Jump to content
IGNORED

Идеолошки пројекат Бадњак


Fantom iz Opere

Recommended Posts

Pa dobro, to jeste. Ali to je simbolika koja prati ideologiju, a ne obrnuto. Da li bi mogao da artikulises kako bi izgledala politicka prica koja bi pratila ovu kulturnu koju promovises? I da li je moguce da bi jako brzo zalicila na ideologiju polovine "ala i azdaja" koje si tamo naveo?Takodje, 1 pitanje: Kakve je prirode spor izmedju Dragoslava Bokana i porodice Dragosa Kalajica? I da li ima veze sa ovom temom?
Политичка прича... вероватно налик Чавезовој у Венецуели само уважавајући српске специфичности... када су Чавеза збацили са власти, а он успео (уз помоћ дела нације) да се врати на власт, позвао се на свету књигу Маја, што сам напоменуо овде: http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=8&t=109Бокан је против Калајићеве жеље (јер Калајић се декларисао као словенски паган) сахранио човека по хришћанском обреду, због чега је реаговала Калајићева ћерка.
Link to comment
  • Replies 729
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Fantom iz Opere

    246

  • Д

    50

  • kim_philby

    43

  • woodooinstalater

    34

u osnovnoj skoli mi je receno da su na svetog savu veliki uticaj imala njegova putovanja na istok.interesuje me da li je sveti sava znao karate i u kolikoj je meri to uticalo na sprsko nacionalno bice?unapred hvala na odgovoru

Link to comment
Slažem se da je sve to isto... Meni su kao i tebi ovi što misle da će molitvom da se izleče i da će posle smrti da žive u raju jednako za podsmeh... Nemam ja ništa protiv priča o vilama i vilenjacima, to jeste zanimljivo i interesantno... Samo, to nikakve veze sa politikom nema... U najboljem slučaju sa istorijom i religijom...Ovo meni previše liči na neku vrstu "promocije srpske duše", samo malo drugačije upakovano...
Ајде да дам неки пример.Мишљења сам да ако неко верује (без обзира да ли то формално можемо назвати религијом) да ће бити проклет до 12-тог колена уколико учини издају нације - мала је вероватноћа да ће то урадити. Док по хришћанском моралу нема преношења греха на потомке и чак и особи која згреши може бити опроштено уколико се покаје итд.
Link to comment
Ајде да дам неки пример.Мишљења сам да ако неко верује (без обзира да ли то формално можемо назвати религијом) да ће бити проклет до 12-тог колена уколико учини издају нације - мала је вероватноћа да ће то урадити. Док по хришћанском моралу нема преношења греха на потомке и чак и особи која згреши може бити опроштено уколико се покаје итд.
Дакле, нема праштања?Требало би да се информишеш о етничком мешању и свим компонентама које чине грађане Србије, од којих је релативно мали број чистих Срба.
Link to comment
Ајде да дам неки пример.Мишљења сам да ако неко верује (без обзира да ли то формално можемо назвати религијом) да ће бити проклет до 12-тог колена уколико учини издају нације - мала је вероватноћа да ће то урадити. Док по хришћанском моралу нема преношења греха на потомке и чак и особи која згреши може бити опроштено уколико се покаје итд.
ne razumem, hoces ljudima da prodas novi moral?i to delotvorno?sem toga, tema ti se zove ideoloski projekat badnjak. da li to znaci da promovises ideologiju? Edited by PointTaken
Link to comment
Требало би да се информишеш о етничком мешању и свим компонентама које чине грађане Србије, од којих је релативно мали број чистих Срба.
Kakve sad to ima veze? Opet uvodis fasizam i rasizam u pricu?I ne davi coveka. Vidis da je ozbilljan sagovornik za razliku od tebe.
Link to comment
Дакле, нема праштања?Требало би да се информишеш о етничком мешању и свим компонентама које чине грађане Србије, од којих је релативно мали број чистих Срба.
Како дефинишеш "чистог Србина"? Нпр. моја прабаба је била бугарске националности.Могу говорити о српском језику и о српским митовима, али не верујем да је икада постојала нека чиста генетска група која се звала Срби. Можда су се други управо због супериорности српских митова укључили у наше племе.
Link to comment
Можда су се други управо због супериорности српских митова укључили у наше племе.
A u cemu se ogleda a superornost? Mene, vidis, to plasi. Ta misao o superiornosti srskog naroda, plemena, zemlje, drzave... Smrdi mi na neki sovinizam. Ne zameri mi, smara me i kad kazu da imamo najludji nocni provod u Evropi... Edited by McCabe
Link to comment
ne razumem, hoces ljudima da prodas novi moral?i to delotvorno?sem toga, tema ti se zove ideoloski projekat badnjak. da li to znaci da promovises ideologiju?
Није то нова идеологија.Надовезује се на идеологију Пашићеве Народне радикалне странке http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=5&t=45(развој и напредак у складу са народним обичајима)и на идеологију војвођанских радикала Јаше Томића: http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=5&t=57Јапан се развијао на такав начин.И Израел.Сигуран сам да митски импулси доприносе бржем развоју нације.
Link to comment
A u cemu se ogleda a superornost? Mene, vidis, to plasi. Ta misao o superiornosti srskog naroda, plemena, zemlje, drzave... Smrdi mi na neki sovinizam. Ne zameri mi, smara me i kad kazu da imamo najludji nocni provod u Evropi...
Узми збирке песама/бајки/легенди што их је Вук Караџић сакупио.Такво богатство нема ниједан други народ у региону.Богатији смо у митовима.А то се одражава и на државотворну свест (први смо се на Балкану ослободили од Турака).То не значи да друге нације немају неку другу област у којој су боље од нас.
Link to comment
Ајде да дам неки пример.Мишљења сам да ако неко верује (без обзира да ли то формално можемо назвати религијом) да ће бити проклет до 12-тог колена уколико учини издају нације - мала је вероватноћа да ће то урадити. Док по хришћанском моралу нема преношења греха на потомке и чак и особи која згреши може бити опроштено уколико се покаје итд.
dobar je primer.mene interesuje da li je sad moralno ubediti nekoga (gomilu, chak, sa ciljem organizovanja odrzivog drushtva, sa tim nekim pozeljnim atributima itd) da ce bit proklet 12 generacija ako izda naciju (recimo), bez da objektivno imamo ikakav dokaz da ce tako biti? naravno, iracionalno dug period jeste zgodan, jer je ishod nedokaziv... ^_^sta ako se u hrishcanskom moralu razumno ostalo na prashtanju nakon pokajanja, zato sto je to jedino realno, bar u kontextu trajanja 1 ljudskog zivota? Edited by thermal bug
Link to comment
dobar je primer.mene interesuje da li je sad moralno ubediti nekoga (gomilu, chak, sa ciljem organizovanja odrzivog drushtva, sa tim nekim pozeljnim atributima itd) da ce bit proklet 12 generacija ako izda naciju (recimo), bez da objektivno imamo ikakav dokaz da ce tako biti? naravno, iracionalno dug period jeste zgodan, jer je ishod nedokaziv... sta ako se u hrishcanskom moralu razumno ostalo na prashtanju nakon pokajanja, zato sto je to jedino realno, bar u kontextu trajanja 1 ljudskog zivota?
А зар није ирационалност у људској природи?Пре неки дан смо дискутовали на форуму како у "сујеверју" може бити сабрано искуство и знање многих генерација:http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=4&t=144Овако резонујем, ако неки грађанин-државник стварно изда земљу (у смислу да себи прибави корист, а на неки начин оштети нацију) он тиме условно речено проклиње и своје нерођене потомке који ће живети у тој окрњеној земљи коју је њихов предак оштетио, предао окупатору, поцепао или шта већ. Ипак има ту нечега, чак следећи искључиво логику. А ко зна, можда научници открију једног дана да постоји нека космичка правда?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...