 minutes ago, ivy said:

pa to nema logike :unsure:

 

ali ok,nisam strucnjak...nego mislila sam u smislu jel se izdaju lakse ili teze od namestenih?

jel ima potraznje,jel ima ljudi koji se sele sa komplet namestajem i takoto..nemam pojma sta je outthere :D

pošto sam ja s druge strane to jest podstanar, ne bih znala iz prve ruke, ali ne verujem da se teže izdaju jer ih je jako malo u ponudi, a svakako postoje ljudi kojima su potrebni.

što se tiče potražnje, nekima su prazni stanovi potrebni za kanc, za rad, a s druge strane u "nameštenim" stanovima najčešće nema mesta da se ubaci nešto što je nekom neophodno, tipa radni sto i polica za knjige, krevetac. 

prošlog leta sam čula još jedan argument, pitala sam jednog stanodavca, da li bi izneo jedan trosed jer mi treba prostor za radni sto... rekao mi je da ne voli da podstanari unose svoj nameštaj, jer ako bi bilo problema sa neplaćanjem, ne bi mogao da zameni bravu i da im izbaci stvari u hodnik. 

 

najbolje pogledaj na sajtu halo oglasi pa ćeš i sama videti kolika je ponuda i odnos cena.

Link to comment

moje podstanarsko iskustvo je da ćeš pre naći jednoroga nego nenamešten stan u beogradu

(dakle stan koji ima samo kuhinjske elemente i uređaje i veš mašinu).

 

a meni je potreban isključivo takav stan jer mi se nameštaj koji se može naći u većini ponude za iznajmljivanje blago rečeno gadi.

mrzim selidbe i preseljenja, mrzim sve u vezi sa iznajmljivanjem stanova i selidbom.

 

  • +1 3
Link to comment
  • 4 weeks later...

@pt 2.0

 

ja mislim da u ,,nenamesten,, stan ne idu uredjaji..samo ugradna kuhinja i nista vise..

 

 

pa evo sad kad budemo imali taj neki stan pa kad ga budemo iznajmljivali ja razmisljam da bi trebalo da ide ili skroz nenamesten znaci samo ugradjena kuhinja ili skroz namesten sa sve krevetima,sofom,stolom,stolicama i uredjajima...nekako mi je tesko zamisliti nesto izmedju....

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...