Jump to content
IGNORED

Stadioni


Recommended Posts

Filip ii makedonski, otac AleksandrovPoljudska lipoticaStoziceMajka MaraKantridaKosevoMax&peaceArmijski pasnjak
Mariborski Ljudski vrt zasluzuje da se spomene...14mq52h.jpg1zpozs3.jpg2zi6m81.jpg2iau83s.jpg25znucw.jpg
Link to comment

Da, da, da, renovirani Ljudski vrt je keva. Slovenci objasnili sa svežim stadionima, ovo sve ostalo što pominjete je stara škola i gotovo sigurno se neće uskoro praviti išta slično.Dodao bih skromniji primer - balkanskom fudbalu treba više ovakvih minijatura, sramota je kakve sve rupčine sada služe kao stadioni, a ovaj model restauracije je skroz pristojan...

Link to comment
pravda ya kantridu koja mora negde da se umuva. a ni koševo nije za bacit.
:) Kantrida je stvarno nešto neverovatno. Čuo da će da prave novi stadion, valjda za Mediteranske igre. Šteta. Koševo mi je uvek više ličilo na JNA nego na Rupu.Meni se svidja stadion Čelika iz Zenice. Volim kada nema atletsku stazu, sorry Roger.1183_1276878755.jpgU poslednje vreme postalo je popularno da se ide po Evropi na razne utakmice, naročito nižih liga, da se slikaju stadioni, skupljaju ulaznice... Ima gomila stranih internet stranica na kojima možemo videti stadione malih klubova iz Belgije, Nemačke, Engleske, Finske...Neki ludi Englez je bio i na Voždovcu, u Kuli, na Sindjeliću i Zemunu. To putešestvije i slikanje stadiona je postalo pravi sport, nešto slično kao i ono sa devojkama na veš mašinama.Par stadiona:TSV Fichte HagenSuduva Marijampole LitvanijaPamvlachiakos grčka 4. ligaTorpedo Zhodino - BelorusijaSporting Ciutat de PalmaNK Bela Krajina - SlovenijaSindjelić - BeogradPetrovac - MontenegroLecco - ItaliaCanvey Island FC - EnglandFC 04 Rastatt - Germany
Link to comment
:) Ugore, pitaj nekog starijeg...Na stajanju istok su bili domaći navijači, ali jug nije postojao, Krivina koja je danas jug se isto zvala "stajanje - istok" i mi smo uvek bili na toj donjoj tribini. Desno od nas su bili BBB. Razdvajali su nas kordoni policije i veliki prazan prostor izmedju. Ove karte što sam pokazao su moje karte. Imam neke slike sa Maksimira slikane ispred stadiona i na toj tribini, okačiću kada ih nadjem. Klopu na poluvremenu smo kupovali na istom mestu sa navijačima Dinama, bilo je i nekih sranja, ali ništa ozbiljno jer je tu bilo dosta policije. Više je frke bilo u Maksimirskoj šumi kod restorana i to pre tekme.Inače, Dinamov stadion je jedan od najružnijih na kome sam bio. Svaka tribina je bila različita i priča za sebe, kao da su te 4 tribine donete sa 4 različita stadiona. Ko je projektovao taj stadion je bio ili stalno pijan ili lud. Neverovatno arhitektonsko rešenje.E da, uvek smo imali veliko poštovanje prema Dinamovom zapadu i starijim navijačima. Kada ta tribina zagrmi sav se naježiš zbog neverovatne akustike. Nikada ni na jednom stadionu nisam čuo takvu buku.
Ajmo ispočetka, u raspravu sam se uključio nakon tvrdnje da su Delije bile na istoku. Dakle očito je da nisu bile na istoku, budući ima slika na kojoj se vidi da su na jugu, gornjem i donjem dijelu. Gornji dio juga je dovršen, čini mi se, za univerzijadu. Dakle tada očigledno postoje istok, istok stajanje i jug i donji dio juga, ja tvrdim jug stajanje, ti tvrdiš istok stajanje. Ima smisla da se taj dio prije dovršetka juga zvao istok stajanje, budući se fizički nastavlja na istok, ali nakon dovršetka juga to više ne bi nikako trebao biti istok stajanje. Dakle, tvrdio sam, i dalje tvrdim da Delije nisu bile na istoku(istok stajanje), nego na doljnem dijelu juga, za koji sam 99 posto uvjeren da se i zvao jug stajanje.
Link to comment
Ajmo ispočetka, u raspravu sam se uključio nakon tvrdnje da su Delije bile na istoku. Dakle očito je da nisu bile na istoku, budući ima slika na kojoj se vidi da su na jugu, gornjem i donjem dijelu. Gornji dio juga je dovršen, čini mi se, za univerzijadu. Dakle tada očigledno postoje istok, istok stajanje i jug i donji dio juga, ja tvrdim jug stajanje, ti tvrdiš istok stajanje. Ima smisla da se taj dio prije dovršetka juga zvao istok stajanje, budući se fizički nastavlja na istok, ali nakon dovršetka juga to više ne bi nikako trebao biti istok stajanje. Dakle, tvrdio sam, i dalje tvrdim da Delije nisu bile na istoku(istok stajanje), nego na doljnem dijelu juga, za koji sam 99 posto uvjeren da se i zvao jug stajanje.
Sve si u pravu. Gostujući navijači su bili na južnoj strani stadiona, ali za donji deo te tribine morao si kupiti kartu "stajanje - istok" i to se promenilo '90 kada je i taj deo postao jug stajanje.post-1867-13104876294594.jpgNa ovoj slici desno je istok i to iz 2 dela: gornji deo je "istok sedenje", a donji deo je "istok stajanje" na kome su bili BBB i taj deo tribine se produžavao na jug iza gola gde smo bili mi. Na prelazu izmedju istoka i juga je bio ulaz i veliki kordon policije (milicije).21maksimir.jpg Slika je iz 1989. Ovo iza gola je južni deo stadiona i to je taj nastavak donjeg dela tribine za koji si morao da kupiš kartu "stajanje - istok". Najsmešnije je bilo što si sa tom kartom mogao da udješ i na tribinu gde su bili BBB.
Link to comment

ovaj maksimir uvek bio ružan do bola, a ne verujem da će se i sad nešto izvući s ovim renoviranjem.meni stadion s atlet stazom u startu gubi na draži, zato su mi u srbiji najbolji stadioni u smederevu i kruševcu. šteta samo što su im klubovi u defanzivi. kad vidi čovek stožice i ovaj ovaj u mariboru, da ga srce oma zaboli kad se seti naših pašnjaka... zato su mi oni ispred poljuda, jer nemaju atlet stazu.kamo lepe sreće kad bi srpski prosek bio kao ovaj stadion u puli, verujem da bi i to i uticalo na posetu. dobija fudbal potpuno drugu dimenziju kad ga gledaš uživo i sa tribina koje se spuštaju faktički na sam teren.

Link to comment

Maksimir nije toliko ruzan po arhitektonskom resenju, koliko je (bio) zapusten i oronuo. Volim stadione koji imaju stepenaste tribine, a svidja mi se i kada izmedju tribina postoji prostor, tj. kada tribine nisu spojene i iz jednog dela. Tj. grozim se ove socijalisticke stadionske arhitekture, a takvi su skoro svi stariji srpski stadioni. Hrvati su tu imali vise srece, jer su i za vreme Jugoslavije dobili par odlicnih stadiona (Kantrida, Poljud), ali i neke podnosljive, kao npr. Maksimir. A i sami su kasnije ulagali vise nego mi u obnovu, reflektore i ostalo. Dok su nasi stadioni svi za plakanje, pocevsi od ovih najvecih beogradskih, preko starog Caira (koji je, hvala Bogu, srusen), novosadskog, kragujevackog, subotickog, zrenjaninskog. Sve dozlaboga monotono i ruzno. Jedino krusevacki stadion malo odudara od tog obrasca, mada i njemu treba ozbiljan face lifting.

Edited by Nikodije
Link to comment
:) Kantrida je stvarno nešto neverovatno. Čuo da će da prave novi stadion, valjda za Mediteranske igre. Šteta. Koševo mi je uvek više ličilo na JNA nego na Rupu.Meni se svidja stadion Čelika iz Zenice. Volim kada nema atletsku stazu, sorry Roger.1183_1276878755.jpgU poslednje vreme postalo je popularno da se ide po Evropi na razne utakmice, naročito nižih liga, da se slikaju stadioni, skupljaju ulaznice... Ima gomila stranih internet stranica na kojima možemo videti stadione malih klubova iz Belgije, Nemačke, Engleske, Finske...Neki ludi Englez je bio i na Voždovcu, u Kuli, na Sindjeliću i Zemunu. To putešestvije i slikanje stadiona je postalo pravi sport, nešto slično kao i ono sa devojkama na veš mašinama.Par stadiona:TSV Fichte HagenSuduva Marijampole LitvanijaPamvlachiakos grčka 4. ligaTorpedo Zhodino - BelorusijaSporting Ciutat de PalmaNK Bela Krajina - SlovenijaSindjelić - BeogradPetrovac - MontenegroLecco - ItaliaCanvey Island FC - EnglandFC 04 Rastatt - Germany
Nista od toga, mediteranske igre propale jubilarni 5 put. Ostaje tu do potopa.
Link to comment
:Djel ima neko da stvarno misli da je jna lepsi stadion od marakane?
ok, ali realno stadion jna deluje kao seoski stadion u odnosu na marakanu. poljud je najlepsi od sva cetiri velika stadiona, odmah posle dolazi marakana.
JNA deluje kao stadion, kakav takav. Kada se prođe pored lažne Marakane, nema se uopšte utisak da je tu nekakav stadion, pre deluje kao neko veliko oronulo skladište. Još gore je kada se uđe unutra, rupetina i totalno odsustvo bilo kakve simetrije.Postoji samo jedna stvar ružnija od toga - kada su tribine totalno fizički odvojene, pa nema veze između istoka i severa, zapada i juga itd. To niko i ništa ne može da nadoknadi, takvi stadioni su jednostavno ružni.Zvezdaštvo, bakterija koja pored razuma napada i osećaj estetike.
Link to comment

teško je, vala, pa i hladne glave oceniti koji je gluplje projektovan: zvezdin, ili jenea.ono, stoji retoričko pitanje kom je mozgu palo na pamet da kopa rupu i tako pravi stadion, ali je zvezdin stadion bar lepši iznutra od jenea kako god da okreneš. pogotovo kad je pun. još da nema one atlet staze...

Link to comment
totalno odsustvo bilo kakve simetrije.
A simetrija je majka estetike? Da li si familijaran sa pojmom "zlatnog preseka"?
teško je, vala, pa i hladne glave oceniti koji je gluplje projektovan: zvezdin, ili jenea.
Teško je, zapravo, proceniti koji je pametnije projektovan obzirom da se oba nalaze na talasastom terenu pa zahtevaju neka dovijanja. Jedan je ukopan, a onda dodat višak zemlje gde treba, a drugi je na stubovima u više dimenzija koje variraju u zavisnosti od konfiguracije terena. Da ne pominjemo mudro isprojektovan ulaz na zapadnu ložu. Mana ova dva stadiona je što se ne održavaju i što su neki njihovi aspekti daleko prevaziđeni. Čak toliko da ugrožavaju i bezbednost kao npr, niski i retki ulazi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...