Jump to content
IGNORED

Najgore knjige koje ste čitali


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pedeset nijansi sivaJedva savladala 50-tak strana, a i to na preskok., i odustala.Neopevana budalaština. U stilskom i zanatskom smislu dno dna.Prepuno debilnih "sapunjavih" dijaloga i komično neuverljivih scena. Primeri:-gl. junakinja odlazi da intervjuiše bogataša, na čiji termin se čekalo celih deset meseci, pa je sva radoznala kako izgleda. Toliko važan i poznat, da ga valjda nema ni na Guglu, pa će tek da otkrije i koliko godina ima i da li je zgodan..-gl. junakinja ulazi u kabinet "Zverke", sva oduzeta od treme, sapliće se.. ali uspeva da primeti da na zidu visi tačno 36 slika. :))-postavlja mu pitanja na nivou klinke od 12 godina, a pred diplomskim je-gl. junak, multimilioner, koji nema pojma da dotična, s kojom je ćaskao par minuta, radi u prodavnici alata u gradu udaljenom 2 sata vožnje,"slučajno" baš tu svraća da nešto kupi, pošto "nema" poslugu koja mu obavlja majstorke radove po kući, pa sve mora sam- :))Budalaština do budalaštine. Nepodnošljivo za čitanje.
Znači da ima sve preduslove da bude hit nad hitovima među ženskim čitateljkama i to ne samo u Srbiji.Upsss, sad vidim da ima i nastavak, koji se zove Pedeset nijansi mračnije. Besmrtnost je zagarantovana :lolol:
Link to comment
  • Replies 387
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dankan Ajdaho

    20

  • Аврам Гојић

    20

  • kim_philby

    20

  • Otto Katz

    15

Znači da ima sve preduslove da bude hit nad hitovima među ženskim čitateljkama i to ne samo u Srbiji.Upsss, sad vidim da ima i nastavak, koji se zove Pedeset nijansi mračnije. Besmrtnost je zagarantovana :lolol:
Prva knjiga ima oko 500 strana, druga takođe, a najavljuju i treću za par dana.Ima čak i takvih ludaka koji su je čitali u originalu, nestrpljivi da sačekaju prevod.Još uvek ne mogu da se opasuljim da ovakav treš može da dobije planetarnu popularnost, ma koliko sepljunulo za reklamu.A ko je žudan da gustira sado-mazo štivo, dovoljno ga ima po internetu, besplatnog i "destilisanog", da bi se gnjaviosa hiljadu strana nesuvislih dijaloga i neuverljivih scenskih konstrukcija..
Link to comment

Što te to čudi?Ja imam koleginicu na poslu, koja mi je jednom rekla: " ....moja sestra je baš smarač, samo čita klasičnu književnost, Šeldona, MirJam..., ja volim nešto modernije....Koelja i Gordanu Kujić"Pošto je tada nisam baš najbolje poznavala, mislila sam da ima referencu na Mi nismo anđeli, ali sam posle shvatila da je mislila ozbiljno.Ona je tu 50 nijansi kupila pre jedno mesec dana, ali sam ja u međuvremenu otišla na odmor, pa ću u ponedeljak saznati kakvi su joj utisci :D

Link to comment
Znači da ima sve preduslove da bude hit nad hitovima među ženskim čitateljkama i to ne samo u Srbiji.Upsss, sad vidim da ima i nastavak, koji se zove Pedeset nijansi mračnije. Besmrtnost je zagarantovana :lolol:
То не да је хит над хитовима у Америци него је скоро културни феномен.
Link to comment
Vilijem Pol Jang-Kolibau poredjenju sa ovim Koeljo je majka mašte i duhovnosti
Istina. Čitanje Kolibe - očit dokaz da sam mazohista...Hmmm, da...nema veze sa Kolibama i alhemijom ali VS Najpol - Enigma dolaska... :frust:
Link to comment
k1i428v4r1_amouage_delfi_knjizare.jpgNajbolja losa. NI traga od Judith Butler i najkompleksnije akademske recenice, uhvatim sebe da razmisljam o "Undoing Gender" dok se nizu Marijanine velelepne, voluminizirane misli:"Za carobni vikend na Kapriju dovoljno je poneti: jednu vecernu haljinu, dve tunike za plazu, pet kupacih kostima, japanke i par vrtoglavih stikli. Ali samo pod uslovom da ste poneli i sebe u punom sjaju tela, a narocito duha, jer dosadne zene-fleke, bez obzire na to koliko su lepe, nikog ne zanimaju.""Cime sam ga osvojila? Prvo, ucinila sam mu se drugacijim od ostalih, a vec tada sam znala zlatno pravilo ukusa: manje je vise.Znaci-ne mini suknja i dekolte zajedno!""Silno me je poremetio i dnevnik Ane Frank, u petom razredu osnovne. Stvarno sam bila zaludjena literaturom.""Moj najveci idol u detinjstvu je bio Dejvid Bouvi. Soba mi je bila izlepljena njegovim posterima. Osvojile su me njegove oci u dve razlicite boje, ekscentrican stil zivota i oblacenja. Za mene je on postao jedina prava svetska zvezda o kojoj sam mastala , jedino sam njega dozivljavala kao neprikosnovenog idola, ispred svih momaka koji su se vrteli oko mene,"Volela sam momke koji su znali da me zasmeju: kada smo se taj moj Sarajlija i ja setali Bascarsijom, prorekao mi je-Pogledaj u nebo, namestio sam zvezde da te slikaju!"Zaista je tako - rad je bitan da ne bismo zardjali. Zena u 21. veku bar dva sata dnevno mora nesto da radi i da ima neku svoju obavezu. A mene je cekalo mnogo vise."
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja kupio zeni (bas isto takvo izdanje^ - ona ne cita ovu elektronsku literaturu, besplatnu da ne kazem). Mislim da je jos uvek na prvoj strani, posle 3 nedelje... Po prvi put sam razmisljao da vratim knjigu u prodavnicu, medjutim sramota me.

Edited by Indy
Link to comment
"Za carobni vikend na Kapriju dovoljno je poneti: jednu vecernu haljinu, dve tunike za plazu, pet kupacih kostima, japanke i par vrtoglavih stikli. Ali samo pod uslovom da ste poneli i sebe u punom sjaju tela, a narocito duha, jer dosadne zene-fleke, bez obzire na to koliko su lepe, nikog ne zanimaju."
tako je stara novosadska taksistkinja viki jos 90ih odlazila u grcku, pa svaki dan drugi deda nemac ili englez. potpuno aoriginalno.
Link to comment
  • 11 months later...
:lolol:
Nadam se da ministar Tasovac neće pasti na ovu šarenu lažu jer, koliko ja shvatam, gospoda bi htela da sprovedu uravnilovku, baš kao komunisti nekad, i uspostave monopol na književnoj sceni gde će glavnu reč imati oni i njihovi drugari. Šta znači "uređenje časopisne scene"? Da svi časopisi liče jedni na druge? Ili priča o komisijama koje će dodeljivati stipendije? Ko će sedeti u tim komisijama? Podobni, naravno, da raspodele državne pare po sistemu "ja tebi serdare, ti meni vojvodo". To smo već sve imali. Zašto bi država finansirala nabeđene literate čije knige neće da čita ni bliža rodbina? Zato što njihovi partijski drugovi i ideološki istomišljenici tvrde da je to vrhunska književnost? Ako se ova inicijativa usvoji imaćemo podobne pisce koji pišu na podobne teme, književnu scenu sabijenu u tesan okvir koji će skrojiti opet podobni a ideološki zatucani pojedinci i grupicu kvazi-umetnika koji će od svega toga lepo profitirati jer, da se razumemo, iza sve te halabuke o opštem dobru, sređivanju kniževne scene, podršci mladim autorima, stoje uskogrudi materijalni interesi.
Umesto toga danas imamo tržište koje određuje ko je sposoban da piše za državne projekte poput predstave o Konstantinu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...