Jump to content
IGNORED

Satovi


banecare1

Recommended Posts

Oris divers 65. Kakav sat, oduševljen sam i posle 4 meseca, nisam ga ni na plaži skidao. Longines koji je zamenio mu nije ni do kolena. 

 

 

image.thumb.png.09b161423281bf921eeaa2ac8f4eac8f.png

 

image.png

  • +1 8
Link to comment
19 minutes ago, Heaviside said:

Longines

 

[subjektivno]Prenaglašena krunica, dok jedan od ljepših samih oblika (ako pričamo o Hidroconquest-u).[/subjektivno]

 

Oris fin.

Link to comment
2 hours ago, Tpojka said:

 

[subjektivno]Prenaglašena krunica, dok jedan od ljepših samih oblika (ako pričamo o Hidroconquest-u).[/subjektivno]

 

Oris fin.

Conquest sam imao, ne HQ pa i nije fer poređenje.

 

Uživo je Oris dosta elegentaniji od HQ. Mnogo tanje i kvalitetnije, finije izgleda, ima zaobljeno staklo i skuplji je malo.

 

U principu i nisu konkurencija, divers 65 je retro diver, omaž dajverima iz 60ih, dok je HQ moderni, robusni sat. Obično porede longines legend diver i oris divers 65, a hq porede sa oris aquis.

 

Tu (legend vs 65) mi je već mrtva trka, naginjao sam lonžinu ali ne nađoh 36mm verziju po odgovarajućoj ceni. Nosi se veće od nominalnih dimenizija pa mi je 42mm preveliki. 

 

Aquis mi je bolji od HQ.

 

Edit: na slici longines legend diver

 

image.png.1388af3178491a54a1d5cc19cf8b7cd9.png

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment

Pa nije poenta u lepoti kod tog sata, to je remek delo mehanike. Mada ima i lepših u toj kolekciji. Recimo ovaj sa ciferblatom sa obe strane.

 

Btw, Milo Đukanović ima ovakav samo plavi ciferblat i belo zlato. Košta preko milion evra.

 

image.png.d7a574522f4797931c4ea961a1218a99.png

image.png.6ad76e89e3ba4785ec8ca3f7b7021fd3.png

Edited by Heaviside
Link to comment
2 hours ago, Heaviside said:

Pa nije poenta u lepoti kod tog sata, to je remek delo mehanike. Mada ima i lepših u toj kolekciji. Recimo ovaj sa ciferblatom sa obe strane.

 

Btw, Milo Đukanović ima ovakav samo plavi ciferblat i belo zlato. Košta preko milion evra.

 

image.png.d7a574522f4797931c4ea961a1218a99.png

 

 

Ovaj kao neki barok, samo fali jos debeli andjelcic sa harfom negde

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...