Jump to content
IGNORED

Satovi


banecare1

Recommended Posts

Casi je nešto između Tanka i Reversoa, otprilike.

 

Što se pomenutog Rolexa tiče, tu kompaniju bi trebalo politi napalmom, a njihovu prodajnu strategiju zabraniti zakonom. Želim im da bubble koji su izgradili skupa s bogatim skorojevićima pukne 30X jače nego dotcom.

  • +1 1
Link to comment

A koja im je prodajna strategija, je l kao za šugavi Hermes - ne možeš da uđeš u radnju i kupiš šta ti hoćeš/šta ti se sviđa nego te bace na listu čekanja, teraju te da prvo uzmeš neke entry level proizvode, potrošiš određenu količinu para, gledaju da l dobro “reprezentuješ” njihov brend?

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Patty Lee said:

A koja im je prodajna strategija, je l kao za šugavi Hermes - ne možeš da uđeš u radnju i kupiš šta ti hoćeš/šta ti se sviđa nego te bace na listu čekanja, teraju te da prvo uzmeš neke entry level proizvode, potrošiš određenu količinu para, gledaju da l dobro “reprezentuješ” njihov brend?

Čeka se godinama, listu čekanja sortira diler na osnovu nepoznatih kriterijuma, dok se čeka cene se povećaju nekoliko puta i plaća se naravno ta povećana cena, nema garancije da ćeš ikada doći na red itd. Kao bitno je da imaš pravu strast za satove, a zapravo svaka seljačina sa parama ima roleks, a i normlani bogatiji ljudi koji hoće dobar sat, ali nisu neki ljubitelji najpre kupe to. Jovana Jerimić je snimila pesmu koja se zove Rolex :DŠta znam, i dalje su to apsolutno legendarni satovi i ozbiljni ljubitelji i kolekcionari ih imaju, uzeo bih i ja neki da sam tajkun, ali da je gadno gadno je.

Link to comment

Thnx!
Zanimljivo je to sve (+ nervira samo dok čitaš :dry:).

Ovo sad ide na listu nepotrebnih informacija koje moram da istražim. Od Rolex modela znam samo za Datejust (jedino ovaj bih mogla da prepoznam in the wild), Oyster (taj znam da mi je mega ružan u varijanti sa metalnom narukvicom) i valjda Submariner (?) ako je ovo uopšte Rolexov model. 

Link to comment

Stereotip apsolutno nije problem, problem je mazohizam koji se očekuje da prihvatiš kao kupac.

Da ne znam šta ću s parama, ne bih ni ušao u njihov salon. Još uvek postoje kompanije koje vas za vaše pare neće ucenjivati i šutirati u prepone pride.

 

PS: Paralela je vrlo slična sa onim što Ferari radi u auto-industriji. Evo šta čovek koji definitivno može da priušti jedan kaže o tome, veliki respect od mene:

 

 

Edited by zorglub
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
46 minutes ago, Patty Lee said:

Thnx!
Zanimljivo je to sve (+ nervira samo dok čitaš :dry:).

Ovo sad ide na listu nepotrebnih informacija koje moram da istražim. Od Rolex modela znam samo za Datejust (jedino ovaj bih mogla da prepoznam in the wild), Oyster (taj znam da mi je mega ružan u varijanti sa metalnom narukvicom) i valjda Submariner (?) ako je ovo uopšte Rolexov model. 

Pa OK je Oyster, basic dizajn, šta ti je ružno na njemu?

 

image.png.f5edf517c4fcc88797ac21d8512bd359.png

 

Oyster je inače vrsta narukvice, imaju još jubilee i president. Levo na desno. Rolex je tipično na metalnoj narukvici, imaju jedan model koji tipično nije na metalnoj, Federer nekad to nosi sa smokingom, zaboravih ime modela.

 

 

image.thumb.png.9f7b140b26597bbc103777c36adb734a.png

 

Popularni modeli:

 

Explorer

Oyster Perpetual 

Submariner

Datejust

Day date

Daytona

GMT Master 

Yacht master

Sky dweller

 

Ima još par ali ne padaju mi na pamet trenutno.

 

Ne znam, nije mi nijedan u top 10 nevezano za cenu. Uzeo bih neku dejtonu, mada mi je omega speedmaster (sat koji je nil aemstrong nosio na mesec) draža i mnogo je jeftinija. Day date je vrh harmonikaški sat, ko to voli. Explorer je isto dobar, lep, sveden, ultra kvitetan sportski sat. Submariner klasičan diver, kultni status ali meni je mjeh, dobar diver i ništa više. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
26 minutes ago, Heaviside said:

Pa OK je Oyster, basic dizajn, šta ti je ružno na njemu?

 

 

image.thumb.png.9f7b140b26597bbc103777c36adb734a.png

 

Pa to, basic, previše simple/jednostavna narukvica. Lepša su mi ova druga dva. Malo je bolje kad je two tone varijanta, onako mi je previše clean.

IMG_1050.thumb.webp.d860578cf618b43d101d9c62e553c9c4.webp

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 24. 8. 2023. at 13:09, Heaviside said:

Čeka se godinama, listu čekanja sortira diler na osnovu nepoznatih kriterijuma, dok se čeka cene se povećaju nekoliko puta i plaća se naravno ta povećana cena, nema garancije da ćeš ikada doći na red itd. Kao bitno je da imaš pravu strast za satove, a zapravo svaka seljačina sa parama ima roleks, a i normlani bogatiji ljudi koji hoće dobar sat, ali nisu neki ljubitelji najpre kupe to. Jovana Jerimić je snimila pesmu koja se zove Rolex :DŠta znam, i dalje su to apsolutno legendarni satovi i ozbiljni ljubitelji i kolekcionari ih imaju, uzeo bih i ja neki da sam tajkun, ali da je gadno gadno je.

A gde ti to kupuješ Rolex gde se čeka godinama? Možda ako hoćeš da ga kupiš u Peševaru ili sličnim mestima. Jedini kriterijum za Rolex je da li imaš novca da ga kupiš ili ne. Ako imaš, dodješ u radnju i ako imaju taj model koji ti hoćeš u radnji, platiš i nosiš. Ako nemaju, naruče ga, i za nedelju-dve stigne u radnju da ga preuzmeš. I to za sve modele, osim nekih baš izuzetnih koje prave po narudžbi pa može da postoji lista čekanja.

Drugačije strategija je plati i nosi. Kao i za sve druge skupe satove.

  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, Tresko said:

A gde ti to kupuješ Rolex gde se čeka godinama? Možda ako hoćeš da ga kupiš u Peševaru ili sličnim mestima. Jedini kriterijum za Rolex je da li imaš novca da ga kupiš ili ne. Ako imaš, dodješ u radnju i ako imaju taj model koji ti hoćeš u radnji, platiš i nosiš. Ako nemaju, naruče ga, i za nedelju-dve stigne u radnju da ga preuzmeš. I to za sve modele, osim nekih baš izuzetnih koje prave po narudžbi pa može da postoji lista čekanja.

Drugačije strategija je plati i nosi. Kao i za sve druge skupe satove.

Polovni da ili neki buđavi model ili ako si spreman da platiš debilnu cenu. Da uđeš u prodavnicu i dobiješ recimo Daytonu po normalnoj ceni je nemoguće za obične smrtnike.

 

 

https://www.watchmaster.com/en/journal/news-en/rolex-waiting-list-watches-with-the-longest-waiting-times

 

Što se tiče pitanja gde ih ja kupujem - nisam nikad ni pokušao da kupim Rolex. Niti imam 10 hiljada za sat niti bih kupio Rolex da ih imam. 

Screenshot_20230921_104234_Chrome.jpg

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...