Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

5 hours ago, Sammael said:

Komunisti na mom fb feedu ga pljuju, dakle savršeno je.

Mogao je da pokusa da uveze i Ukrajinu i Gazu i Iran da se vidi kako bi middle power principles i pragmatism izgledao na konkretnim kriznim zaristima, ali je i ovako vise nego dobro. U tom slucaju ljudi bi se pecali na konkretno i izgubila bi se iz vida sira slika.

  • Replies 11.1k
  • Views 1.1m
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • U Beogradu sam, dosao za praznike. Jeste grozno i haoticno. Sutra malo vise.

  • Zaboravan
    Zaboravan

    Saudi Arabia has been chosen as the chair of the UN commission that is supposed to promote gender equality and empower women around the world. https://www.theguardian.com/world/2024/mar/27/

  • JozoMujica
    JozoMujica

    Ode jedan dobar čovek... https://n1info.rs/svet/preminuo-bivsi-predsednik-urugvaja-hose-muhika/

Posted Images

23 hours ago, Budja said:

Kazu da je Carney sam pisao govor.

Govor je osvezavajuci jer ima politike u njemu, nije sazdan od opstih mesta i soundbites, i jos je jako lepo struktuiran. Valjda su zato svi u soku.

.

Ovih dana kuda god da se okrenes , govor Carney.

Slazem se da je sam govor odlican, nije mu prvi put, i zaista odlicno struktuiran...

Razumem i reci hvale, samo ja mu ne verujem.

Odlicno je podvucena crta na jedan period.. Samo bi bilo mnogo postenije da se na delomicnu laz, selektivnu primenu istih tih pravila, asimetricne primene normi liberalnog trzista i licemerja , osvrnuo ranije ....

Ne sad, kad je pod udarom on sam zajedno s drugim middle powers... Iako je priznanje kolosalno ono je zakasnelo, i doslo tek tad kad se po njegovim recima sistem u kojem su se bogatili raspao.

Pri cemu jos u Davosu gde sedi sva globalna elita koja se tradicionalno tamo skuplja vec 50 pod parolom "improving the state of the world"... Ubedjujuci jedni druge i olaksavajuci savest kako je sve to za dobro siromasnih i obespravljenih.

Dok su oni za vreme takvog poretka stvorili bogatstvo vece nego za celu istoriju covecanstva i i vise od 90% ostavili sebi.

Zato njegov poziv da se prestane sa lazima licemerstvom i poziv na udruzivanje middle powers, nije dovoljan bez konkretne akcije... U sta ja ne verujem , jer ne vidim moguc kraj nepravedne raspodele globalnog bogatstva.

.

2 hours ago, barba said:

.

Ovih dana kuda god da se okrenes , govor Carney.

Slazem se da je sam govor odlican, nije mu prvi put, i zaista odlicno struktuiran...

Razumem i reci hvale, samo ja mu ne verujem.

Odlicno je podvucena crta na jedan period.. Samo bi bilo mnogo postenije da se na delomicnu laz, selektivnu primenu istih tih pravila, asimetricne primene normi liberalnog trzista i licemerja , osvrnuo ranije ....

Ne sad, kad je pod udarom on sam zajedno s drugim middle powers... Iako je priznanje kolosalno ono je zakasnelo, i doslo tek tad kad se po njegovim recima sistem u kojem su se bogatili raspao.

Pri cemu jos u Davosu gde sedi sva globalna elita koja se tradicionalno tamo skuplja vec 50 pod parolom "improving the state of the world"... Ubedjujuci jedni druge i olaksavajuci savest kako je sve to za dobro siromasnih i obespravljenih.

Dok su oni za vreme takvog poretka stvorili bogatstvo vece nego za celu istoriju covecanstva i i vise od 90% ostavili sebi.

Zato njegov poziv da se prestane sa lazima licemerstvom i poziv na udruzivanje middle powers, nije dovoljan bez konkretne akcije... U sta ja ne verujem , jer ne vidim moguc kraj nepravedne raspodele globalnog bogatstva.

.

Ta kritika "zakasnelo" je sour grape.

Nije zakasnelo iz vizure Kanade. Sam je rekao da su izabrali da veruju u sistem jer im je pogodovao, sada ne pogoduje, pa se obratio. Sve 5.

Sto se konkretne akcije tice, on je to uradio i pre Davosa - trgovinski ugovor sa Kinom.

Sto se "nepravedne preraspodele bogatstva", opet to nije bila tema njegovog govora.

On 23. 1. 2026. at 0:31, radnik said:

Da mu nisi ti pomagao u pisanju? DVecinu ovih teza sam citao u tvojim postovima ovde na forumu (uz tradicionalne smajlije). Pogotovo o imperijalizmu velikih, povratku na 19. /20. vek, potrebi da se mali i srednji udruzuju...

Pa da, pisao sam o tome jer je ocigledno. Supersile bez saveznika nisu supersile niti su ikad bile, a male i srednje drzave itekako mogu da uticu, pogotovo kad rade zajedno. Druga stvar koju sam spominjao je nuklearna proliferacija - ona je sada neminovna. Bar 10-15 drzava ima sve kapacitete i ne postoji razlog zasto bi na duzi rok trpele sve veca ponizenja i pretnje u sustini tri starca (Tramp, Putin, Xi) koji pokusavaju da udju u istoriju na pogresan nacin. Treca velika stvar koju ce Amerika uskoro da vidi je kako to izgleda kad vecina saveznika pocne sa povlacenjem kapitala, alternativnom trgovinom i na kraju sve vecom regulacijom americkih IT giganata. Nijedna drzava ne moze da bude suverena dok im ovi dominiraju infrastrukturom, medijima i socijalnim interakcijama. Tramp ima jos 3 godine, demencija je sve ociglednija, i za to vreme ce se sve ovo ubrzati na ovaj ili onaj nacin.

Edited by Anduril

On 23. 1. 2026. at 13:19, barba said:

.

Ovih dana kuda god da se okrenes , govor Carney.

Slazem se da je sam govor odlican, nije mu prvi put, i zaista odlicno struktuiran...

Razumem i reci hvale, samo ja mu ne verujem.

Odlicno je podvucena crta na jedan period.. Samo bi bilo mnogo postenije da se na delomicnu laz, selektivnu primenu istih tih pravila, asimetricne primene normi liberalnog trzista i licemerja , osvrnuo ranije ....

Ne sad, kad je pod udarom on sam zajedno s drugim middle powers... Iako je priznanje kolosalno ono je zakasnelo, i doslo tek tad kad se po njegovim recima sistem u kojem su se bogatili raspao.

Pri cemu jos u Davosu gde sedi sva globalna elita koja se tradicionalno tamo skuplja vec 50 pod parolom "improving the state of the world"... Ubedjujuci jedni druge i olaksavajuci savest kako je sve to za dobro siromasnih i obespravljenih.

Dok su oni za vreme takvog poretka stvorili bogatstvo vece nego za celu istoriju covecanstva i i vise od 90% ostavili sebi.

Zato njegov poziv da se prestane sa lazima licemerstvom i poziv na udruzivanje middle powers, nije dovoljan bez konkretne akcije... U sta ja ne verujem , jer ne vidim moguc kraj nepravedne raspodele globalnog bogatstva.

.

a jebiga sad, covek je u politici tek od nedavno, nije politicar od karijere u smislu da je sedeo u parlamentu decenijama i gurao se ka vrhu. nije on dovoljno dugo u tim vodama da bi se bas njega prozivalo i u njega sumnjalo. dugo cak nije ni ziveo u kanadi. pri tom, on nije imao ni platformu s koje bi ikog prozivao za bilo sta pre nego sto je postao premijer.

mozda da mu se da sansa? covek je sve sto je radio, radio odgovorno i korektno, ne znam da bas on treba da nosi sve grehe iz proslosti na svojim plecima.

Umro Michael Parenti.

In this segment Jimmy pays tribute to political scholar and author Michael Parenti, using video of Parenti to argue that elites act with conscious intent to preserve wealth and power, and that labeling such claims as “conspiracy theories” is a way to shut down class analysis. Parenti contended that ordinary people only feel repression when they challenge establishment narratives, while those who comply remain unaware of the “leash” around their necks.

Jimmy also cites Parenti’s critiques of free-market mythology, arguing that unregulated capitalism historically produced exploitation, monopolies, and social harm, and that workers won rights through struggle, not generosity from capital. Overall, the piece frames left vs. right as a conflict over economic power and wealth concentration, urging viewers to follow Parenti’s scholarship by recognizing imperialism and corporate dominance as systemic, not accidental.

Edited by eumeswil

Nova.rs
No image preview

Pojavio se smrtonosni Nepah virus

Azijske zemlje uvode kontrole, jer nema leka i vakcine

Edited by x500

The risk of Nipah virus transmission is much lower than that of COVID-19, according to Dr Leong Hoe Nam, an infectious disease specialist at Mount Elizabeth Novena Hospital.

To illustrate his point, Dr Leong said that the basic reproduction number for the Nipah virus is 0.5, meaning that for every Nipah virus case, it spreads to half a person.

The figure is 15 for measles and chicken pox.

"COVID-19 and influenza are about 1.6 to 2, so the risk of transmission (for Nipah) is much lower," he said.

Dr Leong added that someone needs to be physically close to an infected person to get the Nipah virus, noting that people in the same household and healthcare workers would be at risk.

https://www.channelnewsasia.com/asia/nipah-virus-what-know-india-outbreak-5890026

  1. u Argentini Mile skinuo tarife na uvoz sa onlajn platformi, spržili skoro milijardu na Amazon, Temu i Shein za godinu dana.

https://www.ft.com/content/36f27806-6d16-4de7-88f3-6f7c54764cbd

U toku je sastanak Petro - Tramp.

To mora da je najjaca komedija na svetu.

Ne znam da li je Petro dosao stondiran ili pijan na sastanak, posto se u poslednje vreme ne trezni.

  • 2 weeks later...

Ovaj tejk nije mizoginija već po meni realnost. Koliko je još primera potrebno da ni rod ni pol ni rasa političara nemaju ama baš nikakve veze sa njihovim eventualnim kvalitetima debilima koji cvrkuću: "juhu, najzad imamo preCednika koji je žena/gej/crnac?

Političar je rod-pol-rasa-orijentacija po sebi.

A ove cvrkutave debile sa iksa pozdravljaj Tačerka, Milka Planinc (kako je izvukoh iz naftalina, a?), Zorana Mihajlović i Brnaba...i da- ćerka Kim Džong Una.

FB_IMG_1771041168651.jpg

Može biti Kimova patka, a može biti i istina.

U Meksiku krece situacija..Vojska ubila vodju jednog od najjacih kartela, kartel krenuo da se sveti..i nastaje cirkus

11 hours ago, SNARC said:

U Meksiku krece situacija..Vojska ubila vodju jednog od najjacih kartela, kartel krenuo da se sveti..i nastaje cirkus

Nova.rs
No image preview

Meksiko u plamenu nakon ubistva narko bosa El Menča: Član...

Jedan od najtraženijih svetskih narko-dilera, poznat kao „El Menčo“, ubijen je u akciji bezbednosnih snaga, potvrdilo je ministarstvo odbrane Meksika. Operacija

To su završne pripreme za SP u fudbalu.

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.