Jump to content
IGNORED

Najgore knjige koje ste čitali


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Vilijem Pol Jang-Kolibau poredjenju sa ovim Koeljo je majka mašte i duhovnosti
kako bre, pa neki su se prosvetlili primenom te kolibe, sushtinski, religiozno i svakako :unsure: Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 387
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dankan Ajdaho

    20

  • Аврам Гојић

    20

  • kim_philby

    20

  • Otto Katz

    15

Devojka s pomorandžama, Justejn Gorder. Srećom - ima malo strana pa izgubljeno vreme nije pregolemo.I "Jedi, moli, voli" - odustala sam posle desatak stranica. (Opet, srećom). Pročitala sam negde da je izašao i drugi deo :isuse:

Link to comment
Vilijem Pol Jang-Kolibau poredjenju sa ovim Koeljo je majka mašte i duhovnosti
Hvala bogu, da ima još neko ,sem mene, kome se ovo ne sviđa. Ja sam odustala i pre nego što je glavni junak stigao do kolibe cool.gif Inače, ta knjiga je bila glavna tema razgovora u čekaonici na onkologiji pre 2 godine, kada su pacijentkinje želele da budu malo intelektualnije, pa da skrenu razgovor na teme koje se dodiruju viših nivoa egzistencije.
Link to comment
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Nešto mi govori da je ovom tekstu mestu na ovoj temi. :)

James Joyce naših danaBoris Dežulović | 16/08/2012Postoji nekoliko teorija o tome kad je i gdje zapravo počelo dvadeseto stoljeće. Po nekima, na primjer, započelo je u Dublinu, u četvrtak, 16. lipnja 1904. godine u osam sati ujutro, kada se niz stubište stare kule Martello spustio debeli Buck Mulligan noseći svoju zdjelicu za brijanje. Tada i tako počinje, naravno, slavni “Uliks” velikoga Jamesa Joycea, u sljedećih stotinu godina kanoniziran kao najvažniji roman dvadesetog vijeka.To je dvadeseto stoljeće završilo pak u subotu, 4. kolovoza ove godine, kad je velikan svjetske self-help beletristike Paulo Coelho u intervjuu brazilskom dnevniku Folha de Sao Paulo uz skromnu ceremoniju i nekoliko prigodnih riječi konačno pokopao Jamesa Joycea.“Današnji pisci pišu da impresioniraju druge pisce“, rekao je Coelho objašnjavajući uredniku Folhe kako suvremena književnost robuje formi ispražnjenoj svakog sadržaja. “Jedna od knjiga koje su izazvale najveću štetu svakako je Joyceov ‘Uliks’, koja je čisti stil. Tu nema ničega. Ogoljen od stila, ‘Uliks’ je budalaština.“Dvadeset prvi vijek, stoljeće mediokriteta, dobilo je tako svoga Jamesa Joycea, pisca taman po svojoj mjeri. Bilo je, dakako, i prije koeljadi, bilo ih je otkako čovjek piše i zapisuje, bilo ih je i kad je prije devedeset godina Joyce konačno u Parizu objavio svoj najslavniji roman. Ali nikad prije, u svih dvadeset stoljeća do ovoga, nije koeljad imala ambiciju da postane kanon.Dvadeset prvi vijek, era globalnog zatupljenja i “vladavine idiota“, njihovo je dugo čekano vrijeme: zlatno doba prosječnih, marginalizirane većine koja je konačno dobila povijesnu priliku da je se čuje i da sudi. Stoljećima pritisnuta nametnutim stidom, danas je slobodna da konačno javno kaže kako je Joyce kompliciran i nerazumljiv, kao što je komplicirano i nerazumljivo sve složenije od forme – i, nota bene, sadržaja – statusa na Facebooku.Nedavno sam u knjižari sa zanimanjem prelistao novo djelo Paula Coelha, Jamesa Joycea jackass-civilizacije, i šokiran otkrio da je šarena knjiga pretenciozno nazvana “Promjene“ zapravo – rokovnik.Dobrom, starom rokovniku, kakve su nam tate i mame nekad donosili s posla, s logotipom Brodosplita ili Jugoplastike – planeru sa tri stotine šezdeset pet datuma i prostorom za zaspisivanje kratkih podsjetnika, velikih planova, zgodnih ideja ili jednostavnih dnevničkih upisa – Paulo Coelho dodao je u dnu svake stranice po jednu od svojih glasovitih mudroserica iz gimnazijskih spomenara, zapakirao ga kao roman i dao mu kratak i efektan naslov, pa stavio u izloge knjižara za stotinu i deset kuna.Nije, naravno, riječ o novcu – mada je James Joyce našeg glupog stoljeća stavio u džep pokoji novi milijun raznih svjetskih novaca – već o konceptu, cijelom u duhu svog doba: Coelhov rokovnik za 2013. godinu zapravo je bianco-roman kojega će svaki kupac napisati sam, ali pod imenom Paula Coelha. Svi smo mi Paulo Coelho, ali samo jedan ima žiro-račun.Elitistička će književna kritika, doduše, sarkastično ocijeniti kako su Coelhove “Promjene“ čisti stil, forma u prilično doslovnom smislu ispražnjena svakog sadržaja, ali ko je jebe.Naše je mlado stoljeće dobilo svog Uliksa i svog Leopolda Blooma.Slobodna Dalmacija, 15.08.2012.Peščanik.net, 16.08.2012.
Link to comment
  • 1 month later...

Pedeset nijansi sivaJedva savladala 50-tak strana, a i to na preskok., i odustala.Neopevana budalaština. U stilskom i zanatskom smislu dno dna.Prepuno debilnih "sapunjavih" dijaloga i komično neuverljivih scena. Primeri:-gl. junakinja odlazi da intervjuiše bogataša, na čiji termin se čekalo celih deset meseci, pa je sva radoznala kako izgleda. Toliko važan i poznat, da ga valjda nema ni na Guglu, pa će tek da otkrije i koliko godina ima i da li je zgodan.. -gl. junakinja ulazi u kabinet "Zverke", sva oduzeta od treme, sapliće se.. ali uspeva da primeti da na zidu visi tačno 36 slika. :))-postavlja mu pitanja na nivou klinke od 12 godina, a pred diplomskim je-gl. junak, multimilioner, koji nema pojma da dotična, s kojom je ćaskao par minuta, radi u prodavnici alata u gradu udaljenom 2 sata vožnje, "slučajno" baš tu svraća da nešto kupi, pošto "nema" poslugu koja mu obavlja majstorke radove po kući, pa sve mora sam- :))Budalaština do budalaštine. Nepodnošljivo za čitanje.

Link to comment
Pedeset nijansi siva Jedva savladala 50-tak strana, a i to na preskok., i odustala. Neopevana budalaština. U stilskom i zanatskom smislu dno dna. Prepuno debilnih "sapunjavih" dijaloga i komično neuverljivih scena. Primeri: -gl. junakinja odlazi da intervjuiše bogataša, na čiji termin se čekalo celih deset meseci, pa je sva radoznala kako izgleda. Toliko važan i poznat, da ga valjda nema ni na Guglu, pa će tek da otkrije i koliko godina ima i da li je zgodan.. -gl. junakinja ulazi u kabinet "Zverke", sva oduzeta od treme, sapliće se.. ali uspeva da primeti da na zidu visi tačno 36 slika. :)) -postavlja mu pitanja na nivou klinke od 12 godina, a pred diplomskim je -gl. junak, multimilioner, koji nema pojma da dotična, s kojom je ćaskao par minuta, radi u prodavnici alata u gradu udaljenom 2 sata vožnje, "slučajno" baš tu svraća da nešto kupi, pošto "nema" poslugu koja mu obavlja majstorke radove po kući, pa sve mora sam- :)) Budalaština do budalaštine. Nepodnošljivo za čitanje.
Da dodamo i podatak da će Džastin Biber igrati ulogu milijardera.21.12.2012.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...