Jump to content
IGNORED

Svet


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

MADRID: Physicians caring for the king of Spain say he is likely to be out of action for 45-days after fracturing his hip during a much-criticized elephant-hunting trip to Africa.Juan Carlos has come under a barrage of criticism for taking the trip while his country faces financial crisis.The 74-year-old monarch - recovering in a Madrid hospital from a hip replacement operation - has delegated his duties as head of state to his son, Prince Felipe, while he recuperates.The accident occurred early Friday while the king was on safari in the Okavango area of Botswana. He was immediately flown home by private jet.
Pih, covek bi pomislio da ce izabrati daleko bolji Chobe, kad vec nije za pravi divlji zivot u Kuceu.
Link to comment

Zivot njima nije puno vredan. Toliko sam primetio kroz njihovo delovanje.Licno mislim da im je mnogo vaznije pokazivanje snage posle 11 godina rata tako sto napadaju cuvanu oblast Kabula-vidite nas, mi smo tu, i spremni smo da ponovo uzmemo vlast. Plus, pokazuju svim domicilnim u Afganistanu da nigde nema zastite.

Link to comment

Ima lepo u "9. roti" jedna rečenica koju je zbunjenim soldatima rekao onaj kapetan-obaveštajac, pre nego što su poleteli za Bagram: «За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан».Sapienti sat.

Link to comment

Koliko znam, ako ima neki znalac neka ispavi ako gresim, Rusi su uspesnije kontrolisali Afganistan od NATOa. Pitanje je kako bi se sve zavrsilo da mudzahedini nisu dobijali ogromnu podrsku od strane zapada i Saudijiske Arabije. Inace, ovako je izgledao Afganistan kada je bio proglasio neutralnost i imao dobre odnose sa SSSR i zapadom, tacnije njihov lider je , pre svega, poboljsao odnose sa SSSR:Modern secular Afghanistan in 1950s - 60shttp://www.youtube.com/watch?v=AiwZ1zslec4 :)

Link to comment
:Hail:
Mohammad Ashan, a mid-level Taliban commander in Paktika province, strolled toward a police checkpoint in the district of Sar Howza with a wanted poster bearing his own face. He demanded the finder’s fee referenced on the poster: $100.Afghan officials, perplexed by the man’s misguided motives, arrested him on the spot. Ashan is suspected of plotting at least two attacks on Afghan security forces. His misdeeds prompted officials to plaster the district with hundreds of so-called “Be on the Lookout” posters emblazoned with his name and likeness.
Link to comment

kako me nervira kad neko radi ovako nesto...We have complete freedom and democracy. We help other nations... Our Air Force flew over AuschwitzOvo poslednje sigurno najvise znaci ubijenima u logorima.

Link to comment

nije im bilo pomoći. Čak i da su bombardovani svi logori:1. gde bi logoraši pobegli? ubili bi ih na mestu - ako ne nacisti onda lokalci. 2. u Nirnbergu bi išla teza odbrane da ih je više izginulo od bombardovanja nego u gasnim komorama - ako bi se gasne komore mogle nedvosmisleno dokazati pošto bi bile uništene. 3. holokaust bi bio "masakr", "incident", "skup individualnih zločina"... za mejnstrim nemačku populaciju. Ajhman bi verovatno odležao svojih 11 godina i posle dobio stan od Nemačke i obezbeđenje BND-a. ko jedna genocid baba kod nas.

Link to comment
×
×
  • Create New...